اشتراک گذاری

پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان

یکی از مشکلات رایجی که پرینترهای جوهر افشان با آن رو به رو می شوند، پخش شدن جوهر است. این مسئله فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی پرینتر به وجود آمده و فرآیند چاپ اسناد را به طور کامل مختل می سازد. ماده ی مصرفی پرینترهای جوهر افشان بین دو گزینه ی رنگدانه‎ (pigment) و جوهر‎های رنگی (dye ink) متغیر است. هر دوی این مواد مصرفی بر پایه ی آب تشکیل می شوند. از این رو پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان مسئله ای طبیعی است. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم چگونه باید با مشکل پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان مبارزه کنید.

پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان

دلیل اصلی پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان

همان طور که گفته شد، جوهر پرینترهای جوهر افشان قابلیت پخش شدگی بالایی دارد. در واقع صرف نظر از نوع سند چاپ شده، احتمال بهم ریختگی جوهر بالاست. اگر پرینت های نهایی در تماس با آب باشند یا در منطقه ی مرطوبی قرار گیرند، لکه دار شدن چاپ امری طبیعی است. چنین مشکلی می تواند بسیار کلافه کننده باشد. به خصوص اگر به خرابی پرینت سند مهمی یا قرار با اهمیتی ختم شود. در نتیجه دلیل اصلی پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان، نوع جوهر داخل کارتریج آن ها و نیز رطوبت هوای بیرونی است که البته می توان طی اعمال راهکارهای ساده ای آن را کنترل کرد.

راهکارهای رفع مشکل پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان

  • پرینتر را تنظیم کنید.

گاهی ممکن است اختلالی در تنظیمات پرینتر رخ دهد که به ناکارآمدی دستگاه منتهی شود. پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان اگر به علت بهم ریختگی تنظیمات درونی دستگاه باشد؛ در عرض مدت زمان کوتاهی با یک تنظیم دوباره و استفاده از حالت پیش فرض برطرف خواهد شد. این تنظیمات را بهتر است در محیط ویندوز کامپیوتری که به پرینتر متصل شده است نیز اعمال کنید.


 

  • از جوهر بی کیفیت استفاده نکنید.

استفاده از جوهر بی کیفیت و کارتریج نامرغوب نقش بزرگی برای پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان دارد. البته طبیعی است که کاربر جهت کاهش هزینه های چاپ خواهان استفاده از جوهرهای ارزان قیمت باشد. اما فراموش نکنید که چنین موادی علاوه بر پخش شدگی جوهر، منجر به نابودی اجزای مختلف پرینتر خواهند شد. پیشنهاد می کنیم به نمایندگی تعمیرات پرینتر مراجعه کنید و جوهرهای مرغوب و خوش قیمتی را با خیال آسوده تهیه کنید.


 

  • از مواد مصرفی استاندارد بهره ببرید.

نوع مواد مصرفی هر پرینتر با پرینتر دیگر می تواند تفاوت داشته باشد. استانداردهای مخصوص کاغذ و جوهرهای مصرفی پرینتر را می توانید در دفترچه ی راهنمای آن بیابید. استفاده از کاغذهای غیراستاندارد و ناهماهنگ با ساختار فنی سیستم چاپ دلیلی برای پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان است.


  • زمانی را به خشک شدن جوهر اختصاص دهید.

بسته به مدل دقیق پرینتر، جوهر و کاغذی که برای شکل گیری پروسه ی چاپ انتخاب می شود، زمان خشک شدن جوهر متفاوت خواهد بود. این مدت از چند ساعت تا چند روز می تواند متغیر باشد. به هر حال باید برای جلوگیری از پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان به مدت زمان استراحت جوهر دقت کنید. گاهی امکان دارد چاپ یک عکس به چند روز استراحت نیاز داشته باشد تا به طور کامل روی کاغذ ثبت شود.


 

  • از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید.

اغلب اوقات پرینتر جوهر افشان در چاپ عکس استفاده می شود. برای این دسته از پرینت ها بهتر است از کاغذ مخصوص عکس بهره ببرید. اما گاهی این کاغذها قیمت بالایی دارند. از این رو می توانید درصد احتمال پخش شدن جوهر در پرینترهای جوهر افشان را با اسپری تثبیت کننده برای کاغذهای معمولی کنترل کنید. این اسپری های تثبیت کننده مانند یک لایه محافظ عمل می کند و از پخش شدن و لکه دار شدن عکس ها جلوگیری می کند.

تعمیر مشکلات ریز و درشت پرینترها

اگر می خواهید با صرف مدت زمان کوتاهی از دردسرهای احتمالی پرینتر مورد استفاده ی خود رهایی بیابید، نمایندگی تعمیرات پرینتر را برگزینید. این نمایندگی با چندین شعبه ی فعال در سراسر تهران و کرج همواره آماده ی خدمت رسانی است. گستره ی خدمات این مجموعه بسیار وسیع بوده و شامل انواع پرینترهای لیزری و جوهرافشان برندهای مختلف می شود. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کلیه ی سرویس ها و خدمات تخصصی نمایندگی تعمیرات پرینتر براساس پارامترهای اصولی و استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی عرضه می گردند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩