اشتراک گذاری

چرا پرینتر دو بار پرینت می گیرد؟

پرینتر دستگاهی پر از قطعات ریز و درشت است. این قطعات گاهی در اثر استفاده ی بیش از حد با اختلالاتی رو به رو می شوند که نیاز به تعمیر خاصی هم ندارند. در واقع بیشتر تداخلات و ایرادات پرینترها، جزیی هستند با کمی دستکاری برطرف می شوند. البته باید با نحوه  دقیق رفع هر مشکل آشنا باشید.

دستکاری ناشیانه نه تنها مشکل موجود در پرینتر را حل نمی کند، بلکه ممکن است خرابی را از قطعه ای به قطعه ی دیگر انتقال دهد. بدین شکل مسلما با افت کیفیت ساختاری پرینتر و افزایش هزینه های تعمیراتی مواجه خواهید شد. مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر نیز عضوی از مشکلات جزیی چاپگرهای زیراکس و یا سایر برندهای موجود در بازار است. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم چگونه می توان با تکرار پرینت در پرینتر مقابله کرد.

چرا پرینتر دو بار پرینت می گیرد؟

دلیل اصلی دو بار پرینت گرفتن پرینتر

دلیل اصلی پیدایش مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر زیراکس یا هر پرینتر دیگری، پر شدن حافظه ی کش دستگاه است. البته بخش تنظیمات و درایور پرینتر نیز در تکرار پرینت بی تاثیر نخواهند بود. اما در اکثر مواقع این حافظه ی پر شده ی کش پرینتر است که شما را با پرینت های تکراری روبه رو می سازد. حافظه کش دستگاه یا همان مموری ثبت و ضبط دستورات چاپ در هر پرینتری می تواند مقدار متفاوتی داشته باشد. اما به هر حال اگر به ظرفیت دستگاه توجهی نداشته باشید و پشت سرهم دستورات چاپ را به پرینتر ارسال کنید، طولی نمی کشد که حافظه ی سیستم پر می شود. ممکن است این مشکل هم همانند سفید پرینت گرفتن پرینتر ناشی از تنظیمات چاپگر باشد.

راهکارهای رفع مشکل تکرار پرینت در پرینتر زیراکس

پاکسازی حافظه ی پرینتر

همان طور که در بخش قبل واضح است، اولین و مهم ترین راهکار رفع مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر، پاک کردن حافظه ی پرینتر می باشد. این کار چندان پروسه ی دشواری ندارد. کافی است دست از ارسال دستورهای جدید چاپ بکشید و به پنل پرینتر مراجعه نمایید. در هر پرینتر دکمه های مرتبط با پاکسازی حافظه متفاوت است. بسته به نوع صفحه  نمایش پرینتر از طریق دکمه های اطراف نمایشگر با چند کلیک حافظه ی پرینتر را پاک کنید. بهتر است پس از این کار دستگاه را ریستارت کنید تا کارایی حافظه بازگردانی شود.

بررسی تنظیمات پرینتر

راهکار دوم رفع مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر زیراکس در مراجعه به منوی Advance تنظیمات پرینتر نهفته است. این منو را در بخش تنظیمات کامپیوتر متصل به چاپگر بیابید و عددی که تعداد کپی و پرینت اسناد را مشخص ساخته است را بررسی نمایید. اگر Copy count بیش از 1 باشد، طبیعی است که پرینت به دفعات زیادی شروع به فعالیت کند. همچنین اگر گزینه Keep Printed Document در این منو فعال باشد، پیغام تکرار پرینت نمایان می شود. بنابراین این بخش از ویندوز را هم باید غیر فعال کنید.

پاک کردن حافظه ی پرینتر از طریق ویندوز

برای پاک کردن حافظه ی کش چاپگر و از میان بردن مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر، علاوه بر آنچه گفته شد، می توانید دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. پیشنهاد می کنیم این کار را در پرینترهایی امتحان کنید که صفحه ی نمایشگر دیجیتال ندارد. از طرفی می توانید از ویندوز رایانه ی متصل به پرینتر نیز کمک بگیرید. در ویندوز از مسیر Control Panel، گزینه Devices and printers را انتخاب کنید و بر روی نام پرینتر مورد نظر کلیک راست کنید.

See What’s Printing را برگزینید و منوی مخصوص پرینتر را باز کنید. عبارت Cancel all document را انتخاب کرده و سپس گزینه YES را بزنید. اینکار لیست پرینت را در عرض چند ثانیه پاک خواهد کرد. به عنوان مرحله ی آخر هم کامپیوتر را ریستارت کنید تا دستورات چاپ از بین بروند. اگر با اعمال راهکارهای ذکر شده در این مقاله همچنان با مشکل تکرار پرینت در پرینتر مواجه هستید؛ به نمایندگی رسمی زیراکس مراجعه کنید. نمایندگی رسمی زیراکس بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ارائه می نماید.

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩