اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

پرینترهای مختلف پاناسونیک دارای قابلیت های مختلفی هستند. هر یک از این پرینترها به صورت پیش فرض می توانند اسناد مورد نیاز کاربر را با سایزهای مختلفی به چاپ برسانند. کافی است مراحل تنظیم سایز کاغذ پرینتر را به درستی طی کنید تا بتوانید اسناد را با اندازه ی دلخواه چاپ کنید. در ادامه به شما می گوییم برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر باید چه کار کرد.

نحوه ی تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

تنظیم سایز کاغذ در پرینتر کار بسیار ساده ای است. کافی است یک بار با دقت مراحل اصلی تغییر سایز کاغذ در پرینتر پاناسونیک را طی کنید تا در انجام این کار خبره شوید.

گام اول: به عنوان مرحله ی اول پروسه ی تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر، دفترچه ی راهنمای چاپگر را مطالعه کنید. هر پرینتر ساختار منحصر به فردی دارد. ممکن است درب سینی کاغذ پرینترهای مختلف به شیوه های مختلفی باز شود. بنابراین پیش از هر چیزی باید با ساختار سازنده ی پرینتر و حالت های پیش فرض آن آشنا باشید. عدم توجه به خصوصیات سازنده ی پرینتر می تواند باعث خرابی قطعات مهمی چون درام و کارتریج دستگاه شود.

گام دوم: با احتیاط سینی کاغذ را بیرون بکشید و ضامن هایی که باعث آزاد شدن قفل های نگهدارنده ی صفحات محرک پرینتر می شوند را باز کنید. اگر از جهت صحیح باز شدن قفل های مذکور اطلاعی ندارید، از دستکاری های ناشیانه بپرهیزید.

[us_image image=”1177″ size=”full” align=”center”]

گام سوم: جهت تنظیم سایز کاغذ در پرینتر به علائم داخل سینی تغذیه ی کاغذ دقت کنید. معمولا تمامی پرینترهای پاناسونیک دارای شیارهای راهنما درون سینی های تغذیه هستند.

کافی است به این نشانه های حک شده دقت کنید تا به راحتی از سایزهای پیش فرض استفاده کنید. به طور کلی پیشنهاد می کنیم از کاغذهایی استفاده کنید که پرینتر برای آن برنامه ریزی شده است. به کارگیری کاغذهایی با اندازه های از قبل تعیین شده در حالت پیش فرض، درصد پیدایش مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر را کاهش می دهد.

گام آخر: آخرین مرحله برای تنظیم سایز کاغذ در پرینتر اعمال تنظیمات دیجیتالی درون رایانه ی متصل به پرینتر است. نرم افزار دلخواهی که از آن برای ارسال دستورات چاپ استفاده می نمایید را باز کنید. در منوی File بر روی گزینه Print کلیک کنید. گزینه Properties را زده و عبارت Paper/Quality را انتخاب کنید. در حالت Advanced  روی Paper Size کلیک کرده و از لیست اندازه های مختلف، سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با کارشناسان نمایندگی رسمی پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته