اشتراک گذاری

مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

پرینتر یکی از تجهیزات اداری پرمصرف می باشد که ممکن است طی استفاده از چندین ساله دچار اختلالات ساختاری مختلفی شود. معضل پرینت نگرفتن پرینتر یکی از مشکلات رایج کار با پرینتر است. برای بسیاری از ما پیش آمده که با روشن کردن پرینتر، شاهد عدم پاسخگویی دستگاه به درخواست های مرتبط با چاپ اسناد مورد نیاز خود باشیم. این موضوع دارای دلایل متعددی است که نیازمند اعمال مراحل عیب یابی تخصصی زیر نظر کارشناسان مجرب می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با کلیه ی جوانب مشکل پرینت نگرفتن پرینتر آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

دلایل پیدایش مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

برخی از عمده ترین دلایل پیدایش مشکل پرینت نگرفتن دستگاه پرینتر عبارت است از:

خرابی کابل های پرینتر و رایانه

هر گونه خرابی در یکی از کابل های اتصالی میان کامیپوتر و پرینتر و یا کابل های مرتبط با پاور هر دو دستگاه می تواند باعث عدم پرینت گرفتن پرینتر شود.

ناکارآمدی درایور پرینتر

درایور پرینتر، برنامه ی نرم افزاری خاص این دستگاه در کامپیوتر است که می تواند فرمان های چاپ را به مرحله اجرا برساند. این نرم افزار مهم ترین برنامه ی مدیریت عملکردهای پرینتر است. اگر درایور پرینتر با مشکل مواجه شود یا در مراحل نصب متوقف گردد، عمل پرینت صورت نمی پذیرد. برای اطلاع از فعالیت این نرم افزار در قسمت منوی استارت رایانه وارد گزینه Device and Printers شوید. در صورتی که پرینتر شما به درستی راه اندازی شده باشد، آن را در بین درایوهای نصب شده مشاهده خواهید کرد.

مشکلات سخت افزاری پرینتر

در برخی مواقع، چاپ نکردن پرینتر از وجود اختلالی در چاپگر نشات می گیرد. خالی بودن کارتریج، خرابی کارتریج و درام پرینتر، خرابی لیزر پرینترهای لیزری و ازکارافتادگی مین برد پرینتر از جمله مشکلاتی هستند که در صورت بروز، فرآیند کلی چاپ دستگاه را مختل می سازند. چنین مشکلاتی باید تحت نظر تکنسین های مجرب مراکز تعمیراتی معتبر مورد بررسی قرار گرفته و ترمیم شوند. در این راستا نمایندگی رسمی پاناسونیک مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. این مجموعه طی شکل گیری مراحل عیب یابی تخصصی تحت نظر کارشناسان ماهر کلیه ی عیوب پرینترهای مختلف را در مدت زمان کوتاهی برطرف می سازد.

اختلالات داخلی سیستم رایانه ای

گاهی ممکن است مشکل پرینت نگرفتن پرینتر، ریشه در اختلالات داخلی سیستم رایانه ای مورد استفاده داشته باشد. برای مقابله با عدم کارکرد چاپگر به عنوان اولین قدم از سلامت اتصالات دستگاه به کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر اطمینان بیابید. سپس تنظیمات داخلی سیستم را بررسی کنید. به طور کلی کامپیوترها عمل چاپ را توسط یکی از سرویس های کاربردی ویندوز به نام پرینت اسپولر (print Spooler) انجام می دهند. اگر این سرویس غیرفعال باشد، دستگاه قادر به ارسال اسناد جهت شکل گیری فرآیند چاپ پرینتر نخواهد بود.

رفع مشکل پرینت نگرفتن دستگاه پرینتر

همان طور که در بخش قبل اشاره شد، برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر ابتدا باید براساس راهکارهای ساده ای سیستم رایانه ی مورد استفاده و ساختار پرینتر مربوطه را بررسی کنید. بهتر است برای مقابله با معضل چاپ نکردن پرینتر کابل های اتصالی را تعویض نمایید. از طرفی نباید قدرت ری استارت را دست کم گرفت. پیشنهاد می نماییم کامپیوتر و پرینتر را خاموش کرده و باری دیگر روشن سازید. ایرادات سیستم عامل نصب شده در رایانه عامل دیگری است که باید بررسی شود. البته فراموش نکنید که سینی کاغذ پرینتر را هم چک کنید. اگر مشکل طبق این راهکارهای کاربردی برطرف نگشت؛ با کارشناسان ما در نمایندگی مجاز پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی تعمیر پرینتر پاناسونیک” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25d9%25be%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25a7%25d8%25b3%25d9%2588%25d9%2586%25db%258c%25da%25a9%2F|||” read_text=”نمایندگی تعمیر پرینتر پاناسونیک” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″]

پرینترها دستگاه های پرمصرفی هستند که در اثر عوامل مختلفی چون استهلاک و اصابت ضربه ممکن است دچار خرابی شوند و از کارکرد اولیه ی خود دور بمانند. پرینترهای باکیفیت و مدرن کمپانی محبوب پاناسونیک نیز از قاعده مستثنی نمی باشند. نمایندگی تعمیر پرینتر پاناسونیک مجموعه ای فوق تخصصی است که ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان خبره ی خود به فعالیت می پردازد. خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و انواع پرینترهای کوچک و بزرگ پاناسونیک را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که تمامی امور تعمیراتی و بازیابی در نمایندگی تعمیر پرینتر پاناسونیک براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارنتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می گردند.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩