اشتراک گذاری

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر پس از پروسه شارژ تونر این محفظه مشکل رایجی است. این مشکل فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی پرینترها رخ می دهد. عموما برای رفع معضل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر کاربر چند باری پرینتر را خاموش و روشن می کند و یا تعداد دفعات دستورات چاپ را افزایش می دهد. چنین حرکاتی متاسفانه کاملا بی اثر هستند. با افزایش صف انتظار چاپ می توانید باعث هنگ نرم افزاری پرینتر شوید. از این رو پیشنهاد می کنیم به مطالعه ی این مقاله بپردازید تا بدانید دقیقا باید پس از تعویض کارتریج یا شارژ تونر آن چگونه با مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر مبارزه کنید.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

چرا مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر رخ می دهد؟

مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر دارای دلایل متعددی است. اینکه دقیقا به چه علتی کارتریج در پرینتر شروع به فعالیت نمی کند، تنها با بررسی ریزبینانه قابل درک است. یکی از اصلی ترین علل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر، پر بودن حافظه ی دستگاه است. زمانی که حافظه ی چاپگر پر می شود، پرینتر دیگر قدرتی برای حفظ پردازش ها و دستورات جدید نخواهد داشت. در چنین شرایطی یکی از واکنش هایی که سیستم نشان می دهد، عدم شناسایی کارتریج است.

البته از طرفی ممکن است مشکل بسیار جزیی تر باشد و کاربر با عدم گشودن کامل نوارها و بسته بندی های کارتریج مانع شکل گیری عملکرد کارتریج پرینتر به هنگام تعویض آن شده باشد. نصب نادرست کارتریج و آلودگی بخش های رسانا و فلزی آن نیز دو عامل دیگری هستند که به بروز معضل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ختم می شوند.

چگونه مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را رفع کنیم؟

برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر راهکارهای زیر را امتحان کنید.

وضعیت کارتریج پرینتر را بررسی کنید.

اولین کاری که باید برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر انجام دهید، بررسی وضعیت این بخش از دستگاه است. کارتریج را بیرون بکشید و سعی کنید با دقت فراوانی آن را بار دیگر در جایگاه اصلی خودش قرار دهید. کارتریج باید دقیقا در جایگاه اصلی خود چفت شود و با اسلاید های تعبیه شده در درون پرینتر هماهنگ گردد. هرگونه اختلالی در این بین مسلما به نمایش ارورهای مختلف و عدم شناسایی کارتریج در پرینتر منتهی می شود. ست شدن کارتریج در پرینتر یه صدای کلیک مانند ظریفی خواهد داشت. به این صدا توجه کنید و از فشردن بیش از اندازه بدنه ی کارتریج نیز بپرهیزید.

اگر کارتریج اتصالات فلزی دارد، آن ها را تمیز کنید.

همان طور که پیش از این اشاره شد، آلودگی بخش های فلزی کارتریج می تواند باعث عدم فعالیت آن باشد. این اتصالات فلزی معمولا در یک سمت بخش پشتی کارتریج نصب می شوند. در واقع پشت برخی از کارتریج ها ممکن است اتصالات خاصی به شکل یک قطعه مسطح مسی، فلزی و یا یک صفحه مدار مانند کوچک وجود داشته باشد. این بخش را با یک پارچه ی بدون پرز به آرامی تمیز کنید تا به دور از گرد و غبار فعالیت اصلی خود را انجام دهد و مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر برطرف شود.

حافظه پرینتر را پاک کنید.

پاک کردن و ریست کردن حافظه پرینتر کار چندان سختی نیست، اما به راحتی می تواند مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را برطرف کند. برای این منظور کافی است کارتریج قدیمی و به اتمام رسیده ی پرینتر را بار دیگر درون دستگاه قرار داده و چند دقیقه پرینتر را به حال خود رها کنید. سپس می توانید کارتریج جدید را جایگزین کنید و شاهد برطرف سازی مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر باشید. اما اگر همچنان چاپگر پس از شارژ کارتریج، توانایی ست شدن با آن را ندارد، مجددا کارتریج جدید را جدا کنید و پس از خاموش کردن دستگاه آن را از برق بکشید. پس از گذشت 10 دقیقه پرینتر را باری دیگر روشن کنید و کارتریج جدید را نصب کنید.

نرم افزارهای پرینتر را آپدیت کنید.

یکی دیگر از راهکارهای کاربردی رفع معضل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر به روزرسانی درایورها و  فریمور پرینتر است. پرینترهای مدرن و جدید انواع برندهای موجود در بازار به صورت خودکار به اینترنت متصل می‎شوند و گاهی با باگ های مختلفی همراه می گردند. از این رو باید روند نرم افزاری آن ها را هر چند وقت یک بار بررسی کنید و به روزرسانی های لازم را انجام دهید. اما اگر پس از پروسه ی آپدیت نیز پرینتر قدرتی در شناسایی کارتریج نداشت، از سرویس های تعمیر در محل مرکز تعمیر دستگاه کپی استفاده کنید. کارشناسان اعزامی این مجموعه برای برطرف سازی کلیه ایرادات ریز و درشت پرینترها در کنار شما هستند.

ارائه خدمات دستگاه های پرینتر 

مرکز ما ارائه‌ دهنده تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع پرینترهای برندهای مختلف است. این مرکز با مجهزسازی فضای کاری خویش به پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزاتِ فنی در دو حوزه ی تعمیر و فروش، بالاترین سطح کیفی از خدمات را عرضه می دارد. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی از جمله رفع عیوب مین برد، تعمیر درام پرینتر، کارتریج و سایر اجزای چاپگرها در نمایندگی براساس پارامترهای استاندارد و اصولی انجام می شوند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩