اشتراک گذاری

نکاتی که در هنگام خرید پرینتر عکس باید در نظر بگیریم

از پرینتر عکس برای چاپ عکس های با کیفیتی که با دوربین و گوشی گرفته شده است استفاده می شود. این دستگاه تنوع بسیار بالایی دارند و بر اساس قیمت و کیفیت و کارایی دسته بندی می شوند. برای انتخاب و خرید یک پرینتر عکاسی ایده آل باید معیار هایی که در ذهن دارید را لحاظ کنید.

این روز ها دوربین های عکاسی بسیار پیشرفته تر شده اند و به لطف تکنولوژی تغییرات زیادی در آن ها ایجاد شده است. علاوه بر دوربین های عکاسی که می توان با آن ها بدون محدودیت عکاسی کرد، دوربین های تلفن های همراه نیز به مراتب پیشرفته تر و با کیفیت تر شده اند. در نتیجه شما در هر مکان و زمانی می توانید عکس های بسیار با کیفیت و زیبایی بگیرید. این عکس های با کیفیت و زیبا را خودتان می توانید چاپ کنید و از آن ها لذت ببرید.

به همین دلیل نیز، خرید یک پرینتر عکس خوب می تواند کاربردی باشد. شما با داشتن یک چاپگر عکس با کیفیت می توانید از بین این همه عکس زیبا و خاطره انگیز، تعدادی را به دلخواه انتخاب کرده و آن ها را چاپ کنید. از این رو شاید داشتن یک راهنمای جامع در خصوص خرید یک پرینتر چاپ عکس با کیفیت بتواند برای افراد بسیاری که به دنبال این دستگاه هستند، مفید باشد. در ادامه می خواهیم اطلاعاتی کاربردی در این زمینه برای افرادی که به دنبال خرید یک پرینتر عکس خوب هستند را ارائه دهیم.

پرینتر عکس

چرا به یک پرینتر عکس نیاز داریم؟

چاپ عکس های خانوادگی و عکس هایی که در یک سفر یا یک مهمانی گرفته ایم تنها بخشی از کاربردی است که یک چاپگر عکس می تواند داشته باشد. در واقع، درست است که با کمک یک پرینتر عکاسی می توانید خاطرات خود را ثبت کرده و از عکس های زیبایی که گرفته اید استفاده کنید، اما این دستگاه کاربرد های بیش تری نیز دارد.

برای مثال، برخی مواقع شما می خواهید برخی از عکس های مربوط به کار تان را پرینت بگیرید یا این که برای مثال برخی عکس ها مربوط به درس و دانشگاه فرزند شما بوده و باید برای برخی کار های تحقیقاتی شان عکس هایی با کیفیت را پرینت بگیرید. این کاربرد ها و موارد دیگر، به مراتب با داشتن یک پرینتر عکس خوب تسهیل می شود.

آیا خرید یک پرینتر عکاسی ارزشش را دارد؟

در وهله نخست خریدن این دستگاه به مراتب هزینه بر است و معمولا پرینتر های عکس موجود در بازار گران قیمت هستند. اما در بازه زمانی دراز مدت خرید یک پرینتر عکس حرفه ای می تواند یک سرمایه گذاری ایده آل و مقرون به صرفه محسوب شود. در واقع خرید یک چاپگر عکس در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه ها و وقت شما خواهد شد.

خصوصا که در مواقع اورژانسی که زمان کافی ندارید، بدون رفتن به عکاسی و مراکز چاپ عکس، به سرعت کارتان را انجام خواهید داد. البته قطعا خرید یک پرینتر عکس به افرادی توصیه می شود که به دفعات بیش تری از این دستگاه استفاده می کنند و مدام مشغول چاپ و پرینت عکس های مختلف هستند.

هنگام خرید یک پرینتر عکس خوب چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

حال که برای خرید یک پرینتر عکاسی تصمیم گرفته اید، این موضوع مطرح می شود که چه معیار هایی را باید در هنگام خرید این دستگاه در نظر بگیرید. همه این موارد در نهایت تعیین می کنند که شما باید چه پرینتری را انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام نمایید. در ادامه به برخی از این معیار ها اشاره می کنیم.

پرینتر چاپ عکس

اهمیت شناخت پرینتر های عکس متفاوت موجود در بازار

زمانی که بودجه و کاربرد دستگاه را تعیین کردید، باید ببینید این دستگاه چه نمونه ها و مدل های متفاوتی در بازار دارد. اول از همه این نکته را در نظر بگیرید که جدای از نوع برند و مدل این دستگاه ها، سه نوع کلی از آن ها در بازار موجود است که با توجه به نیاز، کاربرد، میزان هزینه ای که در نظر دارید و مواردی از این قبیل باید بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

انواع پرینتر های موجود در بازار

پرینتر های متفاوتی که در بازار وجود دارند، همان طور که در بالا به آن اشاره شد به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند که هر کدام تفاوت هایی با هم دارند. این مدل ها شامل انواع زیر هستند:

معرفی پرینتر عکس جوهر افشان

پرینتر عکس جوهر افشان؛ این مدل را می توان به عنوان یک چاپگر عکس ایده آل دیجیتالی قابل اطمینان و مقرون به صرفه در نظر گرفت. کاربرد این مدل نه تنها برای چاپ عکس، بلکه برای پرینت اسناد و مدارک متفاوت اداری و آموزشی نیز هست. خصوصا در مواردی که افراد این پرینتر ها را برای کاربرد خانگی خریداری می کنند، معمولا تنها کاربرد آن برای پرینت عکس نیست. به همین دلیل به نظر می رسد خرید این مدل جوهر افشان یک سرمایه گذاری ایده آل و خوب باشد.

این پرینتر ها سایز های A4 و A3 را شامل می شوند و کیفیت عکس چاپ شده توسط آن ها به مراتب پایین تر از نمونه های حرفه ای پرینتر عکس است. البته این مورد با توجه به میزان رنگ های به کار رفته در پرینتر متفاوت است. این پرینتر های عکاسی معمولا از چهار کارتریج تا 12 کارتریج را شامل می شوند.

پرینتر های عکاسی لیزری رنگی

این دسته از پرینتر ها نیز از جمله مدل های کاربردی برای چاپ و پرینت اسناد و مدارک هستند که می توان از ان ها برای چاپ عکس نیز استفاده کرد. اما با این حال نمی توان از یک پرینتر عکس لیزری انتظار داشت تا عکس های بسیار با کیفیتی را به شما ارائه دهد. با این حال برای مقایسه این مدل با پرینتر های جوهر افشان می توانید به مقاله ای که به مقایسه این دو پرینتر پرداخته است مراجعه نمایید.

چاپگر عکس تصعید رنگ، یک پرینتر حرفه ای برای عکاسان

این گزینه، مدل پیشنهادی به عکاسان حرفه ای است. آن هایی که در زمینه عکاسی فعالیت دارند و می خواهند روزانه تعدادی عکس با کیفیت و وضوح بالا را بگیرند و چاپ کنند، این مدلی است که باید خریداری کنند. این دستگاه از کاغذ های براق و با کیفیت عکاسی برای چاپ عکس ها استفاده می کند. اما با این حال، این پرینتر عکس تنها منحصر به چاپ عکس است و نمی توان از آن برای چاپ اسناد و مدارک یا اسکن کردن استفاده کرد.

البته این دسته از چاپگر ها، به مراتب گران قیمت تر بوده و هزینه های بیش تری را شامل می شوند. از این رو اگر به صورت حرفه ای از این دستگاه استفاده می کنید، این گزینه برای شما مناسب خواهد بود.

برند های متفاوت تولید کننده انواع پرینتر چاپ عکس

همان طور که می دانید، برند های متفاوتی در این زمینه فعالیت دارند و نمونه های بسیار متنوعی را تولید و عرضه می کنند. همین مساله می تواند به نوبه خود منجر به سردرگمی در هنگام خرید شود. برند های متفاوتی مانند کانن، اپسون، سونی و پولارید از جمله معروف ترین انواع برند های موجود در بازار هستند.

 هر کدام از این برند ها خدمات و مشخصه های متفاوتی را در محصولات خود در نظر گرفته اند. برای خرید و انتخاب برند مورد نظر برای خرید پرینتر عکس مورد نظرتان، باید مواردی از قبیل امکانات، قیمت ها و کیفیت محصولات مختلف را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرینتر های جدید تر را انتخاب کنید

جدای از بحث قیمت، مدل و کاربرد پرینتر، موردی که مطرح می شود وجود گزینه های جدید تر و پیشرفته تر از این دستگاه ها در بازار است. پرینتر ها نیز مانند دیگر محصولات مبتنی بر تکنولوژی پیشرفت های زیادی داشته اند و در گذر زمان تغییرات زیادی داشته اند. به همین دلیل در هنگام خرید یک پرینتر عکس حرفه ای، بهتر است از جدیدترین تکنولوزی ها عقب نمانید و تا جای ممکن مدل های جدیدتر و به روز تر را انتخاب کنید.

برای نمونه در مدل های جدید تر چاپگر عکس، امکان اتصال مستقیم و بی واسطه دوربین و موبایل به پرینتر عکس وجود دارد. در این مدل ها از اتصال Pict bridge استفاده شده است. گزینه های پیشرفته تری نیز در دیگر مدل ها دیده می شود. برای نمونه برخی مدل ها امکان ویرایش حرفه ای عکس ها را نیز امکان پذیر می کنند. اگر می خواهید بدانید چگونه گوشی خود را به پرینتر وصل کنید مطلب آموزش پرینت با گوشی را مطالعه کنید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

در پایان باید به صورت خلاصه این طور نتیجه گیری کرد که مدل های بسیار متنوع و زیادی از پرینتر های عکاسی در بازار موجود است. در نهایت این نیاز ها و معیار های شما است که بهترین و ایده آل ترین پرینتر عکس را برای شما تعیین خواهد کرد. به همین منظور بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی و خرید پرینتر چاپ عکس مورد نظرتان، تحقیقات کاملی را در این خصوص انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید به مقاله بهترین پرینتر های چندکاره و مقاله راهنمای خرید پرینتر چاپ عکس مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩