اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

نکاتی که در هنگام خرید پرینتر عکس باید در نظر بگیریم

از پرینتر عکس برای چاپ عکس های با کیفیتی که با دوربین و گوشی گرفته شده است استفاده می شود. این دستگاه تنوع بسیار بالایی دارند و بر اساس قیمت و کیفیت و کارایی دسته بندی می شوند. برای انتخاب و خرید یک پرینتر عکاسی ایده آل باید معیار هایی که در ذهن دارید را لحاظ کنید.

این روز ها دوربین های عکاسی بسیار پیشرفته تر شده اند و به لطف تکنولوژی تغییرات زیادی در آن ها ایجاد شده است. علاوه بر دوربین های عکاسی که می توان با آن ها بدون محدودیت عکاسی کرد، دوربین های تلفن های همراه نیز به مراتب پیشرفته تر و با کیفیت تر شده اند. در نتیجه شما در هر مکان و زمانی می توانید عکس های بسیار با کیفیت و زیبایی بگیرید. این عکس های با کیفیت و زیبا را خودتان می توانید چاپ کنید و از آن ها لذت ببرید.

به همین دلیل نیز، خرید یک پرینتر عکس خوب می تواند کاربردی باشد. شما با داشتن یک چاپگر عکس با کیفیت می توانید از بین این همه عکس زیبا و خاطره انگیز، تعدادی را به دلخواه انتخاب کرده و آن ها را چاپ کنید. از این رو شاید داشتن یک راهنمای جامع در خصوص خرید یک پرینتر چاپ عکس با کیفیت بتواند برای افراد بسیاری که به دنبال این دستگاه هستند، مفید باشد. در ادامه می خواهیم اطلاعاتی کاربردی در این زمینه برای افرادی که به دنبال خرید یک پرینتر عکس خوب هستند را ارائه دهیم.

[us_image image=”8847″ size=”full” align=”center”]

چرا به یک پرینتر عکس نیاز داریم؟

چاپ عکس های خانوادگی و عکس هایی که در یک سفر یا یک مهمانی گرفته ایم تنها بخشی از کاربردی است که یک چاپگر عکس می تواند داشته باشد. در واقع، درست است که با کمک یک پرینتر عکاسی می توانید خاطرات خود را ثبت کرده و از عکس های زیبایی که گرفته اید استفاده کنید، اما این دستگاه کاربرد های بیش تری نیز دارد.

برای مثال، برخی مواقع شما می خواهید برخی از عکس های مربوط به کار تان را پرینت بگیرید یا این که برای مثال برخی عکس ها مربوط به درس و دانشگاه فرزند شما بوده و باید برای برخی کار های تحقیقاتی شان عکس هایی با کیفیت را پرینت بگیرید. این کاربرد ها و موارد دیگر، به مراتب با داشتن یک پرینتر عکس خوب تسهیل می شود.

آیا خرید یک پرینتر عکاسی ارزشش را دارد؟

در وهله نخست خریدن این دستگاه به مراتب هزینه بر است و معمولا پرینتر های عکس موجود در بازار گران قیمت هستند. اما در بازه زمانی دراز مدت خرید یک پرینتر عکس حرفه ای می تواند یک سرمایه گذاری ایده آل و مقرون به صرفه محسوب شود. در واقع خرید یک چاپگر عکس در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه ها و وقت شما خواهد شد.

خصوصا که در مواقع اورژانسی که زمان کافی ندارید، بدون رفتن به عکاسی و مراکز چاپ عکس، به سرعت کارتان را انجام خواهید داد. البته قطعا خرید یک پرینتر عکس به افرادی توصیه می شود که به دفعات بیش تری از این دستگاه استفاده می کنند و مدام مشغول چاپ و پرینت عکس های مختلف هستند.

هنگام خرید یک پرینتر عکس خوب چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

حال که برای خرید یک پرینتر عکاسی تصمیم گرفته اید، این موضوع مطرح می شود که چه معیار هایی را باید در هنگام خرید این دستگاه در نظر بگیرید. همه این موارد در نهایت تعیین می کنند که شما باید چه پرینتری را انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام نمایید. در ادامه به برخی از این معیار ها اشاره می کنیم.

موضوع دیگری که در هنگام خرید یک پرینتر چاپ عکس مطرح می شود، هدف شما از خرید این دستگاه است. این که تا چه میزان از آن استفاده می کنید، مورد استفاده آن چیست و در چه موقعیت و مکانی می خواهید از آن استفاده کنید، همگی روی خرید نوع پرینتری که می خرید تاثیر خواهد داشت. برای مثال اگر شما به عنوان یک عکاس حرفه ای قصد خرید یک پرینتر عکس را دارید، باید نمونه های پیشرفته تر و با کیفیت تر آن را انتخاب کنید. از طرفی میزان استفاده از محصول نیز در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

این گزینه نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام خرید یک پرینتر عکس خوب در نظر داشته باشید. چرخه کار ماهانه و میزان پرینت های دستگاه نکته ای بسیار قابل ملاحظه و مهم است که باید به آن توجه داشته باشید.

در هنگام خرید یک پرینتر عکس میزان استفاده از دستگاه را در نظر گرفته و به دنبال آن میزان مصرف جوهر، نوع و میزان پر کردن مخزن جوهر دستگاه و کیفیت جوهری که استفاده می کند را لحاظ کنید. جوهری که خریداری می کنید هم روی کیفیت تصویر چاپ شده و هم دوام و کارکرد دستگاه شما موثر خواهد بود.

در مقایسه با کیفیت عکس، سرعت چاپ اهمیت بسیار کم تری دارد. اما با این حال گزینه سرعت چاپ نیز از مواردی است که در زمان کار با دستگاه، خصوصا در موارد حرفه ای و زمانی که کار بیش تری با دستگاه انجام می شود، اهمیت می یابد. برای این منظور می توانید بر اساس مشخصات دستگاه یا با مراجعه به دفترچه راهنمای محصول، از سرعت چاپ پرینتر عکس خود اطلاع پیدا کنید.

در قدم بعدی برای انتخاب و خرید یک پرینتر عکس ایده آل، باید به وضوح تصویر دستگاه مورد نظر خود دقت کنید. درست است که این دستگاه ها قیمت های متفاوتی دارند و گاهی اوقات بودجه شما محدود است، اما با این حال ارزان بودن زیاد دستگاه و پایین بودن رزولوشن چاپگر عکس مورد نظر، عکس بی کیفیتی را به شما ارائه می دهد که قطعا از آن راضی نخواهید بود.

به همین دلیل خرید یک دستگاه ارزان و با وضوح پایین تنها هدر دادن پول است.توصیه می شود پرینتر چاپ عکس انتخابی تان حداقل دارای رزولوشن 4800 * 1200 dpi باشد. اگر بودجه شما امکان خرید وضوح تصویر بالا تر را می دهد که چه بهتر، در غیر اینصورت توصیه می شود که به هیچ عنوان به خرید مدل های پایین تر اکتفا نکنید.

در بسیاری از موارد این امکان برای شما وجود دارد تا در هنگام خرید میزان کیفیت و وضوح تصویر چاپ شده توسط پرینتر عکس مورد نظر را بررسی کنید. شما می توانید با مقایسه مدل های مختلف پرینتر عکاسی و کیفیت عکسی که چاپ می کنند، بهترین مدل را انتخاب کنید.

گاهی اوقات شما می خواهید پرینتر عکس تان را به راحتی با خود حمل کنید و حتی در سفر نیز آن را با خود به همراه داشته باشید. در این موارد می توانید از پرینتر های عکس کوچک و قابل حمل آسان استفاده کنید. برخی از مدل های فوق العاده جمع و جور و با کیفیت نیز این پرینتر های قابل حمل آسان وجود دارد. شما با صرف هزینه های بیش تر می توانید این مدل ها را خریداری کنید.

اما اگر هدف شما تنها کاربرد چاپگر عکس در خانه و محل کار به صورت ثابت است، می توانید سایز های بزرگ تر را در نظر داشته باشید که به مراتب کیفیت بالاتری نیز دارند. از طرفی نیز نیازی به پرداخت هزینه های بیش تر برای خرید پرینتر چاپ عکس ندارید.

برای خرید هر محصولی اولین معیار مهمی که مطرح می شود، بودجه ای است که برای خرید در نظر دارید. بسته به میزان هزینه ای که می خواهید برای خریدن این پرینتر عکاسی اختصاص دهید و بودجه ای که برای این کار لحاظ کرده اید، قدم های بعدی شما برای خرید تعیین می شود.

[us_image image=”8848″ size=”full” align=”center”]

اهمیت شناخت پرینتر های عکس متفاوت موجود در بازار

زمانی که بودجه و کاربرد دستگاه را تعیین کردید، باید ببینید این دستگاه چه نمونه ها و مدل های متفاوتی در بازار دارد. اول از همه این نکته را در نظر بگیرید که جدای از نوع برند و مدل این دستگاه ها، سه نوع کلی از آن ها در بازار موجود است که با توجه به نیاز، کاربرد، میزان هزینه ای که در نظر دارید و مواردی از این قبیل باید بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

انواع پرینتر های موجود در بازار

پرینتر های متفاوتی که در بازار وجود دارند، همان طور که در بالا به آن اشاره شد به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند که هر کدام تفاوت هایی با هم دارند. این مدل ها شامل انواع زیر هستند:

معرفی پرینتر عکس جوهر افشان

پرینتر عکس جوهر افشان؛ این مدل را می توان به عنوان یک چاپگر عکس ایده آل دیجیتالی قابل اطمینان و مقرون به صرفه در نظر گرفت. کاربرد این مدل نه تنها برای چاپ عکس، بلکه برای پرینت اسناد و مدارک متفاوت اداری و آموزشی نیز هست. خصوصا در مواردی که افراد این پرینتر ها را برای کاربرد خانگی خریداری می کنند، معمولا تنها کاربرد آن برای پرینت عکس نیست. به همین دلیل به نظر می رسد خرید این مدل جوهر افشان یک سرمایه گذاری ایده آل و خوب باشد.

این پرینتر ها سایز های A4 و A3 را شامل می شوند و کیفیت عکس چاپ شده توسط آن ها به مراتب پایین تر از نمونه های حرفه ای پرینتر عکس است. البته این مورد با توجه به میزان رنگ های به کار رفته در پرینتر متفاوت است. این پرینتر های عکاسی معمولا از چهار کارتریج تا 12 کارتریج را شامل می شوند.

[us_separator color=”primary” show_line=”1″ line_width=”default”]

پرینتر های عکاسی لیزری رنگی

این دسته از پرینتر ها نیز از جمله مدل های کاربردی برای چاپ و پرینت اسناد و مدارک هستند که می توان از ان ها برای چاپ عکس نیز استفاده کرد. اما با این حال نمی توان از یک پرینتر عکس لیزری انتظار داشت تا عکس های بسیار با کیفیتی را به شما ارائه دهد. با این حال برای مقایسه این مدل با پرینتر های جوهر افشان می توانید به مقاله ای که به مقایسه این دو پرینتر پرداخته است مراجعه نمایید.

[us_separator color=”primary” show_line=”1″ line_width=”default”]

چاپگر عکس تصعید رنگ، یک پرینتر حرفه ای برای عکاسان

این گزینه، مدل پیشنهادی به عکاسان حرفه ای است. آن هایی که در زمینه عکاسی فعالیت دارند و می خواهند روزانه تعدادی عکس با کیفیت و وضوح بالا را بگیرند و چاپ کنند، این مدلی است که باید خریداری کنند. این دستگاه از کاغذ های براق و با کیفیت عکاسی برای چاپ عکس ها استفاده می کند. اما با این حال، این پرینتر عکس تنها منحصر به چاپ عکس است و نمی توان از آن برای چاپ اسناد و مدارک یا اسکن کردن استفاده کرد.

البته این دسته از چاپگر ها، به مراتب گران قیمت تر بوده و هزینه های بیش تری را شامل می شوند. از این رو اگر به صورت حرفه ای از این دستگاه استفاده می کنید، این گزینه برای شما مناسب خواهد بود.

برند های متفاوت تولید کننده انواع پرینتر چاپ عکس

همان طور که می دانید، برند های متفاوتی در این زمینه فعالیت دارند و نمونه های بسیار متنوعی را تولید و عرضه می کنند. همین مساله می تواند به نوبه خود منجر به سردرگمی در هنگام خرید شود. برند های متفاوتی مانند کانن، اپسون، سونی و پولارید از جمله معروف ترین انواع برند های موجود در بازار هستند.

 هر کدام از این برند ها خدمات و مشخصه های متفاوتی را در محصولات خود در نظر گرفته اند. برای خرید و انتخاب برند مورد نظر برای خرید پرینتر عکس مورد نظرتان، باید مواردی از قبیل امکانات، قیمت ها و کیفیت محصولات مختلف را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرینتر های جدید تر را انتخاب کنید

جدای از بحث قیمت، مدل و کاربرد پرینتر، موردی که مطرح می شود وجود گزینه های جدید تر و پیشرفته تر از این دستگاه ها در بازار است. پرینتر ها نیز مانند دیگر محصولات مبتنی بر تکنولوژی پیشرفت های زیادی داشته اند و در گذر زمان تغییرات زیادی داشته اند. به همین دلیل در هنگام خرید یک پرینتر عکس حرفه ای، بهتر است از جدیدترین تکنولوزی ها عقب نمانید و تا جای ممکن مدل های جدیدتر و به روز تر را انتخاب کنید.

برای نمونه در مدل های جدید تر چاپگر عکس، امکان اتصال مستقیم و بی واسطه دوربین و موبایل به پرینتر عکس وجود دارد. در این مدل ها از اتصال Pict bridge استفاده شده است. گزینه های پیشرفته تری نیز در دیگر مدل ها دیده می شود. برای نمونه برخی مدل ها امکان ویرایش حرفه ای عکس ها را نیز امکان پذیر می کنند. اگر می خواهید بدانید چگونه گوشی خود را به پرینتر وصل کنید مطلب آموزش پرینت با گوشی را مطالعه کنید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

در پایان باید به صورت خلاصه این طور نتیجه گیری کرد که مدل های بسیار متنوع و زیادی از پرینتر های عکاسی در بازار موجود است. در نهایت این نیاز ها و معیار های شما است که بهترین و ایده آل ترین پرینتر عکس را برای شما تعیین خواهد کرد. به همین منظور بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی و خرید پرینتر چاپ عکس مورد نظرتان، تحقیقات کاملی را در این خصوص انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید به مقاله بهترین پرینتر های چندکاره و مقاله راهنمای خرید پرینتر چاپ عکس مراجعه کنید.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”4″ items_layout=”5158″ taxonomy_category=”%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa,%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%86%d8%b1,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%81%da%a9%d8%b3,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%da%a9%d9%be%db%8c,%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%ad%d9%84,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%ac,%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa,%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%be%db%8c” overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته