اشتراک گذاری

رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

چاپ نکردن پرینتر یکی از مشکلات رایجی که برای پرینترهای مختلف اتفاق می افتد، مشکل پرینت نگرفتن و عدم واکنش چاپگر به دستورات چاپ است. این مشکل فارغ از نوع، برند سازنده و تعداد قابلیت های پرینتر اتفاق می افتد. برای آشنایی با راهکارهای رفع مشکل دردسرساز و کلافه کننده ی پرینت نگرفتن پرینتر ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید.

رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

دلایل اصلی پرینت نگرفتن پرینتر

مشکل پرینت نگرفتن پرینتر دارای دلایل کلی و جزیی بسیاری است که عبارتند از:

پر بودن حافظه ی داخلی پرینتر

هر پرینتر حافظه ی مشخصی دارد که برای ثبت و ضبط دستورات چاپ تهیه شده است. عدم توجه به قدرت چاپگر و میزان حافظه ی پرینتر باعث پر شدن آن می شود. پر شدن حافظه ی پرینتر می تواند نقش پر رنگی در پیدایش ارورهای مختلف، شناسایی نشدن کارتریج دستگاه و البته ظهور مشکل پرینت نگرفتن پرینتر داشته باشد.

خرابی کابل اتصال به کامپیوتر

کابل هایی که میان پرینتر و کامپیوتر شما قرار می گیرند، نباید در معرض گرد و غبار و رفت و آمد افراد باشند. در این شرایط مسلما قطعی کابل امری طبیعی است. بنابراین پرینتر روشن بوده؛ اما هیچ گونه واکنشی نسبت به دستوراتی که از طرف کامپیوتر ارائه می شود، نخواهد داشت.

از کار افتادگی درایور پرینتر

پل ارتباطی میان پرینتر و کامپیوتر متصل به آن درایور است. اگر درایور پرینتر با مشکل مواجه شود یا در مراحل نصب متوقف گردد، عمل پرینت و چاپ اسناد انجام نخواهد شد. بنابراین پیشنهاد میشود مقاله  علت شناسایی نشدن درایور دستگاه پرینتر را نیز مطالعه نمایید.

راهکارهای رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر

براساس دلایلی که در بخش قبل عنوان شد، شما می توانید با چند راهکار ساده مشکل پرینت نگرفتن پرینتر را برطرف سازید. به عنوان راهکار اول وضعیت کابل های سیستم را بررسی کنید. اگر از وای فای برای برقراری ارتباط میان پرینتر و کامپیوتر استفاده می کنید، ری استارت کردن می تواند اختلالات موجود در مسیر ارتباطی سیستم را برطرف سازد. پس از این کار به صورت دستی از طریق پنل پرینتر، حافظه ی آن را پاک کنید. در آخر نیز به سراغ درایور پرینتر بروید و در صورت امکان آن را آپدیت نمایید. چنانچه پس از انجام این مراحل همچنان مشکل چاپ نکردن پرینتر ادامه داشت، برای بررسی وضعیت سخت افزاری پرینتر با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩