اشتراک گذاری

کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ

کدخطا بر روی هر دستگاهی می تواند دستورالعمل های لازم برای رفع عیب آن دستگاه خاص را فراهم کند، دستگاه کپی شارپ نیز یکی از دستگاه هایی است که گاهی ممکن است کاربر با مشکل عملکردی در آن رو به رو گردد، کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ یکی از رایج ترین ارورهای این دستگاه کپی است که با مشاهده آن روی نمایشگر می توانید در جهت رفع آن طبق دستورالعمل ها اقدام کنید.

موارد قابل بررسی در خطای دستگاه کپی شارپ

کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ از کارکرد دستگاه جلوگیری می کند. ابتدا سعی کنید با خاموش کردن دستگاه کد را پاک کنید. با کلید روشن/خاموش، صفحه کنترل را خاموش کنید. سپس کلید اصلی برق را خاموش کنید. کلید اصلی برق داخل درب جلویی است. درب جلویی را باز کنید و کلید اصلی در پایین سمت چپ تعبیه شده است. سپس دستگاه را دوباره روشن کنید. اگر پس از روشن کردن، خطای دستگاه کپی شارپ دوباره رخ داد، نیاز به تعمیر دستگاه کپی شارپ توسط یک تعمیرکار متخصص دارید.

مدل های مختلف دستگاه کپی شارپ

برای دستگاه های مختلف کپی شارپ که در زیر مدل آن ها درج شده است خطای F2 می تواند رخ دهد.
شارپ MX 2615N

 • شارپ MX 3115N
 • شارپ MX 2616N

کدخطاهای F2 بر روی نمایشگر

F2-22 مشکل لامپ تخلیه سیاه است (K).

F2-23 مشکل لامپ تخلیه فیروزه ای (C) است.

F2-24 مشکل لامپ تخلیه سرخابی (M).

F2-25 مشکل لامپ تخلیه زرد (Y).

کد خطا F2 به این معنی است:

 • دستگاه از روشن شدن چراغ تخلیه خودداری می کند، لامپ به مدت 1 ثانیه باز نگه داشته می شود. چراغ روشن نمی شود.
 • مشکل بین لامپ تخلیه PWB و PCU PWB وجود دارد. (اتصال بد)

لامپ تخلیه یک LED کوچک است. LED بر روی یک صفحه کوچک نصب شده است.

اگر میخوای بدونی علت خطای CH در دستگاه کپی شارپ چیه سریع کلیک کن

LEDهای تخلیه را می توان در قاب پشت قسمت اصلی درایو یافت و دستیابی به آنها سخت است. تعویض LED به شما کمک می کند تا خراب بودن LED را تشخیص دهید. هنگام تعویض LED ها، اگر کد خطای دستگاه کپی شارپ تغییر نیافت، به این معنی است که LED خطا دارد اما رسیدن به LED کار آسانی نیست. بررسی سیگنال درایو از PCU PWB سریع تر انجام می شود.

نحوه برطرف نمودن کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ

عیب یابی خطای دستگاه کپی شارپ شامل موارد زیر است:

 • سعی کنید با خاموش و روشن کردن، دستگاه را ریست کنید.
 • برای روشن کردن چراغ تخلیه، سیم 5-4 را وارد کنید.
 • سیگنال را در PCU PWB برای تغییر از کم به زیاد بررسی کنید.
 • در صورت عدم تغییر حالت PCU PWB خطا وجود دارد.
 • اگر سیگنال از کم به زیاد تغییر کند، LED تخلیه خطای احتمالی است.

کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ موجب می شود تونر در چاپگر کم شود. هنگامی که چنین مشکلی باعث ایجاد مزاحمت برای شما شود، شماره پشتیبانی چاپگر شارپ، راه حل های مناسبی را جهت عیب یابی دستگاه کپی شارپ ارائه می دهد. اصلاح نرم افزار Sharp Printer Error Code  F2 برای رفع خطای چاپ بسیار ضروری است. دلیل اصلی این خطا، مشکل سنسور تراکم تونر است.

چاپگرهای شارپ ترکیبی کامل از ویژگی های انعطاف پذیر و اجزای پیشرفته هستند. بدون اینکه خطای عملکردی آن ها را مختل کند، بدون نقص کار می کنند، طرز استفاده و نگهداری کاربر از دستگاه کپی شارپ نیز یکی از عوامل ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می باشد.

هنگامی که چاپ به دلیل غیرطبیعی بودن میزان تهیه تونر با مشکل مواجه می شود، با کد خطا در صفحه نمایش مواجه می شوید. بعضی اوقات اگر مقدار باقی مانده تونر یا کمتر از 50% باشد، چاپگر چاپ صفحه را متوقف می کند. همچنین اگر زمان تهیه تونر بیش از زمان تعیین شده باشد، کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ مشاهده می شود.

راه حل های کارآمد برای رفع عیب یابی کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ

روش های زیادی برای رفع کد خطا F2 در دستگاه کپی شارپ وجود دارد. اما نکته اصلی یافتن علت مناسب برای مشکلات متداول دستگاه کپی است. در اینجا تمام راه حل های لازم برای از بین بردن این خطا گفته شده است. بنابراین هر زمان که هنگام چاپ چنین خطایی را تجربه می کنید، می توانید با خدمات نمایندگی شارپ ارتباط برقرار کنید .

 • راه حل 1: بخش موتور تونر را بررسی کنید

بررسی کنید آیا مشکل از قسمت موتور تونر است. مطمئن شوید که اتصال کانکتور مناسب و پایدار است. همچنین اتصال بین مهارهای اتصال به PWB اصلی را بررسی کنید.

 • راه حل 2: موتور تونر و سنسور تراکم تونر را بررسی کنید

اگر مشکل از موتور Toner یا Toner Density Sensor باشد، ممکن است با این خطا روبرو شوید. در چنین شرایطی، باید خروجی سنسور تراکم تونر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که لوله حمل و نقل تونر بین کارتریج تونر و واحد در حال توسعه مسدود نشده است. در صورت نیاز، ممکن است مجبور شوید کارتریج تونر را تعویض کنید. اگر حتی پس از تعویض کارتریج تونر، هنوز خطای دستگاه کپی شارپ تکرار شد، واحد در حال توسعه را بررسی کنید.

 • راه حل 3 : با تعمیرگاه دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید

در صورت بروز خطای چاپگر شارپ F2-65 حتی پس از انجام مراحل فوق الذکر، لطفاً با شماره تلفن پشتیبانی تعمیر فتوکپی شارپ را تماس بگیرید. هرگونه راهنمایی مرتبط به رفع مشکل چاپگر شارپ برای کمک به شما در هنگام استرس بسیار یاری دهنده است.

معنی کد خطا F2 – 02 یا F2 – 04 در دستگاه کپی شارپ

کد خطای F2 به معنای خطای مقصد تراشه کارتریج تونر است، یا تونر به درستی عرضه نشده است. هنگامی که f2  روی صفحه نمایش، چشمک می زند، فقط کلید شروع را فشار دهید، یک کد دریافت خواهید کرد، اگر کد F2 – 02 یا F2 – 04 باشد، نشان دهنده مشکل تأمین کننده تونر است.

نحوه رفع کد خطا F2 – 02 یا F2 – 04 در دستگاه کپی شارپ

ناهنجاری در تهیه تونر ناشی از نصب کارتریج تونر جدید وجود دارد که ممکن است مجبور باشید این کد و واحد توسعه (DEVELOPER Unit) را پاک کنید و با یک توسعه دهنده تازه،  کار را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که واحد توسعه دهنده یکی از یاتاقان ها نشت نمی کند.

 • کارتریج تونر را تعویض کنید.
 • سنسور تونر را تمیز کنید.
 • توسعه دهنده را تغییر دهید.

هنگامی که دستگاه کد خطای  F2 در کپی شارپ را نمایش می دهد، یک مشکل عملکردی برای دستگاه وجود دارد. بعضی اوقات می توان با خاموش کردن دستگاه به مدت یک دقیقه و سپس تأمین انرژی برای تهیه نسخه پشتیبان، ارور را پاک کرد. هنگام خاموش کردن دستگاه، ابتدا کلید روشن / خاموش صفحه عملکرد را خاموش کنید. این اجازه می دهد تا ماشین توالی خاموش شدن خود را انجام داده و کامل کند.

صبر کنید تا پانل تاریک شود و هرگونه دکمه چشمک زن متوقف شود. سپس کلید اصلی برق را خاموش کنید. یک دقیقه صبر کنید و ابتدا دستگاه را توسط کلید اصلی و سپس کلید روشن و خاموش صفحه کنترل کنید. در صورت ظاهر شدن مجدد کد، با تکنسین های بخش خدمات تماس گرفته و کدی را که در صفحه عملکرد نمایش داده می شود به آنها اطلاع دهید تا برای تعمیر دستگاه کپی راهنمایی های لازم را به دست آورید.

از آن جایی که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت امکان رفع عیوب و مشکل ایجاد شده در دستگاه های کپی شارپ بسیار راحت است در نتیجه این گونه خطاها به سرعت روی دستگاه، نمایش داده شده و کاربران به راحتی می توانند با دیدن آن، علت خطا را بررسی کرده و در جهت برطرف نمودن مشکل اقدام نمایند.

3.8/5 (6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩