اشتراک گذاری

آیا دستگاه کپی اشعه دارد؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آیا دستگاه کپی دارای اشعه است یا خیر؟ باید بگوییم بله، اشعه در دستگاه کپی وجود دارد. باید گفت که این دستگاه برای کپی گرفتن از اشعه ماورای بنفش استفاده می کند که می تواند برای سلامتی انسان ضرر داشته باشد. اشعه ماورای بنفش، اشعه ای با طول موج کوتاه و انرژی زیاد است و با چشم انسان دیده نمی شود.

اشعه ماورای بنفش در دستگاه کپی به ویژه در زمانی که در حال کار است، فعال می شود. زمانی که درب دستگاه کپی را باز می کنید، این اشعه که از نوع فرا بنفش است، از دستگاه به محیط اطراف سرایت می کند و اگر شما هم در مسیر قرارگیری آن باشید، می تواند بر پوست و چشم تان اثر بگذارد.

اشعه در دستگاه کپی

فهرست مطالب

عوارض اشعه فرابنفش در دستگاه کپی

اگر با دستگاه کپی کار می کنید، حواستان باشد که باید نکات ایمنی را در مورد آن رعایت کنید. در صورت عدم رعایت ایمنی، اشعه ماورای بنفش در دستگاه کپی می تواند روی بدن شما عوارض داشته باشد. از جمله بیشترین عوارض ماورای بنفش، اثر آن روی پوست و چشم است. اشعه ماواری بنفش می تواند روی سطح چشم شما اثر بگذارد و موجب تحریک و سرخی آن ها شود. همچنین اشعه ممکن است موجب بیماری های پلک و ملتحمه چشم گردد.

از عوارض این اشعه فرابنفش در دستگاه کپی، می توان به سوختگی، قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن و خشکی پوست اشاره کرد. البته باید گفت که این مشکلات با دارو امکان درمان دارند اما بهتر است قبل از این که این مشکلات برای شما اتفاق بیفتد، برخی توصیه های ایمنی را رعایت کنید. مهم ترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که مراقب باشید در زمان کپی گرفتن درب دستگاه بسته باشد.

این مقاله را از دست ندهید : صدای دستگاه کپی؛ دلایل و راهکارها

آیا اشعه در دستگاه کپی برای جنین ضرر دارد؟

در صورت بارداری باید حواستان باشد که در هنگام کپی گرفتن درب دستگاه باز نباشد، زیرا اشعه فرا بنفش در دستگاه کپی می تواند در این صورت برای شما یا جنین تان مضر باشد. نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که باید در فاصله مناسب با آن قرار بگیرید تا اشعه روی سلامتی جنین اثر نگذارد.

برای تعمیر دستگاه کپی خود با ما تماس بگیرید.

2/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩