اشتراک گذاری

معنای چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی HP چیست؟

چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی ، راهی برای شناسایی وضعیت پرینتر هستند. این چراغ ها براساس حالتی که چاپگر در آن قرار دارد در یکی از سه وضعیت خاموش، روشن و در حال چشمک می باشند. اطلاع دقیق از نوع فعالیت چراغ های چشمک زن پرینتر hp، می تواند نحوه ی استفاده از پرینتر را برای کاربر راحت تر کند. در ادامه به شریح معنای دقیق چراغ های چشمک زن پرینتر hp می پردازیم.

چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی

مفهوم فعالیت های مختلف چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی

چراغ های چشمک زن وایرلس در پرینتر اچ پی 

یکی از اصلی ترین چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی، چراغ Wireless است. این چراغ زمانی که یک اتصال در حال برقراری است یا هنگامی که پرینتر نمی‌تواند سیگنال Wireless را دریافت کند و یا به شبکه متصل شود، شروع به چشمک زدن می ‌کند.

برای چند دقیقه صبر کنید سپس چراغ را دوباره بررسی کنید. اگر چراغ Wireless روشن و ثابت باشد، پرینتر به وای فای متصل شده است و مشکلی نخواهد داشت. اما اگر چراغ Wireless همچنان در حال چشمک زدن است، احتمال دارد یکی از موارد زیر مانع از فعال شدن آن شده باشد:

  • اتصال شبکه دیگر فعال نیست یا قدرت سیگنال پایین است.
  • پرینتر به حالت استندبای رفته است.
  • فاصله پرینتر یا از روتر خیلی دور است. بهترین فاصله بین پرینتر و روتر از ۱ متر تا ۱.۵ متر می باشد.
  • یک firewall موجود در سیستم از دسترسی پرینتر به کامپیوتر و شبکه ی Wireless جلوگیری می‌کند.
  • یک دستگاه در نزدیکی که سیگنال‌های رادیویی منتشر می‌کند (مانند ماکروویو یا تلفن بی سیم) و نویز نامربوطی تولید می کند.
  • یک وی پی ان (VPN) مانع از دسترسی پرینتر به کامپیتر و شبکه Wireless می شود.
  • پس از اصلاح همه موارد ذکر شده، چراغ Wireless را بررسی کنید.
  • اگر چراغ Wireless روشن و ثابت است، پرینتر متصل شده و مشکل حل شده است.

چشمک زدن چراغ هشدار (Attention Light)

یکی دیگر از مهم ترین چراغ های چشمک زن در پرینتر اچ پی،Attention Light یا چراغ هشدار است که معمولا برای خطاهای ناشی از فعالیت ناقص کارتریج روشن و خاموش می شود. البته این چراغ زمانی که پرینتر در حال خطا باشد، نیز روشن و خاموش می شود. مثلا ممکن است کاغذ به درستی بارگیری نشده باشد یا کاغذ در پرینتر گیر کرده باشد و باعث فعالیت چراغ هشدار شود.

چراغ آماده به کار (Ready light)

هر پرینتر برای شروع فعالیت خود؛ به مدت زمان مشخصی نیاز دارد. پرینترهای اچ پی پس از روشن شدن به سرعت این تایم را سپری کرده و آماده ی فعالیت می شوند. از طریق چراغ آماده به کار (Ready light) وضعیت مرتبط را بررسی کنید.

نکته ی مهم 

اگر همه چراغ‌های چشمک زن پرینتر اچ پی خاموش هستند و پرینتر کار نمی‌کند، سیم برق پرینتر را چک کنید و آن را مستقیما به برق بزنید. سرویس دهی پرینتر نیز می تواند وضعیت فعالیت پاور چاپگر را ترمیم کند. جهت دریافت سرویس های تعمیر در محل با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس حاصل فرمایید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩