اشتراک گذاری

تنظیم رنگ دستگاه کپی

تنظیم رنگ دستگاه کپی به شما کمک می کند که همیشه، کپی هایی با کیفیت و دارای طیف رنگی عالی از دستگاه  دریافت کنید. کپی کمرنگ مساله ای است که تقریبا بسیاری از کاربران دستگاه های فتوکپی با آن درگیر می شوند. معمولا در این شرایط افراد اقدام به شارژ کارتریج دستگاه کپی خود می کنند. اما گاهی کارتریج به تازگی شارژ شده و چاپ دستگاه همچنان کیفیت و رنگ مطلوبی ندارد.

در چنین شرایطی، می توان با تنظیم رنگ دستگاه کپی، مسئله را حل کرد. با این کار، وضوح کپی افزایش یافته و کیفیت آن بالاتر می رود. در ادامه ضمن آموزش مراحل تنظیمات رنگ دستگاه فتوکپی را به شما آموزش داده و نکات مهم آن را نیز به شما آموزش می دهیم. برای دریافت راهنمایی ها و خدمات تخصصی تر، می توانید از همکاران ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تنظیم رنگ دستگاه کپی

مراحل تنظیم رنگ دستگاه کپی

افت کیفیت کپی، همیشه ناشی از خالی بودن کارتریج یا مرغوب نبودن مواد مصرفی نیست. گاهی مسئله مربوط به تنظیمات دستگاه است. اگر از کیفیت مواد مصرفی و درست انجام شدن فرایند شارژ کارتریج دستگاه کپی اطمینان کامل دارید، بد نیست سری به تنظیمات رنگ دستگاه بزنید. تنظیمات رنگ دستگاه کپی، اقدامی است که در چنین شرایطی به شما کمک می کند مشکل را حل کنید. این کار در چند مرحله و به ترتیب زیر انجام می شود:

1- بررسی کیفیت چاپ،اولین مورد از مراحل تنظیم رنگ دستگاه کپی

در اولین مرحله تنظیم کیفیت و رنگ دستگاه های فتوکپی، باید کیفیت چاپ را بررسی کنید. دکمه menu را بزنید و از بین گزینه های نمایش داده شده، گزینهInk را انتخاب کنید. حالا گزینه Test Print را انتخاب کرده و OK کنید. پس از طی این مراحل کلید Print Quality را انتخاب کرده و با فشردن دکمه Color (Colour) Start، فرایند چاپ را شروع کنید. در صورتی که برگه کپی شده، رنگ و وضوح مناسبی نداشت، مراحل بعدی را نیز انجام دهید.

2-تنظیمات کیفیت رنگ

دومین قدم برای انجام تنظیمات رنگ دستگاه کپی، تنظیم کیفیت رنگ است. جهت انجام دادن این کار، وارد بخش تنظیمات Advanced setting  دستگاه شوید. بعد از آن، سه بخش موجود را به همان اندازه که مد نظر دارید، افزایش دهید.

3-چک کردن کارتریج و تونر

حالا وقت آن رسیده که سری به کارتریج و جوهر یا تونر داخل آن زده و آنها را بررسی کنید. در ادامه تنظیمات رنگ دستگاه کپی، باید مطمئن شوید که کارتریج خالی نیست؛ چون این مساله کپی را کمرنگ می کند. همچنین اطمینان حاصل کنید که کیفیت تونر یا جوهر بالاست و از جنس مرغوب هستند. مواد بی کیفیت می توانند موجب کمرنگ شدن کپی شده و حتی کیفیت چاپ دستگاه کپی را نیز کاهش دهند.

4-تطابق نوع کاغذ مورد استفاده با دستگاه کپی

بسیار مهم است برگه ای که از آن در دستگاه کپی خود استفاده می کنید،  با کاغذ مناسب پرینتر، سازگاری و تطابق کامل داشته باشد. این مسئله، به تنظیم رنگ دستگاه کپی و افزایش کیفیت و وضوح چاپ هم کمک می کند. شما باید ضخامت و بافت کاغذ مورد استفاده تان را به گونه ای انتخاب کنید که با مشخصات دستگاه تطابق داشته باشد. معمولا در منوی Advanced setting   دستگاه های کپی می توان اطلاعاتی راجع به نوع کاغذ به دست آورد. البته بهتر است در برندهای مختلف، از دفترچه راهنما هم کمک بگیرید.

5-استفاده از دستورالعمل سازنده دستگاه کپی

تمامی تولید کنندگان دستگاه های کپی، دستورالعمل هایی برای بهبود کارایی محصولاتشان دارند. این که چطور از دستگاه فتوکپی تان استفاده و نگهداری می کنید، تاثیر بسیاری در کیفیت چاپ و رنگ آن دارد. در این  دستورالعمل ها به تنظیم رنگ دستگاه کپی هم اشاره شده و می توانید از آنها برای این منظور هم کمک بگیرید. مطالعه دفترچه راهنما کمک بسیاری به نگهداری درست از دستگاه می کند و به این ترتیب شاهد کیفیت بهتری از چاپ فتوکپی خود خواهید بود.

6-استفاده از گرافیک و تصاویر با کیفیت

آخرین کاری که می توانید برای تنظیم رنگ در دستگاه های کپی انجام دهید، افزایش کیفیت تصاویری است که چاپ می کنید. مسلما کپی تهیه شده از تصاویری که وضوح بالایی دارند، وضوح و رنگ بهتری دارد. برای اطلاع از وضوح تصویر مورد نظر روی آن راست کلیک کرده و گزینه properties  را بزنید. می توانید وضوح را افزایش دهید تا اسناد با رنگ بهتری چاپ شوند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩