اشتراک گذاری

نحوه تعمیر پلاتر hp به چه صورت است؟

تعمیر پلاتر hp یکی از سرویس های تخصصی تعمیر پرینتر است که در مرکز سخت افزار ایران با بهترین کیفیت و توسط بهترین تعمیرکاران این دستگاه ها انجام می شود. تعمیرکاران با استفاده از ابزار های تخصصی برای عیب یابی و تعمیرات پلاتر، تمام مشکلات این دستگاه ها را شناسایی کرده و آن را برطرف می کنند.

اما اصلا پلاتر را می شناسید و می دانید که از این دستگاه در چه مواردی و برای چه کاربرد هایی استفاده می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با معرفی پلاتر، به بررسی مشکلات این دستگاه ها و دلایل خرابی آن بپردازیم و در نهایت نحوه تعمیر پلاتر hp را بررسی کنیم.

تعمیر پلاتر hp

پلاتر چیست و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

پلاتر در واقع یک دستگاه چاپگر است. از این دستگاه برای چاپ و پرینت انواع عکس ها و تصویر های گرافیکی استفاده می شود. برای مثال اکثر تصاویر روی بنر های تبلیغاتی یا عکس بیلبورد هایی که عرض بسیار زیادی دارند و کلا تمام عکس ها و تصاویر گرافیکی مورد استفاده در تبلیغات با استفاده از پلاتر پرینت می شود. زمینه دیگری که از پلاتر استفاده می شود، در نقشه کشی است.

در نقشه کشی به چاپ عکس ها و تصاویر نقشه هایی با عرض بسیار بیشتری نیاز است. برعکس پرینتر های معمولی، چاپگر های پلاتر می توانند تصاویر را در ابعاد مختلف و بسیار عریض هم چاپ کنند. به دلیل همین تفاوتی که بین این دستگاه ها با پرینتر های معمولی وجود دارد، تعمیر پلاتر hp پروسه ای بسیار تخصصی است و حتما باید در یک مرکز تعمیراتی معتبر این دستگاه ها انجام شود.

رایج ترین مشکلات پلاتر اچ پی

برای تعمیرات پلاتر، باید مشکلات مختلفی که در این دستگاه ها ایجاد می شود را شناخت و با استناد به نشانه های خرابی دستگاه برای تعمیر آن تصمیم گرفت.

کاهش کیفیت چاپ پرینتر اچ پی

در بسیاری از مواقع، خرابی و مشکلات پلاتر اچ پی، خود را با بروز مشکلاتی در چاپ تصاویر و متن های مختلف نشان می دهد. وجود خطوط نامنظم و و خط هایی شکسته و ناقص در صفحه پرینت شده، کاهش کیفیت و دقت رنگ ها در پلاتر و به هم ریختن تراز رنگی در پلاتر، وجود یک سری نوار ها و خطوط افقی در صفحات چاپ شده و … از جمله مواردی است که می تواند نشان دهنده خرابی پلاتر اچ پی مورد نظر باشد.

به هم خوردن تنظیمات دستگاه

در بسیاری از موارد مشکلات دستگاه به دلیل به هم خوردن تنظیمات پلاتر است. در واقع به دلیل به هم خوردن تنظیمات دستگاه، خصوصا تنظیمات مرتبط با کیفیت چاپ و نوع کاغذ دستگاه، مشکلات متعددی در پلاتر به وجود می آید. در اکثر مواقع می توان با تنظیم کردن مجدد پلاتر مشکل را برطرف کرد. با این حال ممکن است برای رفع مشکلات جدی تر و تعمیر پلاتر hp مورد نظر، نیاز به یک سری تعمیرات تخصصی و عیب یابی های دقیق تر باشد.

استفاده از کاغذ های نامناسب

گاهی اوقات بی کیفیتی چاپ و مشکلاتی که در پلاتر مشاهده می شود به این دلیل است که از کاغذ مناسبی برای چاپ استفاده نشده است. خصوصا اگر نوع کاغذ مورد استفاده با نوع تعیین شده در دستگاه یکی نباشد، مشکلاتی در چاپ مشاهده می شود. در این مورد نیز به تعمیر پرینتر hp نیاز نیست و می توان با تعویض کاغذ مشکل را برطرف کرد.

بیشتر بخوانید: تنظیم کاغذ در پرینتر

کمبود رنگ پلاتر

یکی دیگر از مواردی که می تواند کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهد، اتمام یکی از رنگ های جوهر پلاتر است. در نتیجه این مورد، در کیفیت رنگ ها تغییر مشاهده می شود. در نتیجه باید برای تعمیرات پلاتر، مخزن جوهر آن تعویض شود.

کمبود رنگ پلاتر

خرابی پلاتر اچ پی شامل چه مواردی می شود؟

در این دستگاه های چاپگر ممکن است مشکلات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری دیده شود. یکی از این موارد مشکلاتی است که در فن خنک کننده پلاتر ایجاد می شود. بروز خطا در ماژول های الکترونیکی پلاتر نیز از دیگر مشکلاتی است که ممکن است در این دستگاه ها دردسر ساز شود.

نصب اشتباه ماژول ها، بروز مشکل در حافظه خواندن و نوشتن دستگاه، ورود در سرویس استیشن و بروز مشکل در اتصالات و کانکتور های فن روی برد از جمله رایج ترین مشکلاتی است که در دستگاه های پلاتر مشاهده می شود. معمولا این مشکلات خود را با یک سری ارور ها در پلاتر نشان می دهند. در نتیجه باید برای تعمیر پلاتر hp دستگاه را به صورت تخصصی عیب یابی و بررسی کرد.

تعمیر پلاتر hp شامل چه خدماتی می شود؟

در مرحله اول تعمیرات پلاتر، دستگاه باید به صورت دقیق و کارشناسانه عیب یابی شده و مشکلات آن مورد بررسی تخصصی قرار بگیرند. در این مرحله ممکن است تنها با یک عیب یابی، سرویس و نصب و راه اندازی مجدد دستگاه مشکل برطرف شود. در برخی مواقع نیز باید بعضی از قطعات پلاتر، نظیر اینکودر، کریج، کابل آن، هد، فورمتر، فیوزینگ، برد های دیکودر دستگاه و سایر قطعات معیوب آن تعمیر یا تعویض شوند.

هواگیری کردن و بازیابی هد پلاتر نیز بخشی از روند تعمیر این دستگاه هاست. تمام این سرویس ها برای تعمیر پلاتر hp کاملا تخصصی بوده و به مهارت و دقت بسیار بالایی نیاز دارد. گاهی نیز تعمیرات مربوط به تعمیر کردن اسکنر این دستگاه ها می شود. خصوصا اگر نرم افزار اسکنر خراب شده باشد، باید با نصب مجدد نرم افزار و راه اندازی دوباره آن، مشکل را برطرف کرد.

بیشتر بخوانید: بررسی مشکل چاپ خطوط سیاه روی کاغذ

راه های جلوگیری از خرابی پلاتر اچ پی

بهترین گزینه برای کاربران جلوگیری از خرابی پلاتر است تا این دستگاه ها کم تر دچار مشکل شوند. برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیر پلاتر hp باید نکات زیر را در زمان استفاده و کار با دستگاه در نظر داشت:

  • حتما از وسایل و متریال اصلی و سازگار با دستگاه استفاده کنید و از به کار بردن وسایل تقلبی و غیر استاندارد خودداری کنید. به این ترتیب علاوه بر سالم نگه داشتن پلاتر، بازدهی آن را نیز افزایش خواهید داد
  • کاغذ مورد استفاده در چاپ باید دقیقا با گزینه نوع کاغذ مشخص شده در تنظیمات پلاتر مطابقت داشته باشد. همین مورد می تواند موجب بروز مشکل در عملکرد پلاتر شده و کیفیت چاپ تصویر را کاهش دهد
  • از کاغذ هایی با کیفیت بسیار بالا و دارای استاندارد های لازم با پلاتر اچ پی استفاده کنید
  • همیشه به تنظیمات پلاتر خود توجه کرده و در صورت بروز کوچک ترین اروری در دستگاه، با استفاده از دفترچه راهنما برای رفع آن اقدام کنید
  • مخازن قدیمی جوهر پلاتر را به موقع تعویض کنید، چرا که این مخازن می توانند با ته نشین شدن ذرات موجود در جوهر، موجب گرفتگی و بروز مشکل در پلاتر شوند

با رعایت هر یک از این موارد، احتمال خرابی و نیاز به تعمیرات پلاتر را کاهش خواهید داد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩