اشتراک گذاری

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

 بارها در سایت های مختلف برایتان پیش آمده که یک فایل را بخواهید پرینت بگیرید اما موقع چاپ چیزی که مشاهده میکنید یک صفحه کاملا نامرتب و بهم ریخته است. با آموزش تنظیمات پرینتر در کروم همراه باشید تا دیگر به این مشکل بر نخورید.

برای استفاده از سایت ها شما نیاز دارید تا روی کامپیوتر خود یک مرورگر نصب کنید تا بتوانید محتویات سایت های اینترنتی را به خوبی مشاهده کنید.  یکی از مرورگرهایی که رضایت اکثر کاربران را به خود جلب کرده کروم (chrome)  می باشد.

گاهی برای شما پیش آمده است که خواستید یک فایل موجود در سایت و یا صفحه سایت را پرینت بگیرید اما بعد از چاپ متوجه شدید که چیزی که روی کاغذ شما چاپ شده نامرتب است. این بخاطر تنظیماتی است که شما باید در مرورگر خود آنها را به درستی اعمال کنید تا دیگر دچار اینگونه مشکلات نشوید. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما نحوه تنظیمات پرینتر در کروم را آموزش دهیم.

تنظیمات پرینتر در کروم

چگونه پرینتر را در کروم تنظیم کنیم

برای تنظیم کردن پرینتر در کروم ابتدا باید وارد مرورگر خود شوید ، سپس در قسمت بالایی صفحه سه نقطه را کلیک کنید و از آنجا گزینه print را انتخاب کنید تا تنظیمات پرینتر در کروم باز شود. راه دیگر برای باز کردن این تنظیمات استفاده از کلیدهای میانبر ctrl+p می باشد که شما را به این تنظیمات هدایت می کند.

بعد از ورود به این تنظیمات شما می توانید در سمت راست پیش نمایشی از قسمتی که قرار است چاپ بشود را مشاهده کنید و در سمت چپ گزینه های تنظیم پرینتر در کروم را مشاهده خواهید کرد. پس از انجام تنظیمات مورد نظر، می توانید با تنظیم کیفیت پرینتر لیزری، محتوای مورد نظرتان را با بهترین رنگ و کیفیت چاپ کنید

آموزش تنظیمات پرینتر در کروم

برای تنظیم کردن پرینتر در کروم شما می توانید ابتدا پرینتر خود را در قسمت اول انتخاب کنید. بعد از انتخاب پرینتر به سراغ تنظیمات مختلف آن می رویم.

تنظیم تعداد و شماره صفحات پرینت در کروم

در قسمت بعدی (Pages) شما می توانید شماره یا شماره های صفحاتی که می خواهید پرینت بگیرید را انتخاب کنید ، اگر می خواهید کل سند را پرینت بگیرید گزینه All را انتخاب کنید. در غیر اینصورت می توانید شماره صفحات مورد نظر را انتخاب کنید.

تنظیم پرینتر در کروم برای گرفتن چند نسخه پرینت

در قسمت بعدی شما می توانید تعداد نسخه های چاپ مورد نظر خود را تعیین کنید ، در قسمت Copies می توانید تعداد نسخه های مورد نظر را تایپ کنید.

تنظیم پرینتر کروم برای کاغذ a4

برای پرینت گرفتن روی کاغذ آچهار دو حالت وجود دارد (Layout) ، حالت اول شما می توانید به صورت عمودی روی کاغذ چاپ را انجام دهید و در حالت دوم شما میتوانید به صورت افقی روی کاغذ چاپ کنید. برای اینکه حالت کاغذ خود را انتخاب کنید ، در قسمت تنظیمات پرینتر در کروم دو گزینه وجود دارد ، چاپ به صورت عریض (Landscape)  و چاپ به صورت عمودی (portrait) که با انتخاب آنها می توانید نحوه پرینت در کاغذ a4 را تنظیم کنید.

تنظیم حالت پرینت دو رو در کروم

بعضی از چاپگرها قابلیت این را دارند که به صورت دو رو چاپ را انجام بدهند ، اگر پرینتر شما این قابلیت را داشت شما می توانید از این گزینه استفاده کنید. برای این کار شما می توانید گزینه Two-sided را فعال نمایید.

تنظیم اندازه کاغذ برای پرینت در کروم

در قسمت بعدی شما میتوانید اندازه دلخواه کاغذ خود را انتخاب کنید. در قسمت Paper size میتوانید اندازه کاغذ خود را روی گزینه دلخواه تنظیم کنید.

تنظیم جاسازی محتوا برای پرینت روی کاغذ

گزینه Scale به شما این امکان را می دهد که میزان محتویات صفحه وب را در کاغذ جاسازی نمایید.

تغییر حاشیه ها برای پرینت

با استفاده از این گزینه شما میتوانید میزان حاشیه های صفحه را به صورت دلخواه تغییر دهید. برای این که این حاشیه ها به صورت دلخواه تغییر کنند می توانید این قسمت را روی Custom تنظیم کنید و میزان حاشیه دلخواه خودتان را وارد کنید.

تغییر سربرگ و رنگ پس زمینه

زمانی که می خواهید از صفحه یک وب سایت پرینت بگیرید در قسمت بالا برگه آدرس وب سایت چاپ خواهد شد و همچنین رنگ پس زمینه وب سایت نیز در چاپ خواهد افتاد. اگر نیازی به این موارد ندارید می توانید تیک این گزینه های Header and Footer و Background Graphics را بردارید.

تنظیمات دیگر

اگر بنا به هر دلیلی این تنظیمات پرینت مرورگر chrome برای شما کافی نبود می توانید گزینه Print using system dialog را انتخاب کنید و به واسطه آن از تنظیمات دیگر سیستم برای چاپ بهره ببرید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩