اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر

پرینتر برای به انجام رساندن صحیح مراحل چاپ ، از کنار هم قرار گرفتن قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده است. ساز و کار چاپگر به نحوی ست که بتواند کاغذ را به داخل بکشد و طبق الگوی مورد نظر جوهر یا تونر را به روی کاغذ منتقل کند و برگه ی خروجی را تحویل دهد. از این رو مکش کاغذ به داخل چاپگر از اهمیت فراوانی برخوردار است. این پروسه بایستی با سرعت مناسب و به درستی انجام بگیرد. هر گونه مشکل در کشیده شدن کاغذ میتواند فرایند چاپ را با مشکل روبرو کند. از آن جا که کاربران بسیاری در خصوص مشکل نکشیدن کاغذ توسط پرینتر سوالاتی را مطرح نمودند، بر آن شدیم تا با پرداختن به این مسئله ، آگاهی های لازم در خصوص علت وقوع این اختلال، نحوه ی رفع آن و جلوگیری از بروز آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

[us_image image=”1000″ size=”full” align=”center”]

علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر

نکشیدن کاغذ توسط پرینتر و یا هر گونه ضعف در این مورد به دلایل زیر مربوط میشود :

خرابی سوییچ درب پرینتر

 از رایج ترین مشکلاتی که میتواند به بروز اختلالاتی چون نکشیدن کاغذ توسط پرینتر دامن بزند، خرابی سوییچ درب پرینتر است. این قطعه معمولا دچار مشکلات فیزیکی میشود و برای رفع اختلال پیش آمده لازم است که مورد تعویض قرار بگیرد.

خرابی مین برد پرینتر

 مین برد پرینتر را میتوان اصلی ترین و مهم ترین قطعه ی سخت افزاری فعال در چاپگر دانست. هر گونه مشکل در مین برد پرینتر یا قطعات ریز و حساس قرار گرفته بر روی آن میتواند عملکرد کلی دستگاه را با مشکل مواجه سازد. این قطعه وظایف کلی چاپگر را مدیریت میکند و خرابی آن میتواند علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر باشد. از آن جاکه عیب یابی و تعمیر این قطعه ی پیچیده و حساس نیازمند مهارت و تخصص ویژه است، توصیه میشود رفع مشکلات آن را به نمایندگی معتبر و مجاز ارجاع دهید.

بروز مشکل در سنسور حسگر اولیه ی کاغذ

معمولا کثیفی و تجمع گرد و غبار در سنسور حسگر اولیه ی پرینتر میتواند موجب بروز مشکلاتی متعدد از قبیل نکشیدن کاغذ توسط پرینتر باشد. برای رفع مشکل پیش آمده، سنسور را باز کرده و محل قرار گیری آن را روی هولدر به دقت تمیز کنید. میتوانید برای این کار از یک دستمال نخی یا کاغذی استفاده کنید و در نهایت سنسور را در جای اولیه ی خود محکم کنید.

خرابی پیک آپ

 از دیگر دلایل نکشیدن کاغذ توسط پرینتر ، خراب و ناکارآمدی پیک آپ قرار گرفته در آن است. pick up قطعه ایست که در اثر اصطکاک با کاغذ میتواند آن را بالا بکشد. این قطعه ممکن است در اثر استفاده ی مداوم دچار استهلاک شود. چنانچه پرز های قرار گرفته بر روی پیکاپ پرینتر از بین بروند، مکش کاغذ توسط پرینتر با ضعف جدی روبرو میشود و چاپگر دیگر قادر به کشیدن کاغذ نخواهد بود. گاهی میتوان با تمیز کردن پیکاپ از خرابی های جدی آن جلوگیری نمود. اما در مواقعی که این قطعه با مشکلات جدی روبرو شود، برای بازیاب سلامت دستگاه، لازم است مورد تعویض قرار بگیرد.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی تعمیر پرینتر سامسونگ” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25d8%25b3%25d8%25a7%25d9%2585%25d8%25b3%25d9%2588%25d9%2586%25da%25af%2F|||” read_text=”نمایندگی تعمیر پرینتر سامسونگ” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″]

نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ، بدون شک یکی از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز ارائه ی خدمات پشتیبانی و تعمیر انواع پرینتر سامسونگ در سطح کشور به شمار می رود. نمایندگی سامسونگ با سابقه ی چندین ساله ی خود در امر تعمیر انواع پرینتر های این کمپانی نام آشنا، هم اکنون به یکی از قابل اعتماد ترین مراکز پشتیبانی در سطح کشور، بدل گردیده است. این مجموعه، متشکل از واحدهای مختلفی ست که هر کدام با هدف مشخصی، به فعالیت میپردازند.

نمایندگی پرینتر سامسونگ ، با گرد هم آوردن کارشناسان و متخصصان زبده در امر تعمیر و همچنین تشکیل تیم حرفه ای پشتیبانی، قادر است در اسرع زمان، هر گونه خرابی و ناکارآمدی در این تجهیزات را عیب یابی و تعمیر کند. این نمایندگی به جهت اطمینان بالایی که از کیفیت خدمات خود دارد، گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی معتبر نیز، به همراه این سرویس ها، ارائه میکند.

[/bsf-info-box]