اشتراک گذاری

یونیت لیزر پرینتر کیوسرا

پرینترهای امروزی از قطعات ریز و درشت بسیاری نظیر کاغذکش، کارتریج، بلید، داکتر بلید و … تشکیل شده‌اند. از میان قطعات بکاررفته در پرینتر، یونیت لیزر جزو آن گروه از قطعاتی است که وجود اشکال در آن بر کیفیت نهایی چاپ بسیار تاثیر خواهد داشت. برای پیشگیری از خراب شدن یونیت لیزر و سایر بخش‌های پرینتر توصیه می‌شود هر چند وقت یکبار اقدام به بررسی و سرویس پرینتر کنید. به طور کلی دلایل مختلفی برای از کار افتادن یونیت لیزر پرینتر کیوسرا وجود دارد که در این متن به صورت اجمالی به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت. تعمیر یونیت لیزر پرینتر کیوسرا در مرکز سخت افزار ایران با تمام امکانات موجود انجام می‌شود.

یونیت لیزر پرینتر کیوسرا

کار یونیت لیزر پرینتر کیوسرا چیست؟

آیا می دانید کار یونیت پرینتر کیوسرا چیست؟ یونیت لیزر وظیفه ایجاد نور در پرینتر را بر عهده دارد. حال تصور کنید اگر این قطعه به درستی کار نکند، چه مشکلاتی می تواند به وجود آید. یونیت لیزر یا همان لیزر پرینتر از اجزای برد لیزر، لیزر، عدسی کوچک، سنسور یونیت لیزر و برد موتور گردان تشکیل شده است.

هر یک از این اجزا دارای حساسیت های ویژه‌ای هستند و کوچکترین آسیب دیدگی منجر به از کار افتادن مجموعه سیستم خواهد شد. یونیت لیزر با انجام یک اسکن لیزری بر سطح درام، یک نیروی الکتریسیته ساکن ایجاد می کند که باعث جذب تونر توسط صفحه کاغذ می‌شود. از این رو خروجی پرینترهای لیزری تا حد زیادی به عملکرد صحیح یونیت لیزر بستگی دارد.

تعمیر یونیت لیزر پرینتر کیوسرا

در صورتی که یونیت لیزر به درستی کار نکند در نهایت هیچ گونه چاپی نخواهیم داشت و خروجی پرینتر همان برگه های سفید ورودی خواهد بود. در این بخش به دلایلی که ممکن است منجر به از کار افتادن یونیت لیزر شود، خواهیم پرداخت.

این مقاله را از دست ندهید :تعمیرات پرینتر شارپ

آلودگی عدسی

عدسی موجود در یونیت لیزر انعکاس دهنده نور است. بنابراین وجود هرگونه آلودگی همچون گرد و غبار بر روی سطح لیزر منجر به افت کارکرد یونیت لیزر می شود. به منظور بهبود عملکرد یونیت کافیست اقدام به تمیز کردن عدسی آن کنید.

مشکلات سوکت

سوکت اتصال یونیت لیزر ممکن است به دلایل مختلف از جمله آسیب فیزیکی و یا فرسودگی از کار بیفتد. البته دلیل دیگر جدا شدن سوکت است. برای بررسی تمامی این احتمالات نیاز است از افرد با تجربه در زمینه تعمیر پرینتر کیوسرا کمک بخواهید.

مشکل پین آینه

در یونیت لیزر یک آینه کوچک وجود دارد که ممکن است به دلیل ضربه شدید و یا اتفاقاتی از این دست از جای خود خارج شود. خارج شدن آینه از جای خود به دلیل باز شدن پین آن است. در این مواقع تعمیرکار با تعویض پین آینه اقدام به جا انداختن آن می کند.

همانطور که پیش از این اشاره شد، در خراب شدن یونیت لیزر عوامل مختلفی دخیل هستند. تشخیص اینکه کدام قطعه و به چه دلیلی خراب شده است، فراتر از دانش کاربر عادی است و نیاز به تجربه طولانی مدت در تعمیر پرینتر دارد. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در پرینتر خود کافیست در اولین فرصت برای بررسی و تعمیرات مورد نیاز به نمایندگی تعمیر پرینتر کیوسرا مراجعه کنید.

نمایندگی پرینتر کیوسرا

نمایندگی کیوسرا با استفاده از مجهز ترین خدمات روز تعمیراتی و بهره مندی از حضور متخصصان با تجربه، مشکل گشای کاربران در رفع مشکلات پیش آمده است. نمایندگی تعمیر پرینتر کیوسرا در شعب مختلف شهرهای تهران و کرج، با توجه به نیاز مشتریان عزیز اقدام به ارائه انواع خدمات تعمیراتی می کند. به جرئت می توان گفت تخصص و تجربه متخصصان حاضر در این نمایندگی بی همتاست. چنانچه در دستگاه های خود هرگونه نقصی مشاهده می کنید، کافیست به یکی از نمایندگی های فعال مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید و در کوتاه ترین زمان دستگاه تعمیر شده خود را تحویل بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩