اشتراک گذاری

علت سفید بودن پرینت چیست ؟

کی از مشکلات نسبتا متداول که برخی از دارندگان دستگاه های چاپگر، ممکن است با آن مواجه شوند، سفید بودن پرینت است. سفیدی برگه های چاپ می تواند براساس دلایل مختلفی شکل گیرد که بسیاری از کاربران نسبت به آن ها، آگاهی لازم و کافی ندارند. به طور کلی، میتوان اصلی ترین دلیل سفید بودن چاپ را مشکلات مربوط به لیزر یا سنسورهای دستگاه دانست. از این رو بروز چنین اختلالی در چاپگرهای لیزری، محتمل تر است.

چنانچه شما عزیزان نیز اخیرا با چنین اختلالی در دستگاه خود مواجه شده اید، با ما همراه باشید تا تحت عنوان پرسش و پاسخ ، به مهم ترین نکات در این خصوص و دلایل وقوع آن بپردازیم. پیش از این میتوانید در بخش مقالات همین وبسایت، به مطالعه ی علت وقوع مشکلات متداول دیگری در خصوص پرینتر خود از جمله کمرنگ بودن چاپ، بپردازید. لازم به ذکر است که شما عزیزان میتوانید برای دریافت هر گونه سرویس و خدمات از واحدهای پشتیبانی نمایندگی شارپ کمک بگیرید.

علت سفید بودن پرینت چیست ؟

دلایل سفید بودن پرینت

همانطور که اشاره شد، سفید بودن پرینت، میتواند دلایل بسیاری داشته باشد که اغلب آن ها با خرابی سنسور یا لیزر مرتبط است. کثیف شدن این قطعه، مشکلات بسیاری را برای پرینتر پدید می آورد که بی کیفیتی چاپ و بروز اختلال در کیفیت خروجی، یکی از اصلی ترین نشانه های آن است. علاوه بر خرابی و ناکارآمدی سنسور، مشکلات کارتریج نیز در صورت تداوم می تواند موجب سفیدی برگه ی خارج شده از دستگاه شود.

چنانچه مخزن کارتریج قرار گرفته در چاپگر از پودر و رنگ مورد نیاز خالی باشد، به احتمال زیاد، کاربر با چنین مشکلی در دستگاه خود مواجه خواهد شد. گاهی اوقات ممکن است این سفیدی تنها به دلیل به هم ریختگی تنظیمات دستگاه و یا دستکاری ناشیانه ی آن ایجاد شود. در ادامه به اصلی ترین راه های مقابله با مشکل سفید بودن برگه های چاپ شده می پردازیم.

رفع مشکل سفید بودن پرینت

مهم ترین راهکارهای رفع مشکل سفید بودن پرینت عبارتند از :

سرویس به موقع پرینتر

یکی از مهم ترین و مفید ترین اموری که لازم است کاربر نسبت به انجام به موقع آن مبادرت بورزد، بهره مندی از سرویس های به موقع دستگاه است. بازدید و بررسی قطعات توسط کارشناس، میتواند به مقابله با چنین مشکلی کمک کند.

تعمیر و تعویض کارتریج

از آن جا که خرابی و اختلال در کارتریج پرینتر  از جمله انسداد کارتریج، خرابی چیپ، نداشتن رنگ و شکستگی های این بخش میتوانند از دلایل اصلی سفید بودن پرینت باشد، تعمیر صحیح و به موقع آن در هنگام بروز مشکل و یا تعویض کارتریج چاپگر نمونه ی اصلی و اورجینال در رفع مشکل سفید بودن پرینت حائز اهمیت است.

این مطلب جذاب را از دست ندهید :چگونه با پرینتر معمولی پرینت دو رو بگیرم ؟

بررسی سلامت هد پرینتر

برای جلوگیری و یا مرتفع سازی مشکل سفید بودن پرینت، لازم است هر از گاهی سلامت هد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هد پرینتر و در نهایت فرایند پرینت دردسر ایجاد کند، انسداد مسیر های منتهی به هد است. همچنین توجه داشته باشید که در صورت خشک شدن رنگ در کانال های هد، پرینتر قادر به پرینت گرفتن نبوده و در نتیجه سند چاپ شده سفید خواهد بود. در این رابطه می توانید از خدمات و سرویس های نمایندگی شارپ بهره مند گردید.

نمایندگی پرینتر شارپ

نمایندگی پرینتر شارپ، ارائه دهنده ی تخصصی ترین سرویس ها و خدمات در حوزه های مختلفی از جمله فروش و تعمیر انواع چاپگر sharp است. این نمایندگی در راستای ارتقاء بازیابی عملکرد کلی تمامی دستگاه های پرینتر شارپ فعالیت کرده و با آنالیز و بررسی های فنی و استفاده از تجهیزات پیشرفته ی تعمیر، بالاترین سطح از خدمات و سرویس های پشتیبانی را در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهد. شما عزیزان نیز در صورت تمایل به دریافت این سرویس ها، میتوانید با مشاوران ما در واحدهای مختلف پاسخگویی تماس حاصل نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩