اشتراک گذاری

چه کاغذی برای دستگاه کپی مناسب است ؟

دستگاه های کپی و چاپ برای ارائه ی کیفیت حداکثری خروجی ، لازم است از جوهر، تونر و کاغذ های مخصوص استفاده کنند. به جهت اهمیت بالای استفاده از کاغذ سازگار در دستگاه کپی و روبرو شدن با پرسش های مکرر در این خصوص تصمیم گرفتیم این مقاله را به ارائه ی توصیحات مهم در ارتباط با به کارگیری کاغذ مناسب دستگاه کپی اختصاص دهیم. وقتی صحبت از کاغذ سازگار با فتوکپی به میان می آید، در واقع صحبت از کاغذی ست که از سوی کمپانی سازنده ی دستگاه مورد تایید قرار گرفته شده باشد. حال ممکن است این سوال مطرح شود که سازگاری کاغذ با دستگاه چه اهمیتی دارد ؟

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از کاغذهای استاندارد میتواند به افزایش کیفیت چاپ و افزایش عمر مفید دستگاه کپی منجر شود. عدم قرار گیری کاغذ مناسب در دستگاه کپی میتواند مشکلاتی نظیر گیر کردن کاغذ در دستگاه، مچاله شدن کاغذ و اختلالاتی از این دست را به دنبال داشته باشد. در ادامه شما عزیزان را با هر آن چه لازم است در این خصوص مورد توجه قرار بگیرد آشنا خواهیم نمود.

چه کاغذی برای دستگاه کپی مناسب است ؟

کاغذ مناسب دستگاه کپی چه ویژگی هایی دارد ؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، استفاده از کاغذ مناسب دستگاه کپی نقشی بسیار مهم در ارتقا و بالا بردن کیفیت کپی های ارائه شده توسط فتوکپی دارد و این اصل برای تمامی برندهای تولید کننده ی دستگاه کپی ضرورت دارد. به طور کلی لازم است توجه داشته باشید که دستگاه های کپی رنگی و سیاه و سفید ساز و کاری بسیار متفاوت از هم دارند و کاغذهای مورد استفاده برای این تجهیزات نیز تفاوت هایی اساسی دارد. نکاتی که به هنگام تهیه ی کاغذ سازگار لازم است مورد توجه بگیرد به جنس، وزن، نوع بافت کاغذ و کیفیت کاغذ مربوط میشود.

هر گونه ناسازگاری در هر کدام از موارد مذکور میتواند به اختلالاتی قابل توجه در چاپ و کپی منجر شود. توجه داشته باشید که کاغذ مورد استفاده در دستگاههای کپی باید وزنی در حدود ۸۰ گرم داشته باشد. اندازه ی این برگه ها نیز معمولا در سایزهای A3, A4,A5 در حوزه ی سایزهای استاندارد قرار میگیرد. یکی دیگر از مواردی که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است، عدم استفاده از کاغذهای رنگی است. کارشناسان توصیه میکنند جز در موارد ضروری از به کار بردن این کاغذها خودداری نمایید. چرا که رنگدانه های کاغذهای رنگی به خاطر عبور از یونیت هیتر کپی و یونیت درام دستگاه کپی، اثر منفی بر یونیت تفلون و درام پرینتر و دستگاه کپی می‌گذارند.

اینو بخون حتما به کارت میاد :چرا دستگاه کپی روشن نمی شود؟

همه چیز در مورد کاغذ مناسب دستگاه کپی سیاه و سفید

یکی دیگر از نکاتی که میتوان با رعایت آن از کیفیت کاغذ مناسب دستگاه کپی اطمینان حاصل نمود، اعتماد به برندها و شرکت های معتبر و با تجربه است. با خریداری این کاغذها میتوان شک و شبهه ها در خصوص تقلبی بودن کاغذ را به حداقل رساند. چنانچه به هر دلیل مجبور شدید برای تهیه ی کاغذ به فروشگاه های کمتر شناخته شده مراجعه کنید، پیشنهاد میشود پیش از استفاده از کاغذ خریداری شده، برگه های مورد نظر را مورد بررسی و تست قرار دهید. برخی از کاغذهای بی کیفیت به مرور زمان ممکن است پرز بدهند و این پرزها به داخل دستگاه نفوذ کنند. نفوذ این مواد میتواند سنسورهای قرار گرفته در دستگاه را با اختلال مواجه کند و به خرابی دستگاه منجر شود.

نمایندگی تعمیرات ریکو

نمایندگی تعمیرات ریکو یکی از مجهز ترین و معتبر ترین مراکز پشتیبانی و ارائه ی خدمات به کاربران و متقاضیان گرامی است. این مجموعه با تجهیز فضای خویش و گرد آوردن خبره ترین کارشناسان و پیشرفته ترین ابزار، این امکان را فراهم آورده است تا تعمیر دستگاه کپی و رفع کلیه اشکالات ایجاد شده در دستگاه های فتوکپی و چاپ ریکو با یک بار مراجعه به این مرکز میسر گردد. نمایندگی تعمیرات ریکو با تقسیم ساختار درونی خویش به پارتهای متعددِ تخصصی، فضایی فراهم ساخته است تا خدمات و سرویس های مرتبط با هر یک از دستگاه های ریکو به تخصصی ترین و سریع ترین شیوه ی ممکن انجام بگیرد. کلیه ی خدمات نمایندگی تعمیرات ریکو ، با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩