اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

درام به عنوان یکی از قطعات مهم دستگاه کپی، در کیفیت برگه چاپ شده تاثیر قابل توجهی دارد. این قطعه در کارتریج تعبیه شده و با هدف کمک به کیفیت کاری کارتریج در دستگاه گنجانده شده است. خاصیت ساختاری درام به گونه ای است که پس از چند مرتبه شارژ کارتریج، نیاز به جایگزینی با یک قطعه جدید و تازه نفس دارد. با این حال، گاهی تنها تمیز کردن آن منجر به رفع برخی از مشکلات چاپ خواهد شد. در کلیپ آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی ، مراحل و روش انجام این فرایند را مشاهده کرده و با جزئیات و نکات مهم آن آشنا خواهید شد.

این فیلم که به همت تیم تعمیرات کپی مرکز سخت افزار ایران تهیه شده است، به شما کمک می کند که در صورت نیاز، بتوانید درام را تمیز کنید. با این کار، از افت کیفیت کپی جلوگیری کرده و همواره شاهد بهترین خروجی از دستگاه فتوکپی خود خواهید بود. چنانچه نیاز به کمک بیشتر در این زمینه داشتید، همکاران ما در نمایندگی تعمیر کپی، اطلاعات و راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

مراحل آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

برای تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. اول دستگاه کپی خود را خاموش کنید.
 2. اجازه دهید دستگاه به مدت چند دقیقه در حالت خاموش باقی بماند.
 3. دوشاخه دستگاه را از پریز جدا کرده و مطمئن شوید برق در دستگاه وجود ندارد.
 4. حالا درب دستگاه کپی را باز کنید.
 5. کارتریج را از دستگاه بیرون آورده و جای درام را پیدا کنید.
 6. در این مرحله آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی ، باید کارتریج را کاملا تخلیه کنید.
 7. نوار میلار را پیدا کنید؛ این نوار شبیه به یک تیغه پلاستیکی است.
 8. سطح درام را با نوار میلار تمیز کنید.
 9. کارتریج را داخل دستگاه کپی گذاشته و مطمئن شوید که به درستی جا افتاده است. (باید صدای تقه مانندی از کارتریج شنیده شود)
 10. درب دستگاه فتوکپی خود را ببندید.
 11. در مرحله آخر، دستگاه کپی را روشن کرده و با کپی گرفتن از یک برگه، نحوه کار درام و کارتریج را تست کنید.
-

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با ضمانت نامه خدمات

نمایندگی تعمیرات کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ی ویژه در مورد نمایندگی دستگاه کپی ، ارائه ی خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩