اشتراک گذاری

راهنمای خرید اسکنر

گستردگی و تنوع در محصولات موجب شده است که افراد قبل از خرید هر محصولی با تحقیق و جستجو،اطلاعاتی را در مورد محصول مورد نظرشان کسب کنند. خرید اسکنر نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر قصد خرید اسکنر دارید به محض ورود به بازار با طیف وسیعی از اسکنرهای مختلف با مجموعه ای از قابلیت های اضافی مواجه خواهید شد که قطعا انتخاب از بین این محصولات کار دشواری خواهد بود.

در نتیجه بهتر است قبل از مراجعه برای خرید، اطلاعاتی را در مورد انواع اسکنر ها و کیفیت اسکنر های مختلف کسب نمایید. ما در راهنمای خرید اسکنر سعی داریم اسکنر های مختلف و نوع کاربری و عمکرد آنها را مورد بررسی قرار دهیم؛ با توجه به این که اسکنر hp یکی از پرطرفدارین اسکنرها در بازار است در این مقاله به بررسی ویژگی های این اسکنر نیز به صورت اختصاصی می پردازیم. اسکنر های مختلف بسته به شکل ظاهری و نوع کارکرد، در محیط های متفاوتی به کار گرفته میشوند.

راهنمای خرید انواع اسکنر

اسکنر ها را می توان به لحاظ شکل ظاهری و نوع کارکرد به انواع مختلفی تقسیم کرد. در این بخش به معرفی اسکنر های تخت، اسکنر های Sheet-fed، اسکنر های پرتابل و اسکنر های ترکیبی خواهیم پرداخت و نوع عملکرد هر یک را به طور اختصاصی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسکنرهای پرتابل

مهم ترین ویژگی اسکنرهای پرتال قابل حمل بودن است که آن را نسبت به انواع دیگر متمایز کرده است.افرادی که نیاز دارند در هر زمان و مکانی به اسکنر دسترسی داشته باشند،از اسکنرهای پرتابل استفاده میکنند. این اسکنرها بدون نیاز به برق و اتصال به کامپیوتر قابلیت اسکن با رزولوشنی نسبتا خوب را دارند.

اسکنر های Sheet-fed

معمولا در محیط های اداری و دفاتر که حجم اسکن روزانه بسیار بالاست از اسکنرهای Sheet-fed استفاده میکنند. سرعت اسکن بالا و اسکن دوگانه دو مورد از مزیت های این نوع اسکن هستند که موجب شده اند اسکنرهای Sheet-fed مناسب ترین گزینه برای محیط های اداری و دفاتر باشند.

اسکنر های تخت

معمولا افراد با شنیدن نام اسکنر نوع تخت و یا به اصطلاح رومیزی آن را در ذهن خود متصور میشوند؛چرا که اسکنرهای تخت از رایج ترین و ساده ترین انواع اسکنرها هستند که در محیط های اداری و خانگی مورد استفاده قرار میگیرند. شکل ظاهری این نوع اسکنر همان طور که از نامش پیداست به صورت مسطح است که از یک صفحه شیشه ای تخت تشکیل شده است.

صفحه ی شیشه ای روی نوارهای حسگر قرار گرفته و کاغذ یا عکس مورد نظر برای اسکن روی صفحه شیشه ای قرار میگیرد. شرکت hp یکی از مهم ترین تولید کنندگان اسکنر به شمار میرود که در زمینه تولید اسکنرهای تخت مدل های مختلفی را با قابلیت های متفاوت ارائه کرده است که از کیفیت مطلوبی بهره مند هستند.

اسکنرهای ترکیبی

اسکنرهای ترکیبی نیز نوع دیگری از اسکنرها هستند که در ابتدا مقرون به صرفه به نظر میرسند؛اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی کاربران این دستگاه از صرفه جویی این چنینی در خرید اسکنر به شدت پشیمان میشوند.

اسکنرهای ترکیبی با عملکردی متنوع در ظاهر بسیار ایده آل به نظر میرسند اما کارکرد آنها با گذشت زمان دچار اختلالات فراوانی میشود. استفاده از اسکنرهای ترکیبی بعد از مدتی با مشکلات عدیده ای همراه خواهد بود که برای کاربران این دستگاه بسیار آزاردهنده است.

فاکتورهای حائز اهمیت در خرید اسکنر hp

  • رزولوشن یا دقت وضوح تصویر
  • آداپتور
  • تغذیه کننده اتوماتیک
  • Interface
  • عمق رنگ
  • سرعت

اساسا در همه جای دنیا نمایندگی های مجاز هر برند، مرکزی قابل اعتماد برای فروش یا تعمیر محصولات برند مورد نظر محسوب میشوند. چرا که سطح کیفی نمایندگی مجاز ، توسط کمپانی مدام در حال بررسی است. نمایندگی اچ پی نیز با رعایت تمامی فاکتورهای کمی و کیفی در زمینه فروش و تعمیرات اچ پی،خدمات ویژه ای را به مشتریان برندhp  ارائه میکند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩