اشتراک گذاری

آموزش رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

معمولا بسیاری از کاربران عادی ترجیح می دهند فایل ورد را ابتدا به پی دی اف تبدیل کنند و سپس از آن پرینت بگیرند. احتمال بهم ریختگی های ناگهانی در پروسه ی چاپ اسناد ورد موضوعی است که همواره ذهن کاربران را به خود مشغول می کند. اما اگر عجله داشته باشید حتی ثانیه ای انتظار برای تبدیل ورد به پی دی اف دردسرساز خواهد شد. در نتیجه بهتر است از همان فایل ورد برای پرینت گرفتن سند مورد نظر خود استفاده کنید. در این بین گاهی مشکل چاپ نشدن حاشیه نمایان خواهد شد. مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد را خیلی ساده می توان برطرف کرد. در ادامه راهکارهای مبارزه با این مشکل را شرح خواهیم داد. اگر بنابر هر دلیلی نیازمند استفاده از آپشن پرینت اسناد در ورد هستید، این مقاله از نمایندگی تعمیر دستگاه کپی را دنبال کنید.

رفع مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

راهکارهای مبارزه با مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

عدم استفاده از خط کش داخلی ورد برای ایجاد فایل

اگر قرار است فایل جدیدی را در ورد ایجاد کنید و سپس از آن پرینت بگیرید؛ به هیچ عنوان از خط کش داخلی آن استفاده نکنید. برنامه ی ورد به طور پیش فرض از گوشه های برگه، فاصله ای را کاهش می دهد که این مورد خود می تواند باعث و بانی پیدایش مشکل چاپ‌نشدن حاشیه در ورد شود. حتی الامکان از ruller یا همان خط کش داخلی ورد استفاده نکنید تا فاصله ای که کم می شود با حاشیه یکی نشود.

بیشتر بخوانید: پرینتر های سابلیمیشن

غیر فعال سازی گزینه ی Scale content for A4

برای رفع مشکل پرینت نشدن حاشیه ی اسناد در ورد ، باید گزینه ی Scale content for A4 را به طور حتم غیرفعال کنید. اگر فایل مورد نظر شما در قسمت حاشیه ی خود هم دارای متن است، گزینه ی مذکور را از file و منوی option بیابید و غیرفعال کنید. سپس هر صفحه از فایل را تنها در یک صفحه پرینت بگیرید تا هیچ گونه مغایرتی در چاپ حاشیه ی صفحات ایجاد نشود.

چک کردن پیش نمایش چاپ برای رفع مشکل مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد

پیشنهاد می کنیم در راستای جلوگیری از ظهور مشکل پرینت نشدن حاشیه ی اسناد در ورد، یک بار پیش نمایش چاپ را در ورد چک کنید. در قسمت PRINT، گزینه PRINT PREVIEW را انتخاب کنید تا پیش نمایش چاپ دیده شود. اگر پیش نمایش، مشکلی نداشت و همه چیز به طور کامل در کادر بود، قاعدتا باید همان گونه که در پیش نمایش دیدید، پرینت اسناد بدون حذف حاشیه به اتمام برسد.

بیشتر بخوانید: نحوه پرینت گرفتن روی پاکت نامه به کمک ورد

آیا همچنان مشکل نبود حاشیه در پرینت فایل ورد وجود دارد؟

اگر پس از انجام راهکارهای بالا همچنان با مشکل چاپ نشدن حاشیه در ورد شاهد هستید، راهی جز تبدیل فایل ورد به پی دی اف باقی نمی ماند. هنگامی که شما خواهان پرینت گرفتن فایل pdf را هستید، با 3 گزینه Fit، Actual size و Shrink oversized pages روبه رو می باشید که می توانید ابعاد صفحه را به نسبت حاشیه های فایل، تغییر دهید. معمولا در این میان گزینه سوم، بهترین گزینه ممکن برای فایل های مختلف است. جهت کسب راهنمایی هایی بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس حاصل فرمایید.

 

1.9/5 (9 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩