اشتراک گذاری

معرفی بهترین دستگاه های کپی سال 2021

انتخاب بهترین دستگاه کپی 2021 باید بر اساس معیار های متعددی صورت بگیرد. از آن جایی که یک دستگاه کپی در بخش های مختلفی از مصارف شخصی گرفته تا استفاده در ادارات، سازمان ها، شرکت ها و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد، در زمان انتخاب بهترین فتوکپی 2021 باید دید دستگاه کپی مورد نظر در کجا قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و برای چه منظوری دستگاه خریداری شده است.

اما با این وجود برخی مشخصه ها به صورت ثابت برای انتخاب این دستگاه ها در نظر گرفته می شوند. بر اساس یک سری معیار ها، در زیر لیستی از بهترین دستگاه های کپی سال 2021 را ارائه داده ایم که هر یک برای کاربردی ویژه مناسب اند. اما پیش از معرفی بهترین فتوکپی 2021، ابتدا بهتر است مشخصه های یک فتوکپی ایده آل را بشناسیم. برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید یک دستگاه کپی، می توانید به مقاله راهنمای خرید دستگاه کپی مراجعه نمایید.

بهترین دستگاه کپی 2021

معیار های انتخاب بهترین دستگاه کپی 2021

برای انتخاب بهترین فتوکپی 2021، باید برخی معیار ها را در نظر گرفت. اولین و مهم ترین معیار انتخاب بهترین دستگاه کپی 2021، نوع کاربرد آن است. برای مثال دستگاه برای یک شرکت کوچک خریداری می شود، یا برای شرکت های تبلیغاتی و تجاری بزرگ کاربرد دارد.

از این رو بهترین دستگاه کپی را می توان به بهترین دستگاه برای کافی نت، بهترین دستگاه برای انتشارات، بهترین دستگاه برای دفتر فنی یا بهترین دستگاه برای سازمان ها و ادارات دسته بندی کرد.

بعد از کاربرد، اندازه و تجهیزات دستگاه کپی مورد نظر مبتنی بر نوع استفاده باید در نظر گرفته شود. رنگی یا سیاه و سفید بودن دستگاه کپی، نوع قابلیت های جانبی دستگاه متناسب با نوع استفاده از جمله قابلیت اسکن و فکس، سرعت بالا برای پرینت و چاپ و در نهایت بهترین دستگاه کپی از نظر قیمت و مقرون به صرفه بودن از جمله دسته بندی ها و معیار هایی است که باید برای انتخاب بهترین دستگاه فتوکپی 2021 در نظر گرفت.

دست آخر هم برند و مدل دستگاه و در دسترس بودن تجهیزات و مواد مصرفی دستگاه کپی مورد نظر باید در نظر گرفته شود.

معرفی بهترین دستگاه های کپی 2021

بر اساس دسته بندی بالا و تمام معیار هایی که باید برای انتخاب بهترین دستگاه کپی 2021 در نظر داشت، می توان لیست دسته بندی این دستگاه ها را شامل موارد زیر در نظر گرفت:

  • بهترین دستگاه کپی رنگی
  • بهترین دستگاه کپی برای دفاتر فنی، مراکز چاپ و انتشارات
  • بهترین دستگاه کپی خانگی 2021
  • بهترین دستگاه کپی در سازمان ها و ادارات
  • بهترین برند های دستگاه کپی در سال 2021
  • مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی سال 2021

معرفی برترین دستگاه کپی رنگی در سال 2021

در بین دستگاه های کپی رنگی متعددی که در بازار وجود دارد، به نظر یکی از بهترین ها مربوط به برند توشیبا است. دستگاه کپی توشیبا مدل e-STUDIO 479CS بهترین دستگاه کپی است و در دسته فتوکپی های رنگی دسته بندی می شود.

سرعت بالای کپی و رزولوشن بالا در چاپ رنگی (600 * 600 dpi) از مزیت های این دستگاه است. از همه مهم تر این که فتوکپی توشیبا مدل  e-STUDIO 479CS یک دستگاه چند کاره است و قابلیت پرینت، اسکن و فکس را نیز در کنار کپی دارد. به دلیل داشتن تمام این مزیت ها، این دستگاه به عنوان بهترین فتوکپی رنگی 2021 در نظر گرفته می شود.

علاوه بر این دستگاه کپی رنگی شارپ مدل DX-2500N که یک فتوکپی چندکاره نیز هست می تواند به عنوان گزینه بعدی بهترین فتوکپی 2021 رنگی در نظر گرفته شود.

بهترین دستگاه کپی 2021 برای کاربرد های ادارای و سازمان ها

دستگاه کپی مورد استفاده در این بخش ها بهتر است یک دستگاه سریع با قابلیت قوی سازگاری با شبکه باشد. علاوه بر این چندکاره بودن آن نیز یک مزیت قابل توجه خواهد بود.

از این رو برای انتخاب بهترین فتوکپی 2021 برای سازمان ها و ادارات می توان به چند دستگاه کپی که اکثرا چندکاره نیز هستند اشاره کرد:

  • فتوکپی چند کاره توشیبا مدل 3018A، یک دستگاه کپی ایستاده با قابلیت اتصال به شبکه
  • دستگاه کپی توشیبا مدل 4518A، این دستگاه نیز چند کاره بوده و برای سازمان های بزرگ با حجم کاری بالا کارایی دارد
  • دستگاه کپی چندکاره کانن مدل imageClass D1320، قابلیت چاپ دو رو و سرعت بالای چاپ به همراه یک نمایشگر زیبا جهت کنترل پروسه چاپ از ویژگی های این دستگاه است
  • دستگاه کپی اچ پی مدل Jet 2840، یک فتوکپی لیزری با قابلیت اسکن، فکس و پرینت در کنار کپی، رزولوشن بالا به همراه سرعت بالای چاپ از مزیت های این دستگاه است. این فتوکپی نیز قابلیت اتصال به شبکه را دارد

این موارد را می توان به عنوان یکی از بهترین های فتوکپی برای استفاده در سازمان ها و ادارات در نظر گرفت.

بهترین دستگاه کپی 2021 برای استفاده در دفاتر فنی و انتشاراتی

یکی دیگر از مکان هایی که از دستگاه های کپی آن هم انواع بزرگ و حرفه ای تر آن به صورت گسترده استفاده می شود، دفاتر فنی و انتشاراتی ها است. قطعا دستگاه کپی برای چنین کاربردی، دستگاهی کاملا حرفه ای، بزرگ تر، چندکاره، با قابلیت های گسترده، ظرفیت کاری بالا و در نهایت گران قیمت تر نیز هست.

یکی از بهترین دستگاه های کپی برای دفاتر فنی دستگاه کپی اچ پی مدل Jet Pro MFP M479fdw است. این دستگاه یک فتوکپی لیزری است و همه کاره است که سرعت بسیار بالایی دارد و از قابلیت اسکن حرفه ای نیز برخوردار است. درست همان چیزی که در دفاتر فنی نیاز است.

بهترین فتوکپی 2021 برای انتشاراتی ها را نیز می توان دستگاه کپی AR – 6023N در نظر گرفت. این دستگاه قابلیت تغذیه خودکار ADF را دارد و می توان دسته ای از تصاویر و اسناد را با آن کپی گرفت. دستگاه کپی توشیبا مدل Es – 2007 را نیز می توان به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در انتشارات در نظر گرفت.

بهترین دستگاه کپی 2021 برای کافی نت

برای استفاده در یک کافی نت، شاید اولین چیزی که در نظر بیاید سرعت بالا در کنار قیمتی مقرون به صرفه باشد، چرا که معمولا یک کافی نت نیاز چندانی به خرید یک فتوکپی همه کاره و گران قیمت ندارد.

از این رو بهترین فتوکپی 2021 برای استفاده در کافی نت بر اساس بررسی های صورت گرفته، دستگاه کپی brother مدل MFC-J805DW است. مهم ترین مزیت این دستگاه، مقرون به صرفه بودن مواد مصرفی در کنار کیفیت قابل قبول چاپ آن است.

بهترین دستگاه کپی برای استفاده در منزل

اگر دستگاه کپی مورد نظر را برای استفاده شخصی در منزل بخواهید یا حتی برای استفاده در یک دفتر شخصی یا مواردی مشابه، بهترین دستگاه کپی 2021 از این نظر دستگاه کپی چندکاره اچ پی مدل Jet 3035 است.

این دستگاه قابلیت اسکن، فکس و پرینت را نیز در کنار کپی دارد و کیفیت چاپ آن بسیار قابل قبول است. برتری آن برای کاربرد در منزل، ابعاد آن است که استفاده از آن را آسان تر می کند.

مقرون به صرفه ترین دستگاه کپی در سال 2021

در نهایت همیشه بحث قیمت خرید یک وسیله از همه چیز مهم تر است. اگر بودجه ای محدود دارید و به دنبال خرید یک فتوکپی مقرون به صرفه برای استفاده های معمول هستید، دستگاه کپی تک رنگ Oki Data MB MB471 را می توان یک گزینه پیشنهادی عالی در نظر گرفت.

این دستگاه قیمتی مقرون به صرفه دارد، هزینه مواد مصرفی آن نیز کم است. کار با آن راحت است و می توان تا 100 برگ کپی تک رنگ با این دستگاه گرفت. از همه مهم تر این که این دستگاه قابلیت فکس را نیز دارد. این مورد بهترین فتوکپی برای کسانی است که به دنبال کاهش هزینه های مصرفی خود هستند.

نکات مهم در انتخاب بهترین فتوکپی

در این جا به صورت مختصر تعداد محدودی از بهترین دستگاه های کپی موجود در بازار را معرفی کردیم که تقریبا انتخاب آن ها بر اساس دسته بندی های مختلفی صورت گرفته است.

اما در نهایت اگر به دنبال انتخاب بهترین دستگاه کپی 2021 هستید، باید معیار های خودتان را برای استفاده و خرید در نظر بگیرید و با استناد به مدل های مختلف و بهترین برند های بازار، یک انتخاب عالی داشته باشید.

در نهایت این که باید نکات تعمیراتی دستگاه را نیز در نظر بگیرید. این که اگر دستگاه دچار مشکل شود تا چه میزان امکان تعمیر دستگاه کپی وجود دارد و هزینه تعمیرات فتوپی و خرید قطعات آن چقدر است.

برای مثال تعمیر مین برد دستگاه کپی یا تعویض بلید و برد پاور دستگاه از مواردی است که می تواند هزینه های تعمیرات آن را افزایش دهد. بنابراین بهترین فتوکپی 2021 باید از هر نظر ایده آل باشد و تمام جنبه های خرید، استفاده و سرویس دستگاه در حین انتخاب در نظر گرفته شود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩