اشتراک گذاری

پیکاپ رولر پرینتر

پیکاپ رولر پرینتر یا به اصطلاح عامیانه تر، کاغذکش پرینتر، کاغذها را برای پرینت به داخل دستگاه هدایت می کند. paper pick-up roller علاوه بر کشیدن کاغذ، پس از اتمام چاپ، آن را به خارج از دستگاه نیز هدایت می کند. کاغذکش پرینتر، متشکل از چندین غلتک پلاستیکی و پدهای ریزی است که هنگام دستور چاپ، کاغذ را از دورن سینی مکش کرده و آن را به داخل هدایت می کنند. چرخش غلتک ها برای برداشتن کاغذ از سینی، درایو کردن نام دارد. توجه داشته باشید، پیکاپ رولر از اولین قطعاتی است که هنگام چاپ باید شروع به کار کند.  پیکاپ رولر معمولاً به صورت بیضی بوده و در نزدیکی سینی قرار دارد.

به طور کلی تمامی نقش این قطعه در کشیدن کاغذ و خارج کردن آن در پرینتر خلاصه می شود. البته در دستگاه کپی نیز از کاغذکش استفاده می شود که همین نقش را در آن ایفا می کند. بنابراین اگر ناگهان در هنگام پرینت متوجه نکشیدن کاغذ شدید و یا اینکه کاغذ در میانه راه گیر کرد باید بدانید که پیکاپ رولر کار خود را به درستی انجام نمی دهد. با ما باشید تا با مشکلات پیکاپ رولر و نحوه رفع آنها آشنا شوید.

پیکاپ رولر پرینتر

مشکلات مربوط به پیکاپ رولر پرینتر

مشکلات متعددی در پرینتر نشان دهنده خرابی و عملکرد نامناسب پیکاپ رولر است که اغلب به نکشیدن کاغذ مربوط می شوند. اولین مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که پس از روشن شدن پرینتر، کاغذها شروع به تکان خوردن کرده و پرینتر نمی تواند کاغذ را به داخل دستگاه هدایت کند. مشکل دیگر که ناشی از خرابی پیکاپ رولر پرینتر است، گیر کردن کاغذ در دستگاه می باشد. شاید این مشکل بارها برای شما پیش آمده باشد. گیر کردن کاغذ از جمله مشکلات رایج کاغذکش است. خارج نشدن کاغذ و یا نصفه خارج شدن آن نیز از مشکلات پیکاپ رولر است. به طور کلی ضعیف شدن کاغذکش و یا وجود یک شی خارجی روی آن مثل تکه کاغذ، سوزن منگنه یا سایر اجسام، می تواند باعث نکشیدن کاغذ توسط این قطعه شود.

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر

درصورتی که پیکاپ رولر خراب شود، نیاز به تعمیر پرینتر خواهد بود. شاید بپرسید که آیا این قطعه قابل تعمیر است؟ در جواب باید گفت که بسته به اینکه چه مشکلی در پیکاپ رولر ایجاد شده باشد امکان تعمیر آن وجود دارد. از جا در رفتن پیکاپ رولر پرینتر یا درگیر شدن آن با اشیا یا اجسام دورن پرینتر از مواردی است که تعمیر پیکاپ رولر را به همراه دارند. برای تعمیر کاغذکش پرینتر، تکنسین های تعمیر پرینتر با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تجهیزات مناسب، ممکن است غلتک ها یا پدهای آن را تعویض کنند. برای آشنایی با نحوه تعمیر پیکاپ رولر می توانید به صفحه تعمیر کاغذکش پرینتر مراجعه کنید.

تعویض پیکاپ رولر پرینتر

در بسیاری از مواقع که پیکاپ رولر به درستی کار نکند نیاز است تا تعویض شود. فرسودگی این قطعه و یا شکستگی آن از جمله مواردی هستند که امکان تعمیر آن را منتفی کرده و برای رفع مشکل نیاز است تا کاغذکش تعویض شود. نحوه تعویض کاغذکش به این صورت است که ابتدا کارتریج دستگاه را خارج کرده سپس خارهای کوچک سفید رنگ کنار غلطک پیکاپ رولر را به سمت بیرون فشار دهید. پس از آن کاغذکش به راحتی جدا شده و می توانید پیکاپ رولر جدید را در جای مناسب خود قرار دهید. اگر برای انجام این کار نیاز به کمک داشتید می توانید با کارشناسان نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر با خدمات رسانی سریع و به موقع تلاش دارد مشکلات کاربران را در هر نقطه از کشور برطرف کند. در این زمینه با راه اندازی واحدهای نمایندگی تعمیرات پرینتر در تهران، کرج و شهرستان ها، شرایطی فراهم شده تا تمامی کاربران به صورت حضوری و غیرحضوری از خدمات تخصصی و باکیفیت بهره مند شوند. نمایندگی تعمیرات پرینتر با تهیه قطعات اصلی و مواد مصرفی درجه یک، مشکلات دستگاه را به صورت دائمی برطرف کرده طوری که مشتریان بتوانند مدت ها از دستگاه خود استفاده کرده و بهره لازم را ببرند. جهت رفاه شما عزیزان و خدمات رسانی به موقع، کارشناسان فنی مستقر در این نمایندگی در تمامی ایام هفته آماده پذیرش دستگاه شما جهت تعمیر و سرویس هستند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩