اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کپی نمی گیرد؟

دستگاه کپی یکی از پراستفاده ترین ماشین های اداری در مراکز و سازمان های مختلف محسوب میشود و متناسب با اسم آن ، هر کاربری انتظار دارد کپی های مورد نظر خود را از خروجی آن دریافت نماید. اما بروز برخی از اختلالات و مشکلات میتواند به کپی نگرفتن دستگاه کپی منجر شود. کار نکردن دستگاه کپی یکی از مشکلات شایع این دستگاه است که میتواند دردسرهای بسیاری را برای کاربر به دنبال داشته باشد و وقفه ی جدی در عملکرد شرکت مربوطه به وجود آورد.

اگر شما کاربران عزیز با دلایل بروز این مشکل آشنا باشید، می توانید علت را شناسایی کرده و تمهیدات لازم برای برطرف کردن آن را بیاندیشید. لذا قصد داریم در این مقاله به بررسی دلایل موثر در توقف فرایند کپی و ناتوانی دستگاه از انجام این وظیفه ی مهم بپردازیم. شما عزیزان همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع مشکلات جدی تر از خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی نمایندگی کونیکا مینولتا کمک بگیرید.

چرا دستگاه کپی کپی نمی گیرد؟

اصلی ترین دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی

خرابی فیوزینگ

فیوزینگ نیز یکی دیگر از قطعات مهم تعبیه شده در دستگاه کپی است که در صورت بروز مشکل و اختلال در آن ممکن است دستگاه از کار افتاده و فرایند کپی با اخلال روبرو شود.  کپی نگرفتن دستگاه کپی به دلیل ناکارآمدی فیوزینگ به این دلیل است که خرابی فیوزینگ میتواند کارتریج را با مشکل همراه سازد. در چنین صورتی لازم است این قطعه مورد عیب یابی، تعمیر یا تعویض قرار بگیرد.

بروز مشکل در لیزر دستگاه کپی

گاهی دلیل کپی نگرفتن دستگاه کپی ، بروز مشکل در لیزر دستگاه است. توجه داشته باشید که از کار افتادن لیزر که به دلیل خرابی قطعات ریز و حساس داخلی آن اتفاق می افتد، منجر به بروز ایراد در عملکرد دستگاه شده و گاهی، فتوکپی را به حالت خاموش در می آورد. در چنین مواقعی لازم است برای بازگردانی کارایی فتوکپی یونیت لیزر دستگاه به صورت تخصصی و با دقت مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.

اگه میخوای علت مشکل ایجاد نقاط بر روی صفحات کپی شده رو بدونی بیا اینجا

خالی بودن کارتریج

از آن جا که کارتریج وظیفه ی تامین مواد اولیه و مورد نیاز دستگاه کپی را به عهده دارد، تمام شدن شارژ آن میتواند دستگاه کپی را متوجه مشکل در فرایند کپی کند. کپی نگرفتن دستگاه کپی در این مواقع با شارژ یا تعویض این قطعه به راحتی حل خواهد شد.

مشکل در اتصالات دستگاه کپی

گاهی ممکن است دلیل کپی نگرفتن دستگاه کپی بروز مشکل در اتصالات و کابل های ورودی دستگاه باشد. این اتصالات ممکن است با پارگی، گره خوردگی، پوسیدگی و اشکالاتی از این دست مواجه شوند و لازم است به سرعت مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرند.

مشکلات برد دستگاه کپی

برد اصلی دستگاه کپی که به آن مین برد نیز گفته میشود، وظایف مهم و خطیری را در طول مدت عملکرد دستگاه کپی به عهده دارد. مهم ترین این وظایف را میتوان هماهنگی و مدیریت وظایف سایر قطعات دستگاه دانست. چنانچه این برد با آسیب روبرو شود، میتوان انتظار بروز هر گونه مشکلی را در دستگاه کپی داشت که در نهایت به کپی نگرفتن دستگاه کپی منجر خواهند شد. چرا که خرابی برد، موجب می شود که دستورات لازم به بخش های مختلف فتوکپی نرسیده و به این ترتیب، دستگاه کار نکند.

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا با سابقه ی طولانی و درخشان خود، آماده ی کمک رسانی در حوزه های فروش، تعمیر و بازیابی انواع مشکلات این تجهیزات است. برخورداری از بالاترین سطح تکنولوژی در این تجهیزات اداری، سبب گشته است تا اجرای عملیات تعمیر بر روی این دستگاه ها نیازمند حضور مهندسانی باتجربه، شکیبا، متخصص و کاربلد باشد. جهت حصول این امر مدیریت مرکز تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا ، با برگزاری آزمونهای متعدد و آنالیز تعداد بیشماری از مهندسان متقاضی، برترین های این حوزه را از سطح کشور، به همکاری فراخوانده است و با تهیه پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات تعمیر برای این تیم، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات مرتبط با این محصولات گشته است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩