اشتراک گذاری

چرا پرینتر برگه سفید چاپ می کند؟

خارج شدن کاغذ از پرینتر بدون اینکه هیچ دستوری را چاپ کند، یا به عبارتی سفید پرینت گرفتن پرینتر، یکی از مشکلاتی است که عموما در پرینترها رخ می دهد. برای اغلب کاربران پرینترهای مختلف این مسئله پیش آمده است که پس از دادن فرمان پرینت، دستگاه شروع به کار کند، اما خروجی پرینتر برگه های سفید باشد. از سویی دیگر با تکرار دستور پرینت، همچنان مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر ادامه داشته باشد. در این شرایط پرسش تمامی کاربران پرینتر این خواهد بود که چرا پرینتر برگه سفید چاپ می کند؟ عوامل مختلفی می تواند بر سفید پرینت گرفتن برگه در پرینتر تاثیرگذار باشد. در این مقاله به بررسی هر یک از این عوامل و روش های اصلاح آن ها می پردازیم.

چرا پرینتر برگه سفید چاپ می کند؟

دلایل سفید پرینت گرفتن برگه در پرینتر

مشکلات جوهر و تونر

مشکلات مربوط به جوهر و کارتریج یکی از اساسی ترین عواملی است که منجر به سفید چاپ کردن برگه های پرینتر می شود. برای حل این مشکل باید موارد زیر را بررسی کرده و طبق دستورالعمل نسبت به حل آن ها اقدام کنید.

مسدود شدن هد پرینتر

همچنین اگر مدت طولانیست که از پرینتر خود استفاده نکرده اید، این احتمال وجود دارد که نازل های هد پرینتر گرفته باشد. اگرچه این مسئله اغلب برای انواع پرینتر ریکو معمول است، اما در پرینترهای لیزری هم ممکن است اتفاق بیفتد.

برای تعمیرات دستگاه کپی ریکو خود کلیک کنید

یخ زدن جوهر

اگر محیط اطراف دستگاه کپی سرد باشد، پس از مدتی جوهر موجود در کارتریج به مرور شروع به سفت شدن می کند. ویسکوز شدن جوهر از چاپ سریع جلوگیری کرده و در نتیجه برگه های خارج شده از پرینتر سفید خواهند بود.

جوهر بی کیفیت

جوهرهای فاقد کیفیت استاندارد می توانند به پرینتر آسیب برسانند. اگرچه خرید جوهرهای ارزان قیمت بسیار بصرفه خواهد بود، اما عامل مشکلاتی همچون سفید پرینت گرفتن برگه در پرینتر می شود. برای پیشگیری از این مشکلات بهتر است برای خرید و یا شارژ کارتریج پرینتر ریکو به نمایندگی های مجاز پرینتر ریکو مراجعه کنید.

تمام شدن جوهر

یکی از دلایلی که منجر به چاپ کردن برگه سفید در پرینتر می شود، کم بودن جوهر است. برای حل این مشکل باید در مواقع مناسب کارتریج را شارژ یا تعویض کنید. کاربران پرینترهای لیزری می توانند کارتریج را خارج کرده، به آرامی تکان دهند و مجددا در جای خود قرار دهند. با این عمل، از باقیمانده جوهر در کارتریج می توان به درستی استفاده کرد.

مشکلات کاغذ

درصورتی که جوهر و کارتریج بدون مشکل بودند، به بررسی کاغذ و مسائل مربوط به آن بپردازید.استفاده از کاغذهای با سایز غیر استاندارد یکی از دلایلی است که ممکن است باعث سفید پرینت گرفتن برگه در پرینتر شود. شاید این مسئله از نظر کاربر بی اهمیت باشد اما تاثیر مهمی در ایجاد این چنین مشکلاتی خواهد داشت. بنابراین برای حل این مشکلات می بایستی با توجه به نوع و مشخصات کاغذ مورد استفاده، باید پرینتر را از مسیر مشخص شده تنظیم نمایید؛ برای این منظور از منوی start گزینه Control Panel  و سپس در پنجره باز شده Devices and Printers را انتخاب کنید.

از بین دستگاه های موجود، پرینتر خود را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید. در میان گزینه های موجود گزینه Printer Properties انتخاب کنید و سپس به منوی Preferences مراجعه کنید. در این ناحیه می توانید با تنظیمات دستی، پرینتر را متناسب با ابعاد کاغذ مورد استفاده سازگار کنید. این مراحل بسته به نوع پرینتر مورد استفاده متفاوت خواهد بود. از این رو باید با توجه به نوع پرینتری به سیستم شما متصل است، از متخصصان مربوطه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید تا بتوانید مشکل سفید پرینت گرفتن برگه در پرینتر را رفع کنید.

تعمیر پرینتر ریکو در محل

نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو مرکز سخت افزار ایران با بهره مندی از کادر تخصصی تعمیرات و تعویض قطعات ماشین های کپی، امروزه قادر به ارائه خدمات ویژه تعمیراتی است. استفاده از تجهیزات مدرن و تخصصی تعمیر پرینترهای ریکو و پیاده سازی آخرین تکنولوژی و ترفندهای تعمیراتی بر روی دستگاه های کپی ریکو امروزه این نمایندگی را به یکی از مراکز معتبر و مورد اعتماد کاربران ماشین های کپی ریکو تبدیل نموده است. خدمات تعمیر پرینتر ریکو در محل یکی از خدمات ارائه شده از سوی این مرکز است که مطابق با تقاضای مشتری در طول سالیان گذشته اجرا شده است. برای استفاده از خدمات ویژه تعمیر در محل پرینتر ریکو کافیست از طریق تماس با نمایندگی ریکو، از همکاران ما درخواست کنید، خدمات تعمیر در محل را برای شما ارسال کنند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩