اشتراک گذاری

چرا پرینتر سفید چاپ می کند؟

پرینترها یکی از تجهیزات پر استفاده می باشند که می توانند بر اثر عوامل مختلفی چون بی احتیاطی های کاربران و یا استهلاک قطعات داخلی دچار اختلالات گوناگونی شوند. چاپ سفید برگه در پرینتر نیز یکی از مشکلات دردسرساز و رایج این تجهیزات است. معمولا چنین حالتی تداوم یافته و عملکرد کلی دستگاه را مختل می سازد. اگر شما نیز به تازگی با مشکل چاپ سفید در دستگاه پرینتر خود مواجه شده اید با ما همراه باشید تا به شناسایی دلایل پیدایش این معضل و راهکارهای رفع آن بپردازیم.

چرا پرینتر سفید چاپ می کند؟

دلایل پیدایش مشکل چاپ سفید برگه در پرینتر

چاپ سفید برگه در پرینتر به اختلالات اجزای داخلی دستگاه باز می گردد. یکی از قسمت‌هایی که باعث بروز چنین مشکلی می‌شود، لیزر یا سنسورهای پرینتر است. در صورتی که لیزر دستگاه کثیف شده و یا خراب شده باشد، فرآیند چاپ روی برگه انجام نشده و در نتیجه کاغذ به همان شکل اولیه از دستگاه بیرون می آید.

خالی بودن کارتریج از رنگ و یا پودر مصرفی نیز از عمده ترین دلایل پیدایش این اتفاق است. البته بهم ریختگی تنظیمات چاپگر نیز می تواند انواع مشکلات از جمله چاپ سفید را در فرآیند چاپ پرینتر پدید آورد. به طور کلی توصیه می شود سرویس های دوره ای منظم را برای عملکرد هرچه بهتر دستگاه پرینتر خود و کاهش هزینه های تعمیر جدی بگیرید.

کارشناسان نمایندگی زیراکس همواره آماده ی ارائه ی سرویس ها و خدمات تخصصی به شما عزیزان می باشند. در ادامه به ارائه ی راهکارها و راه حل های رفع اختلال چاپ سفید برگه در پرینتر می پردازیم.

راهکارهای رفع مشکل چاپ سفید برگه در پرینتر

استفاده از کاغذ استاندارد

استفاده از کاغذهایی با سایز غیر استاندارد ممکن است موجب پیدایش چاپ سفید برگه شود. برای حل مشکلات مرتبط با کاغذ لازم است با توجه به نوع و مشخصات کاغذ مورد استفاده، پرینتر را تنظیم نمایید؛ برای این منظور از منوی start گزینه Control Panel و سپس در پنجره باز شده Devices and Printers را انتخاب کنید.
در این بخش پرینتر خود را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید. در میان گزینه های موجود گزینه Printer Properties انتخاب کنید و به منوی Preferences وارد شوید. در این ناحیه می توانید با تنظیمات دستی، پرینتر را با ابعاد کاغذ مورد استفاده سازگار نمایید.

این مقاله برای شما مفید است :آموزش ریست کردن پرینتر

سرویس هد دستگاه پرینتر

یکی از بخش هایی که برای رفع مشکل چاپ سفید برگه در پرینتر نیازمند بررسی و سرویس دهیست، هد می باشد. در پرینترهای جوهری رنگ توسط هد روی کاغذ منتقل می شود. در صورت خشک شدن جوهر در کانال های هد ممکن است با مشکل چاپ سفید مواجه شوید. در چنین حالتی عملکرد هد باید توسط تعمیرکاران ماهر بازیابی شده و تمامی مسیرهای مسدود در آن پاکسازی شود.

به روزرسانی Firmware پرینتر

یکی از راهکارهایی که می تواند اختلالات مرتبط با چاپ سفید دستگاه شما را رفع سازد، آپدیت کردن Firmware پرینتر است. برای این منظور، وارد وب سایت کمپانی سازنده شده و مدل دستگاه را جستجو کنید. با توجه به سیستم عامل کامپیوترتان، فایل مناسب را دانلود کرده و آن را نصب کنید. سپس به تست چاپ پرینتر بپردازید. در صورتی که همچنان شاهد چاپ سفید می باشید، مراحل بعدی را دنبال کنید.

تعمیر و شارژ کارتریج

همان طور که اشاره شد، خرابی کارتریج یا خالی بودن آن از رنگ یکی از رایج ترین دلایل چاپ سفید در پرینتر است. در این شرایط، لازم است که کارتریج توسط تکنسین ماهر بررسی گردد.نحوه ی شارژ کارتریج و تعمیرات آن از حساسیت بالایی برخوردار است که می تواند سیستم کاری پرینت را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین نیاز به سرویس کارتریج پس از استفاده ی چند ساله از پرینتر نیازی غیر قابل چشم پوشیست.

نمایندگی رسمی زیراکس

نمایندگی رسمی زیراکس با کنار هم قرار دادن فاکتورهای اساسی و مهمی نظیر تخصص، تجربه و امکانات یکی از جامع ترین مراکز ارائه ی سرویس های فروش و پس از فروش محصولات باکیفیت کمپانی زیراکس است. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی تولیدات زیراکس از جمله پرینتر، اسکنر و دستگاه های فتوکپی را دربر می گیرد. خاطرنشان می نماییم که دانش به روز کارشناسان ما ضمن بهره گیری از تجهیزات مدرن کاری موجب بازیابی دستگاه های معیوب در حداقل زمان با کم ترین خطای کاری ممکن می گردد. جهت کسب اطلاعات بیش تر با ما تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩