اشتراک گذاری

راهنمای خرید پرینتر چاپ عکس

عکس های دیجیتالی در گوشی ها و تبلت های هوشمند برای بسیاری از کاربران قابل مقایسه با تصاویر چاپ شده نمی باشند. برای چاپ فوری و زیبای تصاویر، پرینترهای بسیاری را می توانید در طرح ها و مدل های مختلف در بازار بیابید. اما به نظر شما برای خرید پرینتر چاپ عکس چه معیارهایی حائز اهمیت است؟ چگونه می توان پرینتری انتخاب کرد که در چاپ تصاویر و عکس های دیجیتالی قدرت متناسبی داشته باشد؟ پاسخ چنین پرسش هایی را به راحتی می توانید در این مقاله به دست آورید.

خرید پرینتر چاپ عکس

فاکتورهای اصلی خرید پرینتر چاپ عکس

برای خرید پرینتر چاپ عکس و یا هر نوع پرینتر دیگری همواره دو فاکتور اصلی وجود دارد:

  • بودجه ی کاربر
  • نوع استفاده ی کاربر

شما دقیقا باید بدانید که قرار است پرینتر جدیدتان مرتبا چه نوع عکس هایی را چاپ کند. حتما تعیین کنید که سطح کیفی عکس هایی که معمولا قصد چاپ آن ها را دارید؛ در چه حدی می باشد. در واقع نیازها و انتظارات خود را پیش از خرید روشن سازید تا خریدی رضایتبخش را تجربه نمایید. از طرفی دقیقا باید بودجه ی شما مشخص شود تا بهترین انتخاب را نسبت به قیمت چاپگرها داشته باشید. معیارهای دیگری نیز در این میان وجود دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

خصوصیات ساختاری مهم در انتخاب پرینتر چاپ عکس

پس از اینکه دو فاکتور اصلی خرید پرینتر چاپ عکس یعنی بودجه و نوع استفاده ی خود را تعیین کردید، باید سعی کنید یک هماهنگی کلی با معیارهایی که در این بخش عنوان می شود، ایجاد سازید. لازم به ذکر است که نمایندگی دستگاه پرینتر با مشاوره های تخصصی رایگان و تعرفه های قیمتی مناسب همواره می تواند مسیر خرید پرینتر چاپ عکس را برایتان آسان سازد.

نوع پرینتر

به هنگام خرید پرینتر چاپ عکس با انواع مختلفی از چاپگرها مواجه خواهید شد. اما به طور کلی پرینترهای چاپ عکس به سه دسته ی جوهر افشان، لیزری رنگی و چاپ عکس های فوری تقسیم می گردند. پرینترهای جوهر افشان در میان این سه نوع چاپگر از قدمت بیشتری برخوردار هستند. این پرینترهای می توانند شما را برای چاپ عکس های بزرگ A4 و A3 همراهی کنند. برخی از پرینترهای جوهر افشان علاوه بر چاپ عکس، قابلیت اسکن و کپی کردن اسناد مختلف را عرضه می کنند. اما قدرت فراوانی در قیاس با پرینترهای مخصوص چاپ عکس نخواهند داشت. چرا که این سیستم ها از 4 کارتریج و یا نهایتا از 12 کارتریج استفاده می کنند که رنگ دهی چندانی برای تولید عکس های واقعی و واضح نخواهند داشت.

پرینترهای لیزری کیفیت بهتری در چاپ عکس ارائه می دهند، اما باز هم متاسفانه درخشش و وضوح کاملی را نمی توانند به چشم بیننده برسانند. بنابراین اگر به دنبال چاپ باکیفیت و واضحی هستید، پرینترهای عکس فوری را برگزینید. این پرینترها با سایز  فشرده و جمع و جور خود عموما از سطح کیفی بی نظیری برخوردار هستند.  البته معمولا این پرینترها همان طور که بدنه ی کوچک دارند، عکس های کوچکی را نیز چاپ خواهند کرد و در چاپ عکس های بزرگ A4 قدرتی ندارند.

میزان دوام عکس های چاپ شده

برخی از پرینترها عکس های بسیار واضحی را به چاپ می رسانند، اما به مرور زمان دیگر اثری از عکس های به چاپ رسیده نخواهد ماند. پرینترهای جوهر افشان این مشکل دارند. بنابراین اگر قصد دارید عکس های پرینت شده را چند سالی نگه دارید به هیچ عنوان نباید به سراغ پرینترهای جوهر افشان بروید. مهم نیست که وضوح چاپ این دسته از پرینترها در چه حدی است، دیر یا زود محو شدگی و تاری فراوانی را در عکس های به چاپ رسیده مشاهده خواهید کرد. عموما از لحاظ پایداری پرینترهایی که تحت عنوان پیگمنت جوهر خود را شکل می دهند، قوی تر عمل می کنند. جهت کسب راهنمایی های بیشتر می توانید به نمایندگی دستگاه پرینتر مراجعه کنید و در محیطی تخصصی خرید خود را انجام دهید.

کیفیت چاپ پرینتر

کیفیت مسئله ی مهم دیگری در فرآیند خرید پرینتر چاپ عکس می باشد. هر چاپگر به نسبت سایز و یا برند سازنده اش ممکن است کیفیت منحصر به فردی ارائه دهد. پیشنهاد می کنیم به هنگام خرید ابتدا وضعیت کیفی پرینتر مورد نظر را تست نمایید. برای انتخاب بهترین گزینه‎ ی ممکن، فروشگاهی را انتخاب کنید که دارای سیستم های روشن است. دقت داشته باشید که جهت درک صحیح کیفیت چاپ دو پرینتر باید به جزئیات هر عکس و موج های ریز و درشتی دقت کنید که احتمالا در تصاویر دیده می شوند.

نوع اتصالات و ارتباطات پرینتر

نوع اتصالات و ارتباطات هر پرینتر باید به هنگام خرید پرینتر چاپ عکس مورد توجه قرار گیرد. یک پرینتر مخصوص چاپ عکس باید قدرت این را داشته باشد که به راحتی و بدون اتلاف وقت با گوشی های هوشمند و تبلت های گوناگون ست شود. بنابراین بررسی نوع ارتباطات و اتصالات چاپگر را فراموش نکنید. اگر دوربین دیجیتال و یا کامپکت خاصی دارید نیز باید مسیرهای ارتباطی چاپگر مورد نظر و دوربین را بررسی نمایید.

فروش و تعمیر پرینتر به بهترین شکل ممکن

نمایندگی دستگاه پرینتر مجموعه ای فوق حرفه ای است که در دو حوزه ی فروش و تعمیر پرینترهای موجود در بازار فعالیت می کند. فرقی ندارد که شما قصد خرید و یا تعمیر چه پرینتری را از چه برندی داشته باشید. کارشناسان ما در کنار شما هستند تا در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی باکیفیت ترین خدمات و سرویس های تخصصی را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که تمامی اجناس به فروش رسیده و چاپگرهای تعمیر شده در مرکز تعمیر و فروش دستگاه پرینتر دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی هستند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩