اشتراک گذاری

صدای دستگاه کپی؛ دلایل و راهکارها

صدای دستگاه کپی اگر در حد نرمال باشد مشکلی ایجاد نمی کند، اما گاهی این صدا از حد طبیعی بیشتر شده و آزار دهنده می گردد. در چنین شرایطی باید علت آن را تشخیص داده و برطرف کرد. به طور کلی صداهایی که در این وسیله تولید می شوند، بیانگر صدمه دیدن قطعات آن هستند و اغلب نیز در دستگاه های قدیمی شنیده می شوند. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. همچنین می توانید برای رفع صدای دستگاه کپی به صورت تخصصی، به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی تماس بگیرید.

صدای دستگاه کپی

علت صدای دستگاه کپی چیست؟

برای این که بتوانید مشکل صداهای زیادی که توسط دستگاه کپی تولید می شوند را حل کنید، نخست باید دلایل آن را بدانید. علل مختلفی برای صدای دستگاه فتوکپی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

1- اتمام تونر

یکی از دلایل اساسی که موجب شنیده شدن صداهای غیر طبیعی و بلند از دستگاه کپی می شود، تمام شدن تونر است. زمانی که تونر یا همان جوهر کارتریج رو به اتمام است، علاوه بر این که چاپ ها را کم رنگ و بی کیفیت می کند، سبب ایجاد صدای بیش از حد نیز می شود. در این موارد تنها کافیست که کارتریج را شارژ کنید؛ البته چون این قطعه حساس است، برای شارژ کارتریج حتما از افراد متخصص کمک بگیرید. دقت داشته باشید که اگر خودتان این کار را انجام دهید، ممکن است باعث خرابی کارتریج شوید.

2- خراب شدن کاغذکش

خرابی کاغذکش نیز موج ایجاد صدای دستگاه کپی می گردد. وظیفه کاغذ کش این است که کاغذ را برای انجام فرآیند چاپ به درون وسیله بکشد. حال آسیب دیدن این قطعه باعث می شود که دستگاه کپی در حین انجام چاپ صداهای غیر طبیعی تولید کند و باعث آزار کاربر شود. در این حالت هم تعمیر کاغذ کش در برطرف کردن مشکل کمک شایانی می کند.

3- صدمه رسیدن به مگنت

یکی دیگر از دلایل صدای دستگاه کپی صدمه رسدن به مگنت است. اگر این قطعه در هنگام کار با بلید تماس داشته باشد، موجب شنیده شدن سر و صدای بیش از حد می شود. تشخیص این که صداهای غیر طبیعی واقعا از جانب مگنت هستند یا نه، فقط از عهده یک سرویس کار ماهر بر می آید. پس در چنین شرایطی سعی کنید که از دستکاری کردن دستگاه کپی بپرهیزید. 

می خوای حافظه پرینترت رو پاک کنی اما نمیدونی چه طوری؟😥 کاری نداره که تنها کافیه مقاله  نحوه پاک کردن حافظه پرینتر  رو مطالعه کنی!😉

4- فرسودگی چرخ دنده ها

یکی دیگر از دلایل صدای دستگاه کپی، فرسودگی و استهلاک چرخ دنده ها است. چرخ دنده ها نیز مانند سایر قطعات به مرور زمان مستهلک شده و صدای زیادی ایجاد می کنند. اگر سرویس کار تشخیص بدهد که علت صدای بیش از حد دستگاه آسیب دیدن این قطعات است، به هیچ وجه نباید نگران باشید. در این حالت فقط باید حرکت چرخ دنده ها را با استفاده از روغن روان تر کنید.

روغن کاری این قطعات تاثیر زیادی در رفع سر و صدا دارد و سبب می گردد که عملکرد دستگاه کپی بهبود پیدا کند. توصیه می کنیم که برای این کار نیز حتما از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید؛ مگر این که خودتان مهارت کافی برای انجام روغن کاری را داشته باشید.

5- اشکال در فیوزینگ

گاهی هم علت صدای دستگاه کپی به خاطر ایراد در فیوزینگ آن است. زمانی که این قطعه اشکال پیدا می کند، با تعویض چرخ دنده آن و همچنین غلطک هایی که وظیفه هدایت کاغذ را بر عهده دارند، مشکل صدای زیاد برطرف می شود. از آنجا که تعویض این قطعات نیاز به تجهیزات مخصوص دارد، اکیدا توصیه می کنیم که حتما دستگاه خود را برای تعمیر به یک تکنسین بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پنج + 3 =