اشتراک گذاری

پرینتر جوهر افشان بهتر است یا لیزری ؟

پرینتر از آن دسته تجهیزاتی ست که تصمیم گیری در خصوص انتخاب و خرید آن از سوی کاربران با دشواری های بسیاری همراه است. چرا که این ماشین های اداری پرکاربرد، در انواع مدل و نسخه طراحی و تولید میشوند. اگر بخواهیم پرینترها را در گروه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم، میتوانیم آن ها را در دو دسته ی پرینتر جوهر افشان یا لیزری بررسی کنیم. اطلاعات لازم در خصوص این دو تکنولوژی میتواند مشتریان را بیش از هر چیز به هنگام خرید چاپگر مورد نیاز خود یاری کند.

در این مقاله قصد داریم به مقایسه ی این دو پرینتر از نقطه نظرات مختلف بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را به صورت اجمالی مرور کنیم. پیش از پرداختن به هر چیز لازم است اشاره کنیم که مکانیسم به کار رفته در این دو چاپگر به گونه ای ست که هر کدام برای کاربری های مشخصی مورد استفاده قرار میگیرند. پرینترهای لیزری تمرکز بیشتری بر روی چاپ متون و اسناد دارند و این در حالی ست که پرینترهای جوهر افشان بیشتر مناسب چاپ عکس و تصاویر هستند. در ادامه به سایر موارد مهم نیز خواهیم پرداخت.

پرینتر جوهر افشان یا لیزری

پرینتر جوهر افشان یا لیزری ؟ کدام بهتر است ؟

به طور کلی چاپگرهای جوهری و لیزری را میتوان در زمینه های مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار داد. توجه به تک تک موارد زیر پیش از خرید چاپگر از اهمیت بسیاری برخوردار است. چنانچه شما عزیزان نیز اگر تمایل به خرید دستگاه مورد نظر خود داشته باشید، توصیه میشود پیش از خرید پرینتر جوهر افشان یا لیزری در خصوص نوع و چگونگی کاربری خود اطلاعات لازم را کسب نمایید. اطلاع از موارد زیر میتوان بسیار مفید باشد :

سرعت و کیفیت چاپ

یکی از مهم ترین آیتم هایی که بسیاری از کاربران توجه به آن را در اولویت خود قرار میدهند، سرعت و کیفیت چاپ دستگاه است. در خرید پرینتر جوهر افشان یا لیزری این نکته از هر چیز ضروری تر است. وقتی صحبت از چاپ سیاه و سفید صفحات متنی است، پرینترهای لیزری میتوانند بسیار کاربردی تر از نمونه های جوهر افشان باشند. این پرینترها سرعت چاپ حداقل ۲۰ برگ در دقیقه را دارند. همچنین پرینترهای جوهرافشان نسبت به پرینترهای لیزری سرعت چاپ کمتری دارند که توجه به این نکته برای شرکت ها و سازمان های کاری که حجم چاپ بالایی دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.

چاپ رنگی و کیفیت آن

از دیگر موارد مهم در خرید پرینتر جوهر افشان یا لیزری توجه به کیفیت چاپ های رنگی دستگاه است. اگر تمایل به دریافت چاپ های رنگی با کیفیت داشته باشید، پرینترهای جوهر افشان بسیار مناسب تر از نمونه های لیزری هستند.

ابعاد دستگاه

از دیگر مواردی که کاربران به هنگام انتخاب پرینتر جوهرافشان یا لیزری به آن توجه خواهند نمود، ابعاد دستگاه است. حجم و وزن دستگاه اهمیت زیادی دارد. عموما چاپگرهای جوهری فضای بسیار کمتری نسبت به دستگاه های لیزری اشغال میکنند.

هزینه ی مواد

جدا از هزینه ای که لازم است برای خرید پرینتر پرداخت شود، برخی هزینه های ثانویه هستند که کاربر به صورت مداوم با آن ها سر و کار دارد. هزینه ی کاغذ، تونر و جوهر مصرفی از مهم ترین مواردی ست که لازم است در انتخاب پرینتر جوهر افشان یا لیزری مورد توجه قرار بگیرد. لازم به ذکر است که چاپگرهای لیزری هزینه ی ثانویه ی بسیار کمتری نسبت به سایر ماشین های اداری جوهری دارند.

نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر یکی از مراکز جامع ارائه ی سرویس های فروش و پشتیبانی از فروش است که از سال ها قبل زیر نظر مستقیم مرکز سخت افزار ایران شروع به کار کرده است. این دپارتمان تخصصی به دنبال گسترش واحدهای فعال و کارگاه های خود و خرید تجهیزات به روز و قدرتمند هم اکنون به عنوان به انتخاب نخست بسیاری از کاربران و متقاضیان در سطح کشور بدل شده است. خدمات نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر شامل کلیه ی برندهای تولید کننده ی چاپگر میشود و محدود به نوع خاصی نیست. این سرویس ها همگی با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز همراه هستند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩