اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر مین برد پرینتر

پرینتر دستگاه پرمصرفی است که همواره در معرض خطر استهلاک قرار می گیرد. گاهی اوقات این استهلاک در خرابی مین برد پرینتر نیز نقش دارد. یک اختلال جزیی در ساختار تشکیل دهنده ی مین برد و یا برد اصلی پرینتر با خرابی کلی دستگاه و کنسل شدن پروسه ی چاپ همراه می شود. در ادامه به بررسی کلیه ی نکات مرتبط با تعمیر مین برد چاپگر می پردازیم.

دلایل اصلی خرابی مین برد پرینتر

خرابی مین برد پرینتر فارغ از تعداد قابلیت های دستگاه و برند سازنده ی آن اتفاق می افتد. به طور کلی استهلاک و بی احتیاطی کاربر منجر به پیدایش مشکل خرابی مین برد چاپگر می شود. اگر به ظرفیت ماهیانه ی پرینتر دقتی نداشته باشید، دیر یا زود برد اصلی پرینتر کارایی خود را در پردازش های مرتبط به چاپ از دست خواهد داد. مین برد نقش فرمانروای کلی پرینتر را بر دوش می کشد. تمامی پردازش هایی که برای چاپ یک برگه لازم است، باید تحت کنترل مین برد چاپگر شکل گیرند. عدم توجه به قدرت پرینتر، اصابت ضربه، آب خوردگی، نوسانات برق، تاخیر در انجام سرویس های دوره ای و ارسال بی رویه ی دستورات چاپ به پرینتر باعث ظهور مشکل خرابی مین برد می شود.

علائم از کار افتادگی مین برد چاپگر

سوختگی مین برد پرینتر و یا نیم سوز شدن آن دارای علائم بسیاری است. هر گونه اختلالی که در روند انجام فرآیند چاپ اسناد نمایان شود، ممکن است به خرابی مین برد مرتبط باشد. گاهی اوقات حتی زمانی که برد اصلی پرینتر می سوزد، دستگاه دیگر قدرتی برای روشن شدن ندارد. اما معمولا عدم واکنش پرینتر نسبت به چاپ اسناد نشانه ی اصلی خرابی مین برد است. در چنین شرایطی چاپگر را خاموش کرده و با نمایندگی رسمی تعمیرات پرینتر تماس حاصل فرمایید.

تعمیر یا تعویض برد اصلی پرینتر؟

همان طور که اشاره شد، خرابی مین برد پرینتر رابطه ی مستقیمی با اختلالات ساختاری سایر قطعات پرینتر دارد. از این رو تعمیر و یا تعویض مین برد باید متناسب با وضعیت کلی مین برد صورت پذیرد. چراکه باقی ماندن یک خرابی ناچیز در مین برد، منجر به خرابی سایر قطعات پرینتر از جمله درام و یونیت فیوزینگ آن خواهد شد. با حضور در نمایندگی تعمیرات پرینتر می توانید مطمئن باشید که تعویض و یا تعمیر مین برد به بهترین شکل ممکن انجام می شود. لازم به ذکر است که اصالت و کیفیت قطعه ی تعویض شده با گارانتی های معتبر قابل اثبات خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته