اشتراک گذاری

چگونه کیفیت پرینتر لیزری را تنظیم کنیم

شاید برای شما این اتفاق افتاده باشد که از کیفیت چاپ دستگاه پرینتر خود راضی نباشید و یا به دنبال راهی باشید که چگونه کیفیت پرینتر را تنظیم کنید ؟ نحوه تنظیم کیفیت پرینتر لیزری بسته به نوع دستگاهی است که شما از آن استفاده می کنید . البته کیفیت چاپ قطعا به مدل دستگاه شما بستگی دارد اما در این مقاله سعی کردیم آموزش دهیم که  چگونه کیفیت چاپ پرینتر خود را بهبود ببخشید.

تنظیم کیفیت پرینتر لیزری

روش های کاربردی برای افزایش و تنظیم کیفیت پرینتر لیزری

عوامل زیادی هستند که بر روی کیفیت چاپ پرینتر شما به طور مستقیم و یا غیر مستقیم دخالت دارند. به عنوان مثال هنگامی که از کاغذ نامرغوب استفاده بکنید قطعا کیفیت چاپ پرینتر کاهش پیدا می کند و حتی رطوبت هم روی کیفیت تاثیر گذار است. گاهی هم پیش می آید که تنظیمات پرینتر دچار مشکل شده باشد و یا کارتریج رو به اتمام باشد همه این موارد و بسیاری موارد دیگر در تنظیم کیفیت پرینتر لیزری دخالت دارند.

تنظیم کیفیت چاپگر لیزری

قبل از همه چیز از سلامت کارتریج خود مطمئن باشید

چاپگرها معمولا تنظیمات پیشفرضی دارند که می توان با تغییر در آنها کیفیت کپی را بالا برد. گاهی این تنظیماتی که در خانه صورت می گیرد ، برای صرفه جویی در مصرف برق ، تونر و یا استهلاک کمتر دستگاه است. حال می خواهیم کیفیت چاپگر را بالا ببریم. به این ترتیب عمل کنید :

معمولا در تنظیمات پرینترهای مختلف این دو گزینه وجود دارد default settings یا printing preferences وارد این تنظیمات شوید معمولا کیفیت کپی دستگاههای پرینتر روی normal تنظیم هست. شما می توانید این تنظیمات را تغییر دهید کمتر و یا بیشتر کنید. برای اینکه کیفیت چاپ دستگاه کپی را بالا ببرید می توانید این تنظیمات را روی high  بگذارید.

استفاده از کاغذ مناسب در پرینتر

برای بالا بردن کیفیت چاپ میتوانید از کاغذهایی که خود شرکت سازنده پیشنهاد داده استفاده کنید تا کیفیت چاپ و همچنین طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

بالا بردن کیفیت فایل برای چاپ

یکی دیگر از راه های تنظیمات پرینتر لیزری به وسیله نرم افزاری است که شما می خواهید از آن خروجی بگیرید. معمولا نرم افزار هایی مثل word , excel  و… که می خواهید از آن خروجی بگیرید گزینه ای به نام file دارند که از آن قسمت می توانید وارد تنظیمات پرینتر شوید. در آنجا به دنبال گزینه print quality  باشید و بعد از یافتن این گزینه کیفیت را در بالاترین درجه قرار دهید.

نحوه تنظیم کیفیت پرینتر لیزری

از دیگر راه های تنظیم کیفیت چاپ دستگاه پرینتر می توان به این روش نیز اشاره کرد. در قسمت تنظیمات پرینتر وارد قسمت print شوید و در آنجا در قسمت option یا setting کیفیت (quality) دستگاه را در بالاترین حالت قرار دهید.

روش های بالابردن کیفیت پرینتر لیزری

روش های دیگری نیز برای بالابردن کیفیت دستگاه پرینتر شما وجود دارد که معمولا توصیه نمی شود خودتان دست به کار شوید و بخواهید آنها را انجام دهید. برای این منظور شما می توانید از خدمات سرویس پرینتر در محل استفاده کنید تا کیفیت پرینتر شما افزایش پیدا بکند و دستگاهتان دچار آسیب نشود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩