اشتراک گذاری

تعمیر هد پرینتر ریکو

کمی که به محیط اطراف خود دقت کنید، حضور تکنولوژی را در گوشه و کنار زندگی خود احساس خواهید کرد. ابزاری که کیفیت زندگی امروزی بشر را بهبود بخشید اند. یکی از این ابزارهای ساخت دست بشر، ماشین پرینتر است. در روزگاران دورتر برای تهیه کپی از یک متن چه تلاش هایی که صورت نمیگرفت. تلاش هایی که امروزه جای خود را به اشاره یک کلیک داده اند. ریکو یکی از برندهای معروف تولید کننده پرینترهای امروزی است که با توجه به سابقه فعالیت اداری و خانگی خود، جایگاه ویژه ای را در میان پرینترهای امروزی پیدا کرده است. تعمیر پرینتر ریکو همواره از مسائلی است که ذهن دارندگان این ماشین را درگیر خود می سازد. در مطالب پیشین، بخش هایی همچون تعمیر لیزر پرینتر ریکو، تعمیر پنل و سایر بخش های این پرینتر بیان شد. در این مطلب به تعمیر هد پرینتر ریکو می پردازیم.

تعمیر هد پرینتر ریکو

روش تعمیر هد پرینتر ریکو

یکی از راه های راه اندازی مجدد پرینترها احیای هد آن است. تعمیر هد پرینتر ریکو به سادگی قابل انجام است. در واقع برای پرینترهایی که تشخیص خرابی هد در آن ها داده شده است، راه های مختلفی راهنمایی شده است. یکی از این راه ها پاک کردن هد از آلودگیهای ممکن است. در سایت های مختلف راه های گوناگونی برای تمیز کردن هد پرینتر توصیه شده است.

در این مطلب ما بطور کامل به بحث تعمیر پرینتر ریکو می پردازیم. هد پرینتر یکی از اجزای حساس پرینتر است که در صورت کثیف بودن، در برگه های پرینت شده خطوط اضافی ایجاد می کند. بهتر است تعمیر هد پرینتر ریکو را به کارشناسان ماهر در این زمینه بسپارید. اما تمیز کردن این جزء چندان سخت و پیچیده نیست. البته به شرط آنکه احتیاط کنید تا موجب آسیب دیدن دستگاه نشوید.

این مقاله را از دست ندهید :آموزش نصب پرینتر ریکو در ویندوز

روش اول؛ استفاده از self cleaning در ویندوز

  • قبل از هر اقدامی از سیستم شروع کنید.
  • از منوی start گزینه Device and Printers را انتخاب کنید.
  • سپس در پنجره باز شده بر روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و گزینه properties  را فشار دهید.
  • در پنجره نمایان شده وارد بخش hardware  شوید و بر روی گزینه Cleaning option  کلیک کنید. (اگر این گزینه را پیدا نمی کنید، پرینتر شما ممکن است گزینه self cleaning  را نداشته باشد. در این صورت دفترچه راهنمای پرینتر را مطالعه کنید.)

روش دوم؛ تمیز کردن دستی

برای این کار نیاز است ترکیبی از حلال ایزوپروپیل را به نسبت 1:1 با آب ترکیب کنید. هد پرینتر را به آرامی از دستگاه خارج کرده و در ترکیب آب و الکل غوطه ور سازید. پس از گذشت چند لحظه هد پرینتر را خارج کرده و با یک دستمال نرم، خشک نمایید. پس از خشک شدن کامل هد پرینتر در هوای آزاد، آن را مجددا در دستگاه پرینتر قرار جایگذاری کنید. حال می توانید پرینتر را مجددا راه اندازی کنید. چندان پیچیده نبود!!

رفع مشکل خشک شدن هد پرینتر ریکو

خشک شدن هد پرینتر یک اتفاق معمول برای پرینتر ها بخصوص پرینتر های خانگی است. در صورت بروز این مشکل نیازی به تعمیر پرینتر ریکو ندارید. بلکه کافیست هد پرینتر را از دستگاه خارج کرده و به مدت چند دقیقه در آب داغ قرار دهید. دقت کنید پس از خارج کردن هد از آب آن را به طور کامل خشک کنید تا از ورود رطوبت و ایجاد مشکل برای پرینتر جلوگیری کرده باشید.

نمایندگی پرینتر ریکو

آنچه از کیفیت و کارایی محصولات ریکو باید بدانید، در خواندن یا نوشتن در مورد آن نمی گنجد. محصولات ریکو با گذشت زمان و کسب اعتماد و توجه مشتریان، جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان محصولات الکترونیکی تثبیت کرده اند. نمایندگی ریکو در ادامه این راه قصد داشته و دارد که با پیروی از اصول و قواعد این برند، هرچه بیشتر رضایت کاربران را جلب کند. در این راستا نمایندگی پرینتر ریکو با عرضه خدمات مختلفی از جمله، مشاوره، فروش و تعمیرات تخصصی این محصول همراه و یاری گر مشتریان گرامی است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩