اشتراک گذاری

چرا کاغذ در دستگاه کپی گیر می کند

چرا کاغذ در دستگاه کپی گیر می کند ؟ گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی مشکلی است که ممکن است برای هر یک از کاربران این دستگاه اتفاق بیفتد. در این صفحه به بررسی دلایل گیر کردن کاغذ و راه های جلوگیری از این مشکل می پردازیم. گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی موجب می گردد ، دستگاه دیگر نتواند به فعالیت خود ادامه دهد . در صورتی که این اتفاق مرتب تکرار شود باید نسبت به سالم بودن دستگاه دچار تردید شد . اما اگر این مشکل گاهی تکرار شود نیازی به نگرانی نیست .در واقع بروز هرازگاه این اتفاق عادی و نرمال است .

درصورتی که گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی تکرار شود ضروری است برای رفع این مشکل دست به کار شد و دستگاه را به دست تکنسین های مجرب سپرد . رفع این مشکل در اکثر مواقع نیاز به تعمیر فوق تخصصی ندارد . اما در صورتی که ایراد پیش آمده به خاطر بروز مشکلات پیچیده ای در دستگاه باشد ، باید محصول را برای تعمیر به دست کارشناس متخصص سپرد .

چرا کاغذ در دستگاه کپی گیر می کند

علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و اقدامات لازم

با توجه به تجربه کارشناسان و مهندسان ما، گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ممکن است به علل مختلفی روی دهد که پی بردن به هر یک از این علل نیازمند بررسی دستگاه توسط یک کارشناس خبره و کارآزموده است. لیکن برخی از این علل ساده و عادی بوده و کاربران می توانند با اندک دستکاری، آنها را رفع نمایند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

درباره علت گیر گردن کاغذ در دستگاه کپی نیز همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! بنابراین نکات آتی را در نظر داشته باشید:

تعمیرات شارپ

  • از کاغذهای تاخورده، مرطوب، یا پیچ و تاب خورده استفاده نکنید. هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید. هرگز بیش از اندازه کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید. مطمئن شوید که سطح کاغذ زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی باشد.
  • علت گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ممکن است وزن و جنس کاغذ باشد. باید توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند. (برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید).
  • یکی از راهکارهای موجود جهت رفع اشکال گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی آن است که کاغذ را به اصطلاح باد داده، سپس آنرا در سینی وارونه کنید. کاغذ موجود در سینی را با کاغذهای جدید تعویض کنید. در صورت لزوم، هادی های کاغذ را بررسی و تنظیم کنید.
  • موضوع دیگر آن است که اگر تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ در دستگاه متفاوت باشد، امکان گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی وجود دارد. بنابراین باید به تنظیمات دستگاه دقت نمایید.
  • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.
  • در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن دستگاه کپی، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید. اما اگر این مشکل، به طور مکرر اتفاق بیافتد، نیاز است که برای تعمیر کپی، به یک متخصص مراجعه کرد.
  • بررسی کنید که کاغذ کپی یا تکه هایی از آن بعد از بیرون آوردن کاغذ گیر کرده، درون دستگاه باقی نماند.

تعمیر دستگاه کپی با ایراد گیر کردن کاغذ

در متن به این سوال که چرا کاغذ در دستگاه کپی گیر می کند پاسخ دادیم . اگر ایراد موجود با راه کارهای اولیه برطرف نشد ، مراجعه به تعمیرکار متخصص ضروری می گردد. برای برطرف شدن این مشکل نیاز به حضور یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر دستگاه کپی و به طورکلی ماشین های اداری دارید . کادر فنی نمایندگی شارپ با حضور در دوره های آموزشی بین المللی صاحب دانشی به روز و مدارک معتبر گشته اند . مرکز تعمیرات شارپ تکنسین ها و کارشناسان خود را پس از ارزیابی و پشت سر گذاشتن آزمون های متعدد علمی و نظری برگزیده اند .به همین دلیل مهندسین و کارشناسان این مرکز قادر به ارائه ی خدمات باکیفیت مطابق با استانداردهای جهانی هستند .

توصیه ی ما شما عزیزان این است : درصورتی که حین استفاده از دستگاه کپی خود با گیر کردن کاغذ مواجه شدید ، پس از انجام اقدامات لازم دستگاه خود را به دست متخصصین نمایندگی شارپ  بسپارید. مرکز تعمیرات دستگاه کپی شارپ با بکارگیری مجرب ترین کارشناسان توانسته کیفیت خدمات تعمیر را به سطح قابل قبولی از کیفیت و مطابق با آخرین متد جهانی برساند .

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩