اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

همانطور که می دانید فرایند چاپ در دستگاه کپی و پرینتر با موادی انجام می شود که در محفظه ای تحت عنوان کارتریج نگهداری می شوند. این مواد محفظه ای دارند که معمولا با عنوان کارتریج از آن یاد می شود. در صورت کاهش مواد مصرفی، دستگاه کد خطای ویژه ای را صادر می کند تا کاربر از این مساله اطلاع یابد. در این شرایط باید اقدام به شارژ کارتریج دستگاه کپی کرد. بسته به این که دستگاه کپی مورد استفاده شما از تونر یا جوهر استفاده کند، کارتریج یا مخزن آن به روش های مختلفی شارژ می شود.

پیشنهاد می دهیم مطلب شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی را برای درک بهتر این تفاوت ها مطالعه کنید. اگر فتوکپی به مدت طولانی بدون مواد مصرفی کار کند، هم کیفیت چاپ کاهش پیدا می کند و هم دیگر قطعات دستگاه در معرض خطر خواهند بود. اما به نظر شما شارژ کارتریج چگونه انجام می شود؟ با مطالعه راهنمای آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی، با مراحل این فرایند و نحوه انجام آن آشنا می شوید.

آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

فیلم آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

شارژ کارتریج کار سختی نیست اما نکاتی دارد که اگر رعایت شوند به انجام هرچه بهتر این فرایند کمک خواهند کرد. اگر شما مراحل را به درستی اجرا کنید، فرایند به صورت کامل انجام شده و می توانید بدون هیچ نقص و ایرادی از فتوکپی استفاده کنید. برای این که بیشتر و بهتر با این نکات آشنا شوید، می توانید از فیلم آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی کمک بگیرید.

در این فیلم خواهید دید که چگونه باید به کارتریج دسترسی پیدا کرده و آن را برای شارژ از دستگاه خارج کنید. مراحل شارژ به صورت کامل اجرا می شوند تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. البته اگر دانش فنی و مهارت شما برای باز کردن دستگاه کپی و قطعات آن کافی نیست و قبلا تجربه انجام این کار را نداشته اید، بهتر است شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی خود را به متخصصین با تجربه این حوزه واگذار کنید.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: نکات استفاده حداکثری از کارتریج منبع

مراحل شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی

عملیات شارژ کارتریج دستگاه های کپی به ترتیب زیر انجام می شود:

 1. اول دستگاه کپی را خاموش کرده و از برق بکشید.
 2.  با استفاده از یک فازمتر مطمئن شوید که برق در دستگاه جریان ندارد.
 3. حالا درپوش دستگاه فتوکپی را بردارید.
 4. کارتریج را به آرامی و با احتیاط از محفظه مخصوصش خارج کنید. اعمال زور و فشار در این مرحله منجر به آسیب دیدگی قطعات دستگاه خواهد شد.
 5. حالا هد کارتریج را با استفاده از یک پارچه تمیز و مقداری آب گرم تمیز کنید.
 6. ضمن مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه کپی خود و اطلاع از نوع جوهر سازگار با آن، جوهر مورد نیاز را خریداری کنید. جوهر مورد استفاده باید اصل باشد و کیفیت بالایی داشته باشد.
 7. در مرحله هفتم آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی ، باید جوهر را داخل سرنگ بریزید.
 8. حالا جوهر داخل سرنگ را از طریق محفظه های موجود به داخل کارتریج تزریق کنید.
 9. با استفاده از یک سرنگ خالی، کارتریج را هواگیری کرده و مطمئن شوید که هوا در آن وجود ندارد.
 10. پس از پایان کار، اطراف منافذ ورودی جوهر را تمیز کرده و کارتریج را با دقت در محفظه مخصوصش جایگذاری کنید.
 11. برای اطمینان از درست انجام شدن مراحل، می توانید دستگاه کپی را روشن کرده و یک برگه با آن چاپ کنید.
مراحل شارژ کارتریج دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی در محل

یکی از دغدغه های کاربران برای تعمیرات تخصصی دستگاه کپی و به ویژه مدل های صنعتی و اداری آن، جابجایی دستگاه و انتقال آن به تعمیرگاه است. با توجه به وزن بالای بیشتر دستگاه های کپی، چنین نگرانی هایی کاملا بجاست. تعمیرات دستگاه کپی در محل به شما این امکان را می دهد که از این دغدغه ها راحت شده و در بهترین شرایط، دستگاه کپی خود را ترمیم کنید.

روند دریافت این سرویس به این ترتیب است که پس از تماس با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی و مطرح کردن مشکل دستگاه، تیم تعمیرات به محل مورد نظرتان مراجعه می کنند. سپس دستگاه فتوکپی و اجزای آن را به دقت بررسی می کنند و اقدامات تعمیری لازم را برای ترمیم آن انجام می دهند. همکاران ما تلاش می کنند که کاربران بدون دغدغه جابجایی دستگاه، شاهد ترمیم و رفع ایرادهای آن باشند.

3.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

3 × چهار =