اشتراک گذاری

دلیل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی چیست؟

به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی ، مشکل متداولی است که ممکن است برای هر چاپگری رخ دهد. این مشکل فارغ از نوع و برند دستگاه کپی بوده و برای انواع چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید اتفاق می افتد. اگر کیفیت چاپ دستگاه کپی مورد استفاده برای شما حائز اهمیت است، باید با دلایل پیدایش معضل به هم ریختگی رنگ زمینه ی تصاویر به چاپ رسیده توسط ماشین کپی آشنا باشید، چرا که همواره امکان رویارویی با این مشکل وجود خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم علل اصلی ظهور مشکل به هم ریختن رنگ پس زمینه ی چاپ دستگاه کپی و راهکارهای رفع آن را با شما در میان بگذاریم.

دلیل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی چیست؟

دلایل اصلی پیدایش مشکل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی

دلیل اصلی مشکل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی، آلودگی قطعات مختلف چاپگر می باشد. ذره های جوهری که بر روی درام، بلید، بدنه ی کارتریج و دیگر اجزای ماشین کپی باقی مانده است، کیفیت چاپ را کاملا تغییر می دهد. البته قرار گرفتن نادرست کاغذ و یا نم دار بودن برگه های مصرفی نیز بی تاثیر نبوده و در به هم ریختن رنگ پس زمینه ی چاپ دستگاه کپی نقش دارند. بنابراین لازم است هنگام قرار دادن برگه های کاغذ در درون چاپگر دقت کنید و مطابق با دستورالعمل های دفترچه ی راهنمای دستگاه پیش بروید.

راهکارهای رفع مشکل به هم ریختن رنگ پس زمینه ی چاپ دستگاه کپی

طبق عقیده ی کارشناسان نمایندگی کونیکا مینولتا برای رویارویی با هر مشکلی در دستگاه های کپی کونیکا مینولتا و یا هر برند دیگری باید ابتدا میزان شدت اختلال موجود را سنجید. خوشبختانه به طور کلی شدت اختلالاتی که به خرابی رنگ زمینه ی چاپ دستگاه کپی می انجامند، چندان شدید نیست. براساس راهکارهای ساده ی زیر می توان مشکل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی را برطرف ساخت. اگر پس از انجام این راهکارها نیز همچنان مشکل به هم ریختگی رنگ زمینه وجود داشت؛ با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد :تنظیم رنگ دستگاه کپی

تغییر حالت قرار گرفتن کاغذ در دستگاه کپی

تغییر چیدمان چاپ و جابه جایی برگه ها  راهکار دیگری برای رفع مشکل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی می باشد. به یاد داشته باشید که چاپ بر روی درز کاغذهایی مپل پاکت نامه انجام نخواهد شد و در واقع این درزها عامل بزرگی در افت کیفیت چاپ هستند.

تعویض برگه های درون دستگاه کپی

همان طور که گفته شد کاغذهای مرطوب موجب خرابی رنگ زمینه ی چاپ دستگاه کپی خواهند شد. از این رو بهتر است برای رفع این مسئله کاغذهای درون دستگاه را تعویض کنید و یا اجازه دهید آن ها در محیطی معتدل خشک شوند.

تغییر تنظیمات نرم افزاری فرآیند چاپ

گاهی هیچ مشکلی در ساختار دستگاه کپی کونیکا مینولتا وجود ندارد و می بایست برای برطرف سازی مشکل به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی، کیفیت وضوح چاپ را تغییر داد. این کار را باید از طریق نرم افزار سیستم رایانه ای مورد استفاده ی خود انجام دهید. معمولا خرابی رنگ پس زمینه ای که کل برگه ی چاپ را درگیر کرده باشد با تنظیمات دوباره ی کیفیت وضوح برطرف می شود.

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا مرکز فوق تخصصی و سیستماتیکی است که اختصاصا در حوزه ی دستگاه های کپی برند کونیکا مینولتا و فرآیند چاپ آن ها فعالیت دارد. خدمات و سرویس های این مجموعه جهت عرضه و بازیابی انواع دستگاه های کپی تک کاره و یا چند منظوره ی کونیکا مینولتا گسترش یافته است. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی اقدامات تعمیراتی کارشناسان نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می شوند.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩