اشتراک گذاری

کارتریج چاپگر

چاپگر ها در حال حاضر بخش مهمی از امور اداری را انجام می دهند. این دستگاه ها در هر برندی که باشند دارای قطعات بسیار حساسی هستند. اصلی ترین قطعه در چاپگر کارتریج می باشد. کارتریج به وسیله ی ماده ای به نام تونر که پودری سیاه رنگ است شارژ می شود. البته تونر سیاه رنگ برای چاپ سیاه و سفید استفاده می شود و در پرینترهای رنگی تونر در سه رنگ اصلی آبی ، قرمز، زرد مورد استفاده قرار می گیرد. کارتریج وظیفه ی نگهداری از تونر را به عهده دارد و این ماده در داخل آن ریخته می شود. به نوعی این قطعه وظیفه ی تامین رنگ در چاپگر را بر عهده دارد. کارتریج چاپگر در انواع مدل های پرینترهای لیزری و جوهر افشان وجود دارد.

به طور کلی اگر کارتریج دستگاه دچار آسیب دیدگی بشود عملکرد پرینتر با مشکل مواجه می شود و دستگاه قادر به چاپ برگه نخواهد بود. کارتریج ها تا قبل از آنکه دچار شکستگی و خرابی کامل شوند قابل شارژ هستند. همان طور که پیش تر اشاره کردیم شارژ کارتریج با تونر انجام می شود. 

به یاد داشته باشید استفاده از تونر نامرغوب برای شارژ کارتریج چاپگر علاوه بر آسیب دیدگی هایی که برای دستگاه ایجاد می کند در کارکرد این قطعه نیز مشکلاتی را به وجود می آورد. کارتریج چاپگر معمولا قابل تعمیر نیست بلکه در مواقع آسیب دیدگی لازم است این قطعه تعویض شود. تعویض کارتریج لازم است توسط مرکز تعمیرات چاپگر انجام شود. در ادامه به بررسی نکات مهم در تعویض کارتریج چاپگر می پردازیم.

کارتریج-چاپگر

تعویض کارتریج چاپگر

همان طو رکه پیش تر گفتیم تعویض کارتریج چاپگر نسبت به تعمیر آن رایج تر است . این قطعه هزینه ی بالایی نداشته و در زمان خرابی برای حفظ کیفیت دستگاه لازم است تعویض شود. تعویض کارتریج چاپگر لازم است تنها توسط کارشناسان متخصص انجام شود. قطعات داخلی پرینتر بسیار حساس بوده و کوچکترین خطا در جا انداختن کارتریج به سایر قطعات این دستگاه آسیب می رساند. متخصصان به دلیل آشنایی با تمام قطعات داخلی پرینتر می توانند بدون آسیب رساندن به سایر بخش های پرینتر این قطعه را تعویض کنند.

نکات مهم در تعویض کارتریج چاپگر

برای تعویض کارتریج چاپگر یا پرینتر رعایت چندین نکته بسیار ضروری می باشد. اولین نکته برای تعویض کارتریج پرینتر استفاده از قطعه اصل می باشد. استفاده از کارتریج اورجینال کمک می کند کیفیت دستگاه حفظ شود و فرآیند چاپ با دقت و سرعت بالایی انجام شود. از دیگر نکات مهم در این زمینه مراجعه مرکز تعمیرات پرینتر می باشد. 

این مرکز به دلیل استفاده از متخصصان تعویض کارتریج را به درستی انجام می دهد. نکته ی مهم دیگر در خصوص کارتریج شارژ به موقع این قطعه می باشد. شارژ به موقع این قطعه باعث حفظ عملکرد درست کارتریج می شود. در زمان تعویض کارتریج لازم است به یاد داشته باشید که حتما از کارتریج هماهنگ با مدل دستگاه خود استفاده کنید.

نمایندگی تعمیر چاپگر

مرکز تعمیرات چاپگر با هدف رفاه کاربران این دستگاه تمام خدمات تعمیراتی آن را ارائه می کند. این مرکز با بهره مندی از مدرن ترین قطعات و تجهیزات می تواند انواع چاپگر های لیزری، جوهرافشان در مدل های سیاه و سفید و رنگی را تعمیر کند. تعویض انواع قطعات معیوب چاپگر ها در این مرکز با جای گذاری نمونه های اورجینال قطعات انجام می شود. 

استفاده از قطعات اصلی برای بازگرداندن کیفیت و کارایی دستگاه بسیار تاثیرگذار است. تلاش تیم تعمیراتی در این واحد بر ترمیم و تعمیر قطعات است. در مواردی فرسودگی قطعات پیشرفته است و برای حفظ کیفیت دستگاه لازم است قطعات معیوب با مدل های اصلی جایگزین شوند. انواع پرینتر در مدل ها و برند های مختلفی مثل ریکو، زیراکس، اچ پی و… در این مرکز قابل تعمیر می باشد.

خدمات مرکز تعمیرات چاپگر

  • سرویس تخصصی تمامی قطعات چاپگر جهت اصلاح و بهبود عملکرد چاپگر و کاهش استهلاک قطعات
  • تعمیر قطعات مکانیکی و الکترونیکی در حین تعمیر چاپگر
  • تعمیر پرینترهای جوهر افشان، لیزری، سوزنی و حرارتی
  • تعمیر چاپگرهای چندکاره
  • حذف و نصب مجدد نرم‌افزار درایور پرینتر جهت رفع نواقص موجود در پرینتر
  • تعمیر و ترمیم کابل‌ها و سایر اتصالات در صورت خرابی و قطع‌شدن
  • تنظیم و کنترل و نظارت بر کالیبراسیون تجهیزات با توجه به مشخصات هر کدام از چاپگرها
  • تشخیص و تفکیک قطعات معیوب و پیشگیری از آسیب به قطعات دیگر دستگاه در روند تعمیر پرینتر
  • تعویض و شارژ کارتریج پرینتر
  • و…

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با دسترسی به به روز ترین تجهیزات دنیا توانسته است گامی بلند در جهت خدمت رسانی به کاربران بردارد. این مرکز با گردآوری گروهی از برترین متخصصان و مهندسان و تعمیرکاران مجرب به ارائه ی خدمات می پردازد. مرکز سخت افزار ایران به دلیل عرضه ی خدمات در بالاترین سطح کیفی و در کوتاه ترین زمان به اولویت اول کاربران تبدیل شده است. 

تضمین کیفیت و سرعت در ارائه ی خدمات از اصول اولیه ی این مرکز می باشد. مدیریت مرکز سخت افزار ایران بر تمام امور انجام شده نظارت کامل دارد و با هدف حفظ حقوق مشتری توانسته است رضایت تمام مراجعه کنندگان را به دست بیاورد. این مرکز تمام خدمات تعمیرات ، تعویض قطعات و فروش محصولات را به شما عرضه می کند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩