اشتراک گذاری

روش های ارسال فکس از طریق اینترنت بدون نیاز به خط تلفن

در دنیای امروزی ارسال فکس به روش قدیمی با استفاده از تلفن کمرنگ شده است. اما نمی توان گفت ارسال فکس به طور کامل از فعالیت های اداری و دیجیتالی بیرون رفته است. البته وجود اینترنت و قابلیت ایمیل می تواند تا حد بسیار زیادی نیاز به فکس را از بین ببرد. اما ارسال فکس از طریق اینترنت بدون نیاز به خط تلفن نیز ممکن است. در ادامه ی مقاله ی پیشرو قصد داریم شما را با روش های ارسال فکس با استفاده از اینترنت آشنا سازیم.

ارسال فکس از طریق اینترنت بدون نیاز به خط تلفن

نرم افزارهای ارسال فکس از طریق اینترنت بدون نیاز به خط تلفن

شاید زمانی برسد که به دستگاه فکس دسترسی نداشته و پرینترتان نیز این قابلیت را ندارد، یا دستگاه فکس دارید اما خطوط تلفنی از کار افتاده‌ و قابلیت ارسال فکس را ندارد. ارسال فکس از طریق اینترنت بدون نیاز به خط تلفن می تواند با استفاده از نرم افزارهای مختلفی شکل گیرد.

  • Efax
  • plus
  • Myfax
  • Metrofax
  • Sfax
  • com
  • Hellofax

 در بالا نام برخی از سرویس هایی که قابلیت ارسال فکس از سوی اینترنت را فراهم می کنند، آورده شده است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که سرویس‌های هر کدام از سایت‌های گفته شده در ایران استفاده نمی‌شوند.

استفاده از سایت fax.ir برای ارسال فکس با موبایل و رایانه

ارسال فکس با استفاده از اینترنت بدون نیاز به خط تلفن در ایران با سایت fax.ir مقدور است. برای ارسال فکس به صورت کاملا رایگان می توانید در سایت fax.ir ثبت نام کنید. بدین ترتیب دریافت فکس نیز با موبایل ممکن خواهد بود. به آدرس سایت ذکر شده بروید؛ بر روی گزینه عضویت کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود نام، ایمیل و رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید. در مرحله ی بعدی شماره تلفن همراه موبایلتان را بزنید تا یک کد تایید برای شما ارسال شود و ثبت نام به اتمام برسد.  در سر برگ صفحه ی باز شده پس از ثبت نام، می توانید 500 شماره فکس مقصد را وارد کنید و ارسال را بزنید.

در قسمت دفترچه تلفن هم مسلما شماره های فکس هایی که خواهان برقراری ارتباط با آن ها هستید را سیو کنید. برای بخش پروفایل هم مشخصات کاربری شما نوشته شده است. نوع اشتراک خودتان را هم در پروفایل انتخاب کنید و ارتباطات گوشی را برای ارسال فکس نظم دهید.

بهره گیری از ویندوز برای ارسال فکس

در ویندوز ۱۰ ، ۷ و ۸ مسیر start>all programs>windows fax and scan را دنبال نمایید و یا اینکه دکمه win  را بزنید و عبارت fax and scan را سرچ کرده و انتخاب کنید. با این کار پنجره fax and scan راه اندازی می شود. روی new fax در سمت چپ نوار ابزار کلیک کنید.

برای اتصال به خط تلفن wizard را دنبال کنید. فرم فکس را با وارد کردن شماره تلفن مقصد، تایپ پیغام و ضمیمه کردن سند پرکنید. سپس روی دکمه send کلیک کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩