اشتراک گذاری

آشنایی با درام پرینتر زیراکس

درام پرینتر زیراکس یک غلتک فلزی است که در هنگام چاپ، پودر را از کارتریچ برداشته و آن را روی کاغذ می‌پاشد. درام همانطور که می‎چرخد، لیزر، روی پوشش بیرونی درام مطابق با سندی که در حال چاپ است، می‌تابد. سپس این قسمت‌های تابیده شده یا ذوب شده، ذرات ساخته شده تونر را جذب می‌کنند و سپس غلتک قبل از اینکه بار الکتریکی از لیزر را برطرف کند و برای قلم زنی جدید بارگذاری شود، این تونر را بر روی کاغذ قرار می ‎دهد.

آشنایی با درام پرینتر زیراکس

نحوه عملکرد درام پرینتر زیراکس

عملکرد قطعه درام به این صورت می‌باشد که پس از خوانده شدن اطلاعات تصویر مورد نظر توسط کامپیوتر یا لپ تاپ، این اطلاعات به سطح درام منتقل می شود و درام که دارای بار اکتریکی مثبت است، بار الکتریکی قسمت‌های مشخص شده تصویر توسط لیزر را تغییر داده و بر این اساس تونر شارژ پرینتر را در آن قسمت‌ها جذب می‌کند که پس از گرم شدن سطح کاغذ، تونر شارژ که به روی سطح کاغذ ذوب شده، به سطح کاغذ می‌چسبد. پس از آن، تونر چسبیده به سطح درام توسط فوم رول تمیز می شود.

انواع درام در پرینتر زیراکس

پوشش درام از اهمیت زیادی برخوردار است و از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده آن است. این پوشش باید به نور واکنش نشان دهد، به طوری که بتوان تصویر را در شار الکتریسیته در امتداد سطح آن قلم زد. با این حال، باید به اندازه کافی سفت و سخت نیز باشد تا تحمل حفظ تلورانس بسیار کم برای ایجاد تصاویر دقیق را داشته باشد.

از این نظر نوع درام‌ها با نوع پوشش آنها متمایز می‌شوند. درام پرینتر زیراکس یا با پوشش سولفید کادمیوم ساخته شده که عمری حدود 500 تا 700 هزار ورق دارد و یا اینکه مبتنی بر فوتو کونداکتورهای ارگانیک می‌باشد که می تواند تا 1 میلیون نسخه چاپی تولید کند. آخرین فن‌آوری در درام‌ پرینتر زیراکس، سیلیکون آمورف است که از انواع ماده سخت بوده و عمر آن در حدود 5 میلیون نسخه چاپی است.

این مطلب جذاب را از دست ندهید :تعمیر درام پرینتر زیراکس

مشکلات احتمالی درام پرینتر زیراکس

شایع‌ترین عیب یک درام خراش یا لکه روی پوشش آن است. بین سطح کاغذ و سطح درام فاصله کمی وجود دارد. پوشش درام نسبت به خراش آسیب‌پذیر بوده و از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر در سطح درام پرینتر زیراکس خراشی شکل بگیرد، علامت هایی دائمی در هر نسخه چاپ می‌کند.

برخی از مواد همچنین می توانند توانایی خود را برای نگهداری یا مقاومت در برابر شارژ از دست بدهند که باعث می شود تونر قادر به چسبیدن به درام نباشد. اگر تونر به صورت الکتروستاتیکی به درام جذب نشود، پرینت انجام نمی‎شود. همچنین هر درام دارای یک عمر مشخص است که پس از پایان عمر آن، از دست دادن شارژ شروع می‌شود.

تعمیر درام پرینتر زیراکس

معیوب شدن درام پرینتر موجب چاپ اسناد بی کیفیت می‌شود. از این‌رو شما باید نسبت به تعویض یا تعمیر درام چاپگر خود اقدام کنید. در این راستا باید گفت که در اغلب مواقع درام دستگاه باید تعویض شود و در صورتی که قابل تعمیر باشد این امر می‌تواند به وسیله کارشناسان خبره و متخصصان فنی صورت بگیرد.

تعویض درام پرینتر زیراکس

معمولاً پس از هر 3 بار شارژ کارتریچ، باید درام پرینتر تعویض شود. همچنین اگر یونیت درام خراب شده و قابل تعمیر نباشد، در این صورت نیز باید درام دیگری را جایگزین کرد. درام باید از قطعات اصلی پرینتر زیراکس تهیه شود تا در دیگر اجزای دستگاه اختلالی ایجاد نکند.

اگر می‌خواهید درام دستگاهتان را تعویض کنید توجه داشته باشید که درام را باید از جایی تهیه کنید که اصلی و اورجینال باشد. درام پرینتر زیراکس یا از تونر کاتریج جدا بوده و یا همراه آن است. درصورتی که همراه تونر کاتریج باشد باید هردو قطعه را تعویض کرد.

نمایندگی پرینتر زیراکس

اگر در رابطه با درام پرینتر زیراکس با مشکلی مواجه هستید، کافی است با متخصصان نمایندگی زیراکس تماس بگیرد. علاوه بر این، هر گونه مشکلات سخت افزاری دیگری که در پرینتر زیراکس شما به وجود آید ما در این مجموعه آن را به بهترین شکل رفع می‌کنیم. تیم تعمیرات پرینتر زیراکس نسبت به اهمیت وجود این دستگاه در هر خانه و اداره‌ای آگاه است و ضمن درک نیازهای مشتریان خود، بیشترین خدمات را به این عزیزان عرضه می‌کند. استفاده از متخصصان با تجربه و همچنین قطعات اصلی، تضمین کننده خدمات این مرکز می‌باشد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩