اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کیوسرا کپی نمی گیرد؟

یکی از مشکلاتی که کاربران دستگاه های فتوکپی از آن شکایت دارند، کپی نگرفتن دستگاه کپی است. به این معنی که دستگاه عملیات کپی را انجام نداده و چیزی چاپ نمی کند. عوامل مختلفی منجر به بروز این اختلال می شوند که باید در اسرع وقت شناسایی شده و برطرف گردند. ممکن است ایراد از قطعات داخلی باشد و یا این که خرابی یا پوسیدگی کابل ها یا اتصالات موجب بروز این وضعیت شده باشد. به هر ترتیب تعمیر دستگاه کپی کیوسرا شما و رفع این مشکل بستگی به شناسایی دلایل آن دارد. 

اگر قطعه ای از کار افتاده و یا معیوب شده باشد، مشکل با تعمیر و تعویض آن برطرف خواهد شد. گاهی هم مساله در این حد جدی نیست و با چند اقدام ساده می توان عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز گرداند. در ادامه شما را با دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا و روش های برطرف کردن این مشکل آشنا خواهیم کرد. گفتنی است دلایل ذکر شده تنها محدود به محصولات کیوسرا نبوده و در مورد دستگاه های فتوکپی تمامی برندها صدق می کنند.

چرا دستگاه کپی کیوسرا کپی نمی گیرد؟

بررسی دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا

همانطور که می دانید، دستگاه های کپی با استفاده از جوهر یا تونری کار می کنند که در محفظه ای به نام کارتریج نگهداری می شود. اگر کارتریج خالی باشد و یا مواد مصرفی از کیفیت لازم برخوردار نباشند، دستگاه عملا کاری انجام نخواهد داد. بنابراین می توان گفت که یکی از دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا یا هر برند دیگری، خالی بودن کارتریج است. عامل دیگری که می تواند منجر به بروز این مشکل ناخوشایند شود، نوسانات جریان برق است که در حالت شدیدتر، حتی قطعات دستگاه را نیز از کار خواهد انداخت.

گیر کردن برگه هم می تواند منجر به کپی نگرفتن دستگاه های فتوکپی شود. گاهی در اثر عوامل مختلفی مثل خرابی کاغذکش، برگه در دستگاه گیر می کند و عملیات چاپ انجام نمی گردد. البته موارد ساده تری مثل روشن نبودن دستگاه هم در این مساله موثر هستند که معمولا کاربر به آنها توجهی نمی کند. با تشخیص درست دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی، نیمی از راه را برای رفع مشکل پیموده اید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر کاغذ کش کپی شارپ

سایر دلایل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی

مواردی که در بخش قبلی ذکر کردیم، دلایل ساده و پیش افتاده کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا افتادند. این موارد به راحتی قبل تشخیص هستند و برطرف کردن آنها کار چندان سختی نیست. اما گاهی مشکل ناشی از خرابی قطعات داخلی دستگاه است. به عنوان مثال، ممکن است کابل ها یا مدارهای داخلی دچار اتصالی شده باشند. اگر این اتصالی به موقع برطرف نشود، خطر آسیب دیدن همه بخش های دستگاه وجود خواهد داشت.

همچنین مین برد یکی از قطعاتی است که از کار افتادن آن تاثیر چشمگیری در کپی نگرفتن و حتی از کار افتادن دستگاه دارد. در مطلب مربوط به تعمیر مین برد دستگاه کپی کیوسرا به شکل مفصل این مورد را بررسی کرده ایم. نکته ای که اهمیت دارد این است که عدم ترمیم به موقع هریک از موارد ذکر شده می تواند منجر به تشدید آسیب دیدگی و حتی از کار افتادن سایر قطعات شود. بنابراین بهتر است هرچه زودتر علت کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی تان را شناسایی کرده و در جهت ترمیم مشکل اقدام کنید.

چگونه مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا را برطرف کنیم؟

بعد از این که مشخص شد چرا دستگاه کپی مورد نظرتان عملیات کپی را انجام نمی دهد، می توانید برای رفع مشکل تصمیم گیری کنید. شارژ کارتریج دستگاه کپی کیوسرا یکی از اقداماتی است که در بسیاری موارد منجر به رفع مشکل می شود. البته این روش در شرایطی موثر است که اطمینان دارید سایر قطعات دستگاه سالم هستند.

بررسی و تعمیر کاغذکش نیز می تواند به برطرف شدن مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی کیوسرا شما کمک کند. اما در شرایطی که مشکل از مین برد باشد، باید این قطعه به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر یا تعویض گردد. بروز هرگونه خطا در روند تعمیر برد اصلی یا تعویض این قطعه، دستگاه را در معرض خطرات جدی تری قرار خواهد داد. لذا توصیه می کنیم برای انجام این کار، از کارشناسان تعمیرات کیوسرا در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نمایندگی رسمی کیوسرا

نمایندگی رسمی کیوسرا، یکی از اصلی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات مربوط به فروش و تعمیر محصولات این شرکت به شمار می رود. در هر یک از بخش های نمایندگی kyocera، کارشناسانی فعالیت می کنند که از سالها تجربه در حوزه کاری خود برخوردار هستند و می توانند تخصصی ترین خدمات را به مراجعین ارائه دهند. همکاران ما با نهایت حسن برخورد و تعهد با مراجعین محترم برخورد می کنند و به این ترتیب، اصول و اهداف مشتری مداری را محقق می نمایند. ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر خدمات، ارائه خدمات پس از فروش و مواردی از این دست، از جمله مصادیق مشتری مداری در نمایندگی مجاز کیوسرا به شمار می روند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩