اشتراک گذاری

پرینترهای سابلیمیشن

پرینترهای سابلیمیشن روز به روز در حال محبوب‌تر شدن هستند. این پرینترها برای چاپ دیجیتالی از یک نوع کاغذ مخصوص استفاده می‌کنند. یک چاپگر سابلیمیشن مزایا و معایب خاص خودش را دارد، اما با توجه به محبوبیتی که پیدا کرده، واضح است که کف ترازو به سمت مزایای آن سنگینی می‌کند. در این مقاله به بررسی پرینترهای سابلیمیشن، نحوه کار آن‌ها و هرآنچه که در مورد یک چاپگر سابلیمیشن نیاز است بدانید، خواهیم پرداخت.

پرینترهای سابلیمیشن

پرینترهای سابلیمیشن

چاپ به روش سابلیمیشن یک روش محبوب چاپ با هدف انتقال طراحی از یک کاغذ سابلیمیشن روی یک تکه پلاستیکی، چرمی یا هر مواد دیگری با استفاده از فشار و حرارتی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ درجه است. این روش به لطف تغییر ذرات جامد جوهر به حالت گاز، یک روش آسان و مقرون به صرفه برای چاپ روی محصولاتی است که توسط هم اشخاص در منزل و هم شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت بالای چاپ توسط پرینترهای سابلیمیشن طی سالیان اخیر باعث محبوبیت آن‌ها شده است. البته پیش از استفاده لازم است که کار با آن‌ها را یاد بگیرید.

پرینترهای سابلیمیشن چگونه کار می کنند؟

حالا که با پرینترهای سابلیمیشن آشنا شدید، احتمالاً کنجکاو هستید با نحوه کار آن‌ها هم آشنا شوید. این پرینترها از گرما استفاده می‌کنند تا جوهر را روی پارچه بیاورند. ابتدا طرح روی یک کاغذ مخصوص چاپ می‌شود. سپس جوهرهایی که با گرما به گاز تبدیل می‌شوند با پارچه ترکیب می‌شوند تا به صورت دائمی روی آن‌ها چاپ شوند. اثرات این چاپ دائمی بوده و کمتر در معرض محو شدن قرار می‌گیرند.

فرآیند چاپ سابلیمیشن مثل خالکوبی است، اما به جای پوست روی یک محصول چاپ انجام می‌شود. گرما منافذ پارچه را باز می‌کند، سپس فشاری که وارد می‌شود باعث خنک شدن پارچه و بازگرداندن آن به حالت جامد می‌شود. نتیجه کار یک عکس تمام رنگی است که از روی پارچه پاک نخواهد شد. در واقع این فرآیند جوهر را بدون نیاز به تبدیل شدن به مایع، از حالت جامد به گاز تبدیل خواهد کرد. این روش بسیار سریع و آسان است و همین باعث محبوبیت آن طی سالیان اخیر شده است.

مزایای چاپگر سابلیمیشن

مهم‌ترین مزیت استفاده از پرینترهای سابلیمیشن آزادی عمل شما در طراحی است. چیزی که در دیگر روش ها به سختی یافت می‌شود. فرقی نمی‌کند قصد دارید چه طرحی را روی تیشرت خود چاپ کنید، شما آزادانه می توانید هر طرح با هر رنگی که دارد را انتخاب کنید. نکته مثبت دیگر طول عمر بالای طرح چاپ شده شما است که نه به راحتی ترک می‌خورد و نه پوست می‌اندازد یا محو می شود. حتی بعد از این که چندین بار لباس را با ماشین لباسشویی بشویید هم کیفیت چاپ آن هرگز کاسته نمی شود.

در صورت نیاز به تعمیر پرینتر خود، می توانید از خدمات سرویس در محل بهره برید.

معایب چاپگر سابلیمیشن

نکته منفی پرینترهای سابلیمیشن بیشتر محدودیت در انتخاب جنس پارچه است. چاپ با این روش فقط مناسب لباس‌هایی است که حاوی پلی‌استر (۱۰۰ درصد یا همراه با پلی‌استر) می‌شوند. هرچند استفاده از این روش برای چاپ روی دیگر جنس‌ها مثل پنبه نیز امکان‌پذیر است، اما مثل چاپ روی پارچه‌ای که ساخت دست بشر است نمی‌تواند ماندگار باشد.

بنابراین اگر می‌خواهید کیفیت چاپ شما بالا باشد، حتماً باید در انتخاب جنس آن دقت کنید. مشکل احتمالی دیگر، چاپ روی چین خوردگی‌ها و سطوح ناصاف است. اگر پرینتر به ناحیه‌هایی از لباس شما دسترسی نداشته باشد یا آن قسمت چین خورده باشد، چاپ را انجام نمی‌دهد.

باید از چه سیستمی برای چاپ سابلیمیشن استفاده کرد؟

تنها پرینترهای جوهر افشان می‌توانند عملیات چاپ سابلیمیشن را انجام دهند و پرینترهای لیزری در این مورد کارایی ندارند. البته هر پرینتر جوهر افشانی نمی‌تواند به عنوان پرینترهای سابلیمیشن مورد استفاده قرار گیرد. پرینتر مورد نظر باید حتماً حاوی ۶ رنگ زرد، مشکی، ۲ رنگ آبی و ۲ رنگ قرمز باشد.

بهترین پرینترهای مناسب چاپ سابلیمیشن

پرینترهای متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای چاپ سابلیمیشن استفاده کنید. اما اگر به دنبال بهترین گزینه در بین پرینترهای سابلیمیشن هستید، می‌توانید پرینتر Epson L1800 را انتخاب هستید. این پرینتر هم از جوهر سابلیمیشن و هم جوهرهای خوراکی استفاده می‌کند تا بتوانید علاوه بر پوشاک، در صنعت خوراکی نیز از این چاپگر استفاده کنید. اپسون L1800 از طریق USB یا اتصال Wi-Fi به صورت بی‌سیم به سیستم شما متصل می‌شود و می‌توانید طرح مورد نظرتان را از این طریق به آن انتقال دهید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩