اشتراک گذاری

نکات نگهداری از پرینتر

پرینتر دستگاه پر مصرفی است که همواره در معرض خطر استهلاک قرار دارد. در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به طور روزانه یک پرینتر دارای چند کاربر مختلف بوده و مرتبا در حالت فعالیت است و اگر کاربران به مشکلاتی مثل پرینت نگرفتن پرینتر برخورد کنند ضرر و اتلاف زمان چشمگیری در سازمان رخ میدهد. بنابراین باید پیشگیری را بر درمان مقدم دانست و به نحوه ی کار به پرینتر دقت داشت. نگهداری از پرینتر اصول خاص خود را دارد. برای آشنایی با طریقه ی افزایش طول عمر پرینتر ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید.

نکات نگهداری از پرینتر

اصول نگهداری از پرینتر

برای نگهداری اصولی از پرینتر به پنج نکته اصلی را باید رعایت کنید که در ادامه ما به بررسی این نکات میپردازیم :

انتخاب محل مناسب برای نصب پرینتر

اولین نکته ای که در اصول نگهداری از پرینتر حائز اهمیت است، انتخاب محل نصب پرینتر می باشد. پرینتر دستگاه آسیب پذیری است که نسبت به نور شدید خورشید، گرد و غبار و نفوذ مایعات حساسیت بالایی دارد. بنابراین باید محلی را برای استقرار پرینتر انتخاب کنید که به دور از پنجره باشد. نصب و راه اندازی پرینتر در نزدیک پنجره احتمال نفوذ ذرات گرد و غبار و رطوبت را در فصول سرد سال افزایش می دهد.

طریقه ی اتصال کابل های پرینتر

کابل های پرینتر باید در محلی قرار بگیرند که رفت و آمد کمی وجود داشته باشد. قطعی کابل پرینتر و اتصالی بخش داخلی آن تاثیرات منفی بسیاری بر سلامت مین برد پرینتر و یونیت فیوزینگ آن دارد.

استفاده از یک پریز برق اختصاصی برای پرینتر

برای نگهداری از پرینتر و جلوگیری از کم و زیاد شدن ولتاژهای دریافتی بهتر است یک پریز برق را به طور کامل به چاپگر اختصاص دهید. منبع انرژی قابل اعتماد بحث مهمی است که باید به آن دقت کنید. هیچ گاه از اتصالات نامطمئن و چندتایی برای برقراری نیروی برق مورد نیاز پرینتر استفاده نکنید.

استفاده از یک پریز برق اختصاصی برای پرینتر

استفاده ی صحیح از قابلیت های پرینتر

هر پرینتر فارغ از نوع، تعداد قابلیت ها و برند سازنده اش دارای یک ظرفیت ماهیانه ی مشخص است. برای نگهداری از پرینتر می بایست همواره تعداد برگه های چاپ شده در هر ماه را زیر عدد ظرفیت ماهیانه ی چاپگر نگه دارید. از طرفی فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید درب پرینتر در حال کار را باز کنید. متاسفانه کاربران مبتدی پس از بروز یک تاخیر جزیی در چاپ اسناد، سریع درب اصلی پرینتر در حال کار را باز می کنند. این کار می تواند باعث سوختگی بسیاری از اجزای اصلی دستگاه شود.

توجه به سرویس های دوره ای پرینتر

سرویس های دوره ای راهی برای به تاخیر انداختن پروسه ی تعمیرات پرینتر است. اما این سرویس ها زمانی باعث افزایش طول عمر پرینتر خواهند شد که مطابق با ساختار تشکیل دهنده ی اجزای پرینتر به شیوه ی صحیح انجام شود. برای مثال درام و کارتریج پرینتر نسبت به ضربه حساسیت بسیار بالایی دارند. این دو بخش مهم و با اهمیت پرینتر را باید به آرامی با دستمال بدون پرز تمیز کنید. اگر احساس می کنید از عهده ی انجام مراحل سرویس پرینتر برنخواهید آمد، می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات پرینتر استفاده کنید. کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

4.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

5 − 2 =