اشتراک گذاری

چرا کاغذ در پرینتر گیر میکند؟

گیر کردن کاغذ در پرینتر از مشکلات رایج در این دستگاه است تمامی کاربران دستگاه پرینتر حداقل یکبار با آن مواجه شده اند. این موضوع کاربران دستگاه پرینتر konicca minolta را نگران می کند. اغلب کاربران به دلیل دشواری حمل و نقل دستگاه پرینتر از تعمیرآن صرفه نظر می کنند که همین امر باعث آسیب رسیدن به قطعات دیگر می شود.

چنانچه با مشاهد اولین اختلال در کاغذکش دستگاه اقدم فرمایید، مشکل با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان مرتفع خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می شود با برنامه ریزی ها مناسب برای انجام سرویس های دوره ای از بروز مشکلات بعدی و خرابی‌های ناشی از سهل انگاری در چاپگرها به خصوص پرینتر کونیکا مینولتا جلوگیری کنید.

چرا کاغذ در پرینتر گیر میکند؟

علل گیر کردن کاغذ در پرینتر

همان طور که می دانید انتقال کاغذ به دستگاه پرینتر کونیکا مینولتا، برعهده ی کاغذ کش ها می باشد. اما گیرکردن کاغذ در پرینتر تنها به دلیل اختلال عملکرد کاغذ کش پرینتر نیست بلکه نکشیدن کاغذ توسط دستگاه می تواند دلایل دیگری داشته باشد. اگر جز کاربرانی هستید چندین بار کاغذ در دستگاه پرینتر شما گیر کرده است به مطلب زیر توجه کنید.

اشکال در عملکرد کاغذکش یا غلطک پیکاپ

در صورتی که غلطک یا کاغذکش کثیف باشند کاغذ از کاست بالا نخواهد آمد و پنل دستگاه پیغام گیر کردن کاغذ را به نمایش در خواهد آورد.

مشکل در سیستم درایو یا چرخ دنده های درون پرینتر

هرگاه پرینتر شما همزمان چند برگ داخل میکشد به عملکرد چرخ دنده های دستگاه شک کنید و سریعا جهت تعمیر آن اقدام نماید.

خطا در سنسورهای تشخیص کاغذ در مسیر انتقال

سوختن سنسورهای مسیر عبور کاغذ نیز از علل گیرکردن کاغذ پرینترکونیکا مینولتا و یا روشن شدن نشانگر گیر کاغذ روی صفحه پنل می گردد که می بایست اقدامات لازم جهت رفع این اشکال بر روی دستگاه پیاده شود.

مشکل در بخش فیوزینگ و غلطک های پرس

اغلب اشکالات پیش آمده در فیوزینگ چندان جدی نیست. ایجاد کثیفی و گردوغبار در این قطعه موجب گیر کردن کاغذ در پرینتر کونیکا مینولتا می شود و برای تمیز کردن آن باید ماهرانه و اصولی عمل کرد.

حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر، قبل از هر اقدامی بهتر است اصول و روش استفاده ی صحیح از دستگاه پرینتر کونیکا مینولتا را بیاموزیم. مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر و خارج نشدن آن از قسمت خروجی دستگاه از مشکلات قابل حل است و با رعایت اصولی که در زیر توضیح داده شده کمتر گرفتار این مشکل یعنی گیر کردن کاغذ در پرینتر خواهید شد.

  1. از کاغذ های تاخورده، مرطوب یا دارای منگنه استفاده نکنید و هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی مخصوص دستگاه قرار ندهید. درضمن قرار دادن کاغذ بیش از اندازه در پرینتر کونیکا مینولتا باعث گیر کردن کاغذ در کاغذ کش  می گردد.
  2. وزن و جنس کاغذ ازدیگر عوامل موثر در گیر کردن کاغذ است. باید توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه پرینتر هستند. بهتراست کاغذ مناسب با دستگاه خود را انتخاب کنید تا دچار مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه نشوید.
  3. از راه حل های رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر کونیکا مینولتا آن است که کاغذ را به اصطلاح باد بدهیدم. دراین روش هوا بین کاغذها جریان پیدا می کند و الکتریسته ی بین آنها از بین میرود بنابراین کمتر دچار گیر افتادگی می شوند.
  4. گاهی ممکن است مشکل از بخش تنظیمات دستگاه پرینتر باشد. با ورود به قسمت Printer preferences تنظيمات اين قسمت پيشفرض‌هايي را تعيين مي‌كند كه هر نرم‌افزارهنگام ارسال دستورچاپ، از آنها بهره مي‌گیرد. درصورتی که، با این تنظیمات آشنا هستید اقدام به بررسی آن نمایید.

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا یکی از مراکز معتبر است که خدمات تخصصی در زمینه ی محصولات کونیکامینولتا ارائه می دهد. شعب نمایندگی کونیکا مینولتادر تهران و کرج با هدف جلب رضایت شما کاربران گرامی تاسیس شده و در دو بخش فروش و تعمیرات فعالیت می کند. بخش فروش این مجموعه از متخصصان حرفه ای تشکیل شده که با صبر و بردباری آماده ی پاسخگویی به سوالات فنی شما عزیزان هستند و در بخش تعمیرات کونیکا مینولتا، پرسنل ما خدمات تعمیر، تعویض و ترمیم قطعات را به نحواحسن عرضه می دارند. از اصلی ترین اهداف نمایندگی کونیکا مینولتا ارتقاء کیفیت و جلب اعتماد شما کابران گرامی می باشد. تیم تخصصی کونیکا مینولتا تمام علم و دانش خود را برای رفاه حال طرفدارن برند کونیکا مینولتا به کار بسته است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩