اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ

آیا در مورد هد پرینتر چیزی می دانید؟ این قطعه بخشی از کارتریج است که تاثیر بسزایی در عملکرد این قطعه و کیفیت چاپ دارد. هد هنگام شارژ کارتریج پرینتر تمیز می شود تا کیفیت چاپ دستگاه دچار افت نشود. هد پرینتر یا هد کارتریج بر اثر جریان هوا مسدود می شود و به دنبال آن مشکلاتی در روند چاپ ایجاد خواهد شد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، بهتر است هد پرینتر را هر چند وقت یک بار تمیز کرده و به عملکرد بهتر کارتریج کمک کنید.

مطلب آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ که در ادامه پیرامون آن صحبت می کنیم، به شما کمک می کند که این فرایند را انجام دهید. ما شما را با مراحل و نکات مهم تمیز کردن هد آشنا می کنیم تا در صورت نیاز، این کار را انجام داده و مانع از مختل روند چاپ پرینتر خود شوید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه داشتید، کارشناسان نمایندگی پرینتر شارپ در خدمت شما هستند.

آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ

فیلم آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ

همانطور که اشاره کردیم، هد پرینتر بر اثر قرار گرفتن در معرض هوا مسدود می شود. محافظ های هد به هوا حساس هستند و جوهر آنها به سرعت خشک می شود. در نتیجه منافذ بسته می شوند و عملکرد چاپگر و کیفیت پرینت را مختل می سازند. البته گرد و خاک و اشیاء خارجی هم عوامل دیگری هستند که به انسداد این بخش منجر می شوند.

هد حتی به نوسان های هوای اتاق و گرم و سرد شدن های مکرر محیط هم حساس است. در ویدئوی آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ ، شما با مراحل تمیز کردن این قطعه آشنا خواهید شد. همچنین مراحل انجام عملیات هد کلین را در این کلیپ مشاهده می کنند. این عملیات یکی از مراحل مهم شارژ کارتریج پرینتر شارپ است که ضمن پاکسازی هد، کیفیت عملکرد کارتریج را نیز ارتقا می دهد.

مراحل تمیز کردن هد پرینتر sharp

باید بدانید که برای تمیز کردن هد پرینتر شارپ یا هر برند دیگری، دو روش وجود دارد. یکی از این روش ها، استفاده از نرم افزارهای پاک سازی هد است که برای ویندوز و مک ارائه شده اند. در صورت عدم نتیجه گیری لازم از این نرم افزارها، باید هد را به صورت دستی و مطابق با مراحل زیر تمیز کنید:

  1. پرینتر خود را خاموش کرده و از برق جدا کنید.
  2. درپوش اصلی قسمت کارتریج را بردارید و این قطعه را از دستگاه خارج کنید؛ در صورتی که چاپگر شما با چند کارتریج کار می کند، باید همه کارتریج ها را بیرون بیاورید.
  3. هد را به آرامی از دستگاه خارج کنید. این قطعه شبیه یک سینی کوچک است و کارتریج داخل آن قرار گرفته است.
  4. حالا آب و الکل را در یک ظرف و به نسبت مساوی ترکیب کنید.
  5. در این مرحله آموزش تمیز کردن هد پرینتر شارپ ، باید هد را حدود دو دقیقه داخل محلول آب و الکل قرار دهید.
  6. حالا هد را از محلول بیرون خارج کرده و روی یک دستمال حوله ای قرار دهید تا خشک شود.
  7. در نهایت، هد پرینتر را سر جای قبلی گذاشته و کارتریج یا کارتریج ها را جا بیندازید.

نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

تعمیر پرینتر یک حوزه حرفه ای و تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد. تاکید روی این مساله بدان جهت است که بخش های مختلف این دستگاه با هم در ارتباط بوده و در صورت بروز خطا در فرایند ترمیم هریک از آنها، سایر بخش ها نیز آسیب خواهند دید. به طور کلی مشکلاتی همچون گیر کردن یا چروک شدن برگه، وجود خطوط اضافی در برگه چاپ شده، افت محسوس کیفیت چاپ، کمرنگ بودن برگه چاپ شده، روشن نشدن دستگاه، پرینت نگرفتن، ایجاد لکه روی برگه و مواردی از این دست، در همه پرینترها مشاهده می شود.

دلایل متعددی برای بروز هریک از موارد ذکر شده وجود دارد که باید شناسایی شده و در اولین فرصت برطرف گردند. کابل ها و اتصالات آسیب دیده باید تعویض شوند و قطعات آلوده دستگاه باید هرچه سریع تر تمیز شوند. همچنین در صورت خرابی هریک از قطعات داخلی، آن قطعه باید به صورت کامل تعمیر و در صورت نیاز تعویض گردد تا مشکل برطرف شود. لازم است بدانید که نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ با بهره مندی از کادری مجرب و استفاده از تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته، تخصصی ترین سرویس ها را در زمینه ترمیم این محصول به کاربران ارائه می دهد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩