اشتراک گذاری

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اتفاق رایجی است که می تواند فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی پرینتر رخ دهد. اینکه خصوصیات پرینتر شما چیست اصلا اهمیتی ندارد. احتمال اینکه هر کاربر پس از شارژ کارتریج با مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر مواجه شود، غیر قابل چشم پوشی است. معمولا در این شرایط کاربر احساس می کند که ایرادی در تونر جدید وجود دارد و شروع به ضربه زدن به کارتریج و یا تکان دادن آن می کند. این کار نه تنها مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر را برطرف نمی کند، بلکه به راحتی کیفیت کارتریج و در نتیجه کارایی پرینتر را مختل می سازد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا بدانید برای رویارویی با مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر باید چه کار کرد.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

چرا کارتریج در پرینتر شناسایی نمی شود؟

پیش از آن که اقدامی در راستای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر انجام دهید، بهتر است از علل اصلی شکل گیری این مشکل آگاه شوید. البته مشکل شناسایی کارتریج پرینتر دارای دلایل متعددی می باشد. عدم شناسایی کارتریج در پرینتر نیازمند بررسی های دقیق و حساب شده است. اما به طور کلی یکی از اصلی ترین علل پیدایش مشکل شناخته نشدن کارتریج ، پر بودن حافظه ی چاپگر است. از طرفی اگر کارتریج شما نو باشد، امکان دارد باز کردن نوارها و بسته بندی های ظریف اطراف آن را فراموش کرده باشید. در این بین اگر آلودگی یا گرد و غباری هم بر روی اجزای فلزی کارتریج انباشته شده باشد، مسلما پرینتر قدرتی در برقراری ارتباط با کارتریج نخواهد داشت.

4 راهکار کاربردی برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

برای رویارویی با مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر راهکارهای زیر را امتحان کنید.

جا زدن دوباره ی کارتریج

آسان ترین و در عین حال کاربردی ترین راهکار مبارزه با مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر، بیرون کشیدن کارتریج و جا زدن دوباره ی آن است. احتمال اینکه کارتریج به طور صحیح در جایگاه خود قرار نگرفته باشد، درصد بالایی دارد. پس یک بار به آرامی کارتریج را بیرون بکشید و بار دیگر آن را در پرینتر نصب کنید. ست شدن کارتریج در پرینتر با یک صدای کلیک مانند ظریف به اتمام می رسد. بهتر است سعی کنید این صدا را بشنوید تا از وضعیت قرارگیری صحیح کارتریج در پرینتر اطمینان یابید.

تمیز کردن اتصالات فلزی کارتریج

اگر کارتریج مورد استفاده ی شما دارای بخش های فلزی شکلی برای برقراری ارتباط با پرینتر است، باید حتما آن ها تمیز کنید. ذرات گرد و غبار رسانایی این بخش های فلزی را به شدت کاهش می دهد. شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را با پاک کردن قسمت های ذکر شده توسط پارچه ی بدون پرز مخصوص عینک برطرف سازید.

آپدیت نرم افزارهای پرینتر

به روزرسانی های چاپگر موضوع مهمی است که دردسرهای فراوانی چون مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را از بین می برد. درایورها و فریمور پرینتر باید همواره آپدیت شوند. زیرا ممکن است زمانی که پرینتر به اینترنت متصل می گردد، باگ های مختلفی نمایان شوند و جلودار کارایی صحیح پرینتر باشند. در هر حال اگر مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر با این دسته از آپدیت ها نیز برطرف نشد؛ با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر تماس حاصل فرمایید. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیر پرینتر با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کلیه ی ایرادات پرینتر را به بهترین شکل ممکن تعمیر می نمایند.

خالی کردن حافظه ی داخلی پرینتر

معمولا دستورات چاپ و اسناد مختلف در حافظه ی پرینترها به صورت یک صف طولانی نگهداری می شوند. اگر این صف در حدی افزایش پیدا کند که دیگر حافظه ی چاپگر جایی برای دستورات چاپ جدید نداشته باشد، مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر شکل می گیرد. برای اینکه حافظه ی چاپگر را پاک کنید، کارتریج قدیمی و به اتمام رسیده ی پرینتر را درون دستگاه قرار دهید. پس از این کار مدتی به پرینتر زمان بدهید تا خود را با کارتریج قدیمی هماهنگ سازد. سپس می توانید کارتریج جدید را نصب کنید و شاهد برطرف سازی مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر باشید.

رفع مشکلات کارتریج در نمایندگی تعمیرات کپی ماشین

مرکز تعمیرات پرینتر و دستگاه کپی مجموعه ای فوق تخصصی و حرفه ای برای ترمیم و بازیابی انواع پرینترهای جوهر افشان، لیزری، ایستاده و رومیزی است. این مرکز کلیه ی اقدامات تعمیراتی را زیر نظر کارشناسان و تعمیرکاران مجرب انجام می دهد. مهم نیست که پرینتر مورد استفاده ی شما از چه برندی است یا دارای چه نوع مشکلی می باشد، مرکز تعمیرات پرینتر در کنار شماست. لازم به ذکر است که نمایندگی تعمیرات پرینتر و دستگاه کپی کلیه ی سرویس ها و خدمات تخصصی خود را به همراه گارانتی های معتبر عرضه می دارد. بنابراین استفاده ی دوباره از کیفیت اولیه ی چاپگر تعمیر شده دیگر دور از تصور نیست.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩