اشتراک گذاری

تفاوت بین پرینترهای لیزری و جوهر افشان چیست؟

اگر شما نیز قصد خرید پرینتر را دارید اما به دلیل عدم آشنایی با این دستگاه و تنوع موجود میان مدلهای آن، برای انتخاب دچار سردرگمی شده‌اید می‌توانید با دنبال کردن مطلب پیش رو اطلاعاتی چند در ارتباط با انواع پرینتر و ویژگی‌های هریک از آنها به دست آورید. پاسخ‌گویی به پرسش‌هایی نظیر اینکه چه نوع پرینتری مناسب است؟ تفاوت بین پرینتر لیزری و جوهر افشان چیست؟ و کدام بهتر است؟ می‌تواند راهنمای شما در انتخاب یک پرینتر مناسب و مقرون‌بصرفه باشد.

شما به عنوان یک خریدار با پاسخ دادن به این قبیل سوالات و کسب اطلاعات جامع در مورد انواع پرینتر و نیز برندهای معتبر سازنده پرینتر، خواهید توانست پرینتر مورد نظر خود را انتخاب و آن را خریداری کنید. به طور کلی پرینترها به دو گروه پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهر افشان تقسیم می‌شوند. مکانیزم چاپ هر یک از این پرینترها تا حدودی متفاوت از دیگری است.

اساس کار پرینترهای جوهر افشان، همانطوری که از نام آن پیداست، پاشیدن ذرات ریز جوهر بر روی کاغذ است. اما پرینترهای لیزری مکانیم متفاوت‌تری دارند. سیستم عملکرد این پرینترها همانند یک دستگاه کپی است. به این صورت که تصاویر دریافتی توسط این پرینتر بر روی درام حک شده و سپس بر روی کاغذ چاپ می شوند. منبع حک شدن این تصاویر بر روی درام، یک لامپ لیزری کوچک است (از این رو این پرینتر را لیزری نامیده اند). برای آشنایی بیشتر با تفاوت های این دو پرینتر، ادامه متن را تا پایان با ما همراه باشید.

تفاوت بین پرینترهای لیزری و جوهر افشان چیست؟

بررسی تفاوت بین پرینتر لیزری و جوهر افشان

یکی از نکاتی که پیش از خرید باید به آن توجه داشت، کیفیت چاپی است که شما از پرینتر خود دارید. از این رو در ادامه مطلب به تفاوت بین پرینتر لیزری و جوهر افشان موجود در بازار اشاره می کنیم. کاربر پس از اطلاع از این تفاوت ها می تواند تصمیم بهتری برای خرید نوع پرینتر بگیرد.

سرعت چاپ

 مورد دیگری که می‌توان از آن به عنوان تفاوت بین پرینتر لیزری و جوهر افشان اشاره کرد سرعت کار این دستگاه‌هاست. سرعت چاپ پرینترهای لیزری20 صفحه و سرعت چاپ پرینتر جوهر افشان 6 صفحه در دقیقه است. با وجود آگاهی از این موضوع، قضاوت را به شما می سپاریم.

اگر می خواهید به روز باشید این مقاله را بخوانید :پرینتر جوهر جامد چیست؟

کیفیت چاپ

برای پرینت های نرمال کیفیت در هر دو مدل یکسان است. اما در چاپ فونت های ریزتر پرینتر لیزری عملکرد به مراتب بهتری از خود نشان می دهد. در مقابل برای پرینتهای رنگی پرینترهای جوهر افشان کیفیت مناسب تری دارند.

تفاوت در قیمت

اگر در بازار پرینتر ها گشت و گزاری بزنید، متوجه می شوید، هر دو نوع پرینتر با مشخصات یکسان، قیمت یکسانی هم دارند.

ابعاد

 مورد نهایی که می‌توان به عنوان تفاوت بین پرینتر لیزری و جوهر افشان از آن یاد کرد ابعاد این دستگاه‌هاست. پرینترهای لیزری ابعاد بزرگتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان دارند. به خصوص در دستگاه هایی که پرینتر، دستگاه کپی و اسکنر باهم یک دستگاه تشکیل داده باشند. بنابراین اگر با محدودیت در فضا مواجهید، پرینتر های جوهر افشان پیشنهاد مناسب تری خواهد بود.

هزینه سرویس و شارژ مجدد

 یک پرینتر در اویل خرید و مجهز به کارتریج پر است. اما به مرور پرینتر نیاز به سرویس دهی خواهد داشت، هزینه های مربوط به شارژ کارتریج، تامین جوهر و سرویس های مرتبط از حمله مطالبی است که مقدار آن در دو پرینتر جوهرافشان و لیزری تا حدودی متفاوت خواهد بود. این تفاوت ها تا حد زیادی به ابعاد و ظرفیت کار پرینتر بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی پرینترهای لیزری ارزان قیمت تر از پرینترهای جوهرافشان خواهند بود.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران با پذیرش تمامی ماشین های اداری آسیب دیده، اقدام به تعمیرات تخصصی قطعات می نمایند. این مرکز با بهره مندی از مزایای تجهیزات پیشرفته و کادر کاملا حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین های اداری، تا به امروز توانسته است، محبوبیت زیادی را از  سوی کاربران پرینترهای سامسونگ از آن خود کند. نمایندگی تعمیرات سامسونگ با توجه به میزان تقاضای شدید کاربران، مبنی بر فعالیت مراکز معتبر تعمیراتی معتمد، اقدام به گسترش شعب خود در مناطق مختلف تهران نموده است. هدف کلیه این شعب، کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩