اشتراک گذاری

خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس

اگر از کاربران دستگاه های کپی زیراکس بوده باشید، حتما تا به حال ارورهای مختلف را بر روی پنل لمسی دستگاه خود مشاهده کرده اید. البته این ارورها در انواع دستگاه های کپی مشاهده میشوند و تنها به دستگاه های کپی زیراکس اختصاص ندارند. اما سوال اصلی اینجاست که این خطاها از کجا می آید و دلیل نمایش آن ها چیست؟

از آن جا که دستگاه های کپی امروزی ساختار بسیار پیچیده ای نسبت به قبل دارند، ممکن است به دلایل مختلف با مشکلات متعدد نرم افزاری و سخت افزاری روبرو شوند. هر کدام از این مشکلات با کد مشخصی از سوی کمپانی تولید کننده تعریف شده اند و تحت عنوان ارور یا خطا بر روی صفحه ی نمایش کوچک دستگاه ظاهر میشوند تا کاربر را از وجود اختلال در دستگاه زیراکس خود آگاه سازند. شناخت این کدها و آگاهی از معنا و مفهوم آن ها به کاربر کمک بسیار مهمی در تشخیص نوع و دلیل خرابی دستگاه کپی خود خواهد کرد. اما در بسیاری از مواقع کاربران از تمامی این کد ها اطلاع ندارند و لازم است از کارشناسان زبده ی این امر کمک بگیرند. با توجه به اهمیت این موضوع قصد داریم در این مقاله به خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس بپردازیم.

خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس

آشنایی با خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس

  • Imaging unit expired :  استفاده ی بیش از حد از بخش تصویر برداری دستگاه.
  •  Fuser : استفاده ی بیش از حد از Fuser.
  •  Replace : از لوله Fuser بیش از حد مجاز استفاده شده است.
  •  Transfer Kit : از کیت انتقال بیش از حد مجاز استفاده شده است.
  •  Error ## : این خطا به مواردی مربوط میشود که توسط کاربر قابل اصلاح است.
  • Jam at : رسانه ای در پنل جلویی فتوکپی گیر کرده است.
  •  MPT : یک رسانه در سینی چند کاره شناسایی شده است.
  •  Missing : کارتریج و تونر توسط دستگاه قابل شناسایی نیستند.
  •  Low : کارتریج دستگاه کپی خالی است و نیاز به شارژ دارد.
  •  Imaging unit : از واحد تصویر برداری دستگاه بیش از حد استفاده شده است.

رفع خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس

خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس انواع مختلفی دارند، برخی از این ارورها به راحتی و توسط کاربر قابل حل هستند و معنی و مفهوم آن واضح است. اما برخی دیگر از خطاها به یک مشکل خاص اشاره نمیکنند و ممکن است چندین اختلال را در بر بگیرند. همچنین برخی دیگر از ارورها به مشکلات پیشرفته و کلی تری اشاره دارند. از این رو لازم است مرتفع سازی آن ها بر عهده ی فردی ماهر و کاربلد قرار بگیرد.

تعمیرکاران مجرب با درک از چگونگی خطاها و شناخت بالا نسبت به ساختار سخت افزاری و مکانیکی انواع دستگاه های کپی زیراکس، این آمادگی را دارند تا با بالاترین دقت، اقدامات لازم جهت رفع این ارورها را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که سپردن این امر به دست افراد بی تجربه میتواند به بروز مشکلات جدی تر و تحمیل هزینه های بیشتر دامن بزند.

این مقاله به کارت میاد : شارژ کارتریج

رفع ارورهای رایج دستگاه کپی زیراکس در نمایندگی زیراکس

یکی از مهم ترین اولویت های نمایندگی زیراکس ، رفع مشکلات دستگاه های کپی این برند است. یکی از همین مشکلات ، به وجود آمدن اختلالاتی ست که موجب نمایش ارور در دستگاه کپی میشود. نمایندگی دستگاه کپی زیراکس با به همراه داشتن کارشناسان زبده ی مسائل سخت افزاری و نرم افزاری، قادر است خطاهای رایج دستگاه کپی زیراکس و خطاهای غیر متداول را در این تجهیزات شناسایی کند.

بعد از علت یابی و روشن شدن نوع اختلال نوبت به انجام رساندن اقدامات مرتبط با تعمیر و ترمیم است. از آن جا که این ارور ها مسائل مختلفی را در بر میگیرند، رفع آن ها نیازمند دانش و مهارت بسیار بالایی ست. کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی زیراکس این خدمات را در محل مورد نظر کاربران نیز ارائه میدهند که از این جهت رضایت خاطر بسیاری از مشتریان فراهم شده است.

نمایندگی تعمیر زیراکس

خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی زیراکس حوزه های مختلفی را شامل میشود. عیب یابی، تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات معیوب انواع دستگاه کپی و چاپ زیراکس از جمله این خدمات است که با به کارگیری تخصص و مهارت بالای کارشناسان و متخصصان کادر تعمیر این نمایندگی به انجام میرسد. نمایندگی کپی زیراکس آماده است تا بهترین و معتبر ترین پاسخگو برای کاربران خود در حوزه های مختلف پشتیبانی از این تجهیزات باشد. نمایندگی زیراکس به جهت اعتماد کامل از کیفیت خدمات خود، برای سرویس های تعمیراتی ، گارانتی نیز در نظر گرفته است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩