اشتراک گذاری

تبدیل پورت پارالل به USB

یکی از مسائلی که سد راه استفاده از پرینترها، اسکنرها و دستگاه های کپی قدیمی قرار می گیرد، پورت قدیمی پارالل می باشد. بسیاری از کاربران استفاده از دستگاه هایی که دارای این پورت هستند را کنسل کرده و به سراغ خرید چاپگرهای جدید می روند. اما به راحتی می توان با تهیه کابل تبدیل پورت پارالل به USB همچنان از سیستم های مجهز به پورت پارالل استفاده کرد. ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در ادامه به بررسی کلیه نکات اصلی این موضوع می پردازیم.

تبدیل کابل پارالل به Usb

کابل تبدیل پورت پارالل به USB 

همان طور که اشاره شد، کابل تبدیل پورت پارالل به USB یک ابزار کاربردی برای استفاده از چاپگرهای قدیمی است. امروزه تکنولوژی ساخت USB به طور کامل فناوری پورت پارالل و سریالی را از بین برده است. اما اگر دستگاه فتوکپی یا اسکنر قدیمی شما هنوز قادر به انجام فعالیت های مرتبط با چاپ است، می توانید از یک کابل تبدیل پورت Parallel به USB استفاده کنید و سیستم چاپ را بار دیگر راه اندازی کنید. معمولا این سیستم های قدیمی برای حجم کاری کم و مصارف خانگی کاربرد دارند. چاپ جزوه های دانشجویی یکی از کاربردهای چاپگرهای قدیمی است.

آیا کابل تبدیل پورت parallel به USB دارای آداپتور است؟

برای استفاده از کابل پورت پارالل به USB نیازی به هیچ گونه آداپتوری وجود ندارد. خوشبختانه بهره گیری از کابل تبدیل پورت parallel به USB بسیار ساده است. برای این منظور تنها کافی است مبدل مورد نظر را از بازار تهیه کنید و آن را به رایانه خود متصل کنید. برندهای مختلفی برای تولید این کابل ها وجود دارند. جهت خرید می توانید به یکی از فروشگاه های نمایندگی دستگاه کپی مراجعه کنید.

کابل تبدیل پورت parallel به USB با چه ویندوزی کار می کند؟

کابل تبدیل پورت پارالل به USB محدودیتی را برای استفاده از قابلیت های دستگاه چاپ و یا سیستم رایانه ای متصل به چاپگر ایجاد نخواهد کرد. این مبدل به سادگی از انواع و اقسام نسخه های ویندوز پشتیبانی می کند. می توانید بسته به مدل رایانه و یا سلیقه خود از ویندوزهای 10 , 8.1 , 8 , 7 و یا XP استفاده کنید.

خرید چاپگر جدید یا استفاده از کابل تبدیل پورت پارالل به یو اس بی

پورت های USB کاملا جای پورت‌های Parallel و سریال را گرفته‌ اند و دیگر دستگاهی با این درگاه تولید نمی ‌شود. اما هنوز هم بسیاری از پرینترها و دستگاه‌های  قدیمی و باکیفیت از Parallel پشتیبانی می‌کنند. اگر چاپگر شما کیفیت ایده آلی دارد، نباید صرفا برای حضور پورت پارالل آن را با نمونه جدید تعویض کنید. مسلما هزینه خرید یک کابل تبدیل پورت پارالل به USB به صرفه تر از خرید چاپگر جدید خواهد بود. برای مشورت بیشتر با کارشناسان واحد پشتیبانی تعمیرات دستگاه کپی تماس حاصل فرمایید.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩