اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش ریست کردن پرینتر

گاها ارور هایی در پرینترها به وجو می آید که نیاز است شما پرینتر خود را ریست کنید تا آن مشکل بر طرف شود برای ریست کردن پرینتر شما می توانید مقاله ی ما دنبال کنید تا با نحوه ریست کردن پرینترها آشنا شوید.

ریست کردن پرینتر در مدل های مختلف مانند ، hp , Samsung , canon , و….  متفاوت است. اینکه چگونه پرینتر را ریست کنید به نوع دستگاه شما بستگی دارد.

چرا باید پرینتر را ریست کنیم؟ پاسخ به این سوال را اینگونه توضیح می دهیم ، گاهی اوقات پیش می آید که پرینترها ارور های مختلفی را نمایش می دهند و دستگاه دیگر قادر به انجام عملیات نیست ، ارورهایی مانند : Toner Empty , Replace Toner و… شما برای اینکه بتوانید دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید به چند طریق می توانید عمل کنید.

روش های مختلف ریست پرینتر

گاهی برای ریست کردن دستگاه پرینتر کافیست که فقط دستگاه را یکبار خاموش کنید، چند دقیقه به آن استراحت بدهید ، سپس مجددا دستگاه روشن کنید.

گاهی با توجه به ارورهای نمایش داده شده روی صفحه پرینتر می توانید دستگاه را راه اندازی مجدد کنید. مثلا اگر دستگاه ارور تونر داد با یکبار خارج کردن کارتریج و جاگذاری مجدد آن مشکل به احتمال زیادی حل خواهد شد. اما همیشه این اتفاق نمی افتد و شما مجبور به تعویض کارتریج دستگاه خواهید شد.

ریست نرم افزاری پرینتر

ممکن است مجبور باشید، دستگاه پرینتر را به صورت نرم افزاری ریست کنید، برای این کار شما باید ابتدا پرینتر به کامپیوتر متصل کنید و سپس بعد از نصب نرم افزار های مخصوص مدل پرینترتان اقدام به ریست نرم افزاری دستگاه کنید.

چند نکته مهم برای ریست کردن پرینتر

اگر متوجه ارور دستگاه نشدید (چون بعضی از دستگاه ها به صورت کد ارور را نمایش می دهند) حتما به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده و در آن به دنبال کد ارور بگردید و از ارور نمایش داده شده به طور کامل مطلع شوید.

نکته بعدی اینکه هیچ گاه اقدام به بازکردن پرینتر و دستکاری قطعات داخلی آن نکنید به این دلیل که دستگاه های پرینتر از قطعات ظریفی برخوردار هستند و با بازکردن آن احتمال خرابی در قطعات افزایش می یابد.

نکته مهم : قبل از شروع به هر کاری ارورهای دستگاه را با کارشناس در میان بگذارید و اقدام خودسرانه ای برای حل مشکل نکنید.

شما می توانید برای اینکه در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید از گزینه سرویس در محل ما برای رفع ایرادات انواع پرینتر و ریست کردن پرینترتان استفاده کنید و با خیال راحت تعمییر پرینرتان را به ما بسپارید.

امتیاز شما به این نوشته