اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا

اگر به تازگی شاهد خاموش شدن ناگهانی دستگاه کپی خود هستید، باید بدانید که ایراد از قطعه ای به نام برد پاور است. اگر با ساختار این قطعه و عملکرد آن آشنایی ندارید پیشنهاد می دهیم مطلب پیش رو را تا انتها دنبال کنید. باید بدانید که برد پاور فتوکپی قطعه ای مهم و حیاتی است که به عنوان مسئول تامین انرژی دستگاه شناخته می شود. تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا زمانی انجام می شود که این قطعه از کار افتاده باشد. در این وضعیت دستگاه کپی شما قادر به دریافت انرژی نبوده و خاموش می شود. اما به نظر شما چطور می توان این قطعه را ترمیم کرد؟

اگر دیدید که دستگاه کپی شما به صورت مداوم خاموش می شود و تجهیزات و اتصالات برق سالم هستند، با نمایندگی تعمیرات کپی توشیبا در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما پس از کسب اطلاعات لازم و دریافت آدرس به محل مورد نظرتان اعزام شده و دستگاه را بررسی می کنند. همکاران ما با بهره گیری از نوین ترین روش های تعمیراتی روز دنیا اقدام به تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا شما می کنند. برای آشنایی بیشتر با برد پاور و روش های تعمیر آن همراه ما باشید.

تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا

تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا در کدام موارد ضروری است؟

برای این که بدانید دقیقا چه موقع باید برد دستگاه کپی تان را تعمیر کنید، باید علائم و نشانه های خرابی این قطعه را بشناسید. خوشبختانه علائم و نشانه های مشخصی وجود دارد که به شما اعلام می کند برد پاور دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به بررسی، تعمیر یا تعویض دارد. همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم برد پاور با برق در ارتباط است و ولتاژ مورد نیاز قطعات دستگاه فتوکپی را تامین می کند. بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که اصلی ترین علامت از کار افتادن این قطعه، روشن نشدن فتوکپی است.

البته این تنها یکی از دلایل روشن نشدن دستگاه های کپی است و تنها در شرایطی که همه قطعات و اتصالات سالم باشند می توان مشکل را به برد پاور ارتباط داد. نکته ای که اهمیت دارد این است که تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا باید در اولین فرصت انجام شود؛ در غیر این صورت مشکل به سایر بخش های دستگاه سرایت کرده و هزینه تعمیرات را چندین برابر خواهد کرد.

برای تعمیر پنل پرینتر توشیبا خود کلیک کنید

چرا برد پاور دستگاه کپی از کار می افتد؟

شاید برایتان جالب باشید بدانید که اصلا چرا برد پاور از کار افتاده و عملکرد آن مختل می شود. اصولا برد پاور ساختار ظریف و حساسی دارد و احتمال خرابی آن بالا است. این یعنی وجود کوچک ترین نوسان در جریان برق می تواند برد پاور را دچار آسیب دیدگی کند. به طور کلی، دو دلیل برای خرابی این قطعه وجود دارد. یا ولتاژ اضافی وارد دستگاه شده و یا بیش از توان دستگاه کپی از آن کار کشیده شده است. همه ماشین های اداری یک ظرفیت کاری مشخص دارند که اگر رعایت نشود مشکلاتی در روند کاری دستگاه ایجاد خواهد شد.

اگر شما از دستگاه کپی خود بیش از حد تعیین شده کار بکشید، برد پاور فشار مضاعفی را تحمل کرده و احتمال از کار افتادن آن وجود خواهد داشت. همچنین وقتی ولتاژ وارد شده به برد پاور بیشتر از اندازه نرمال باشد، این قطعه دچار مشکلات جدی شده و در نتیجه، عملکرد دستگاه با اختلالات جدی همراه خواهد شد. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به طور مداوم از فتوکپی استفاده می کنید و اصلا به ظرفیت و پتانسیل کاری دستگاه توجه ندارید و یا از محافظ برق استفاده نمی کنید، از حالا تمهیدات لازم را برای تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا خود بیاندیشید.

تعویض برد پاور دستگاه کپی توشیبا

متاسفانه ساختار برد پاور به گونه ای است که معمولا امکان تعمیر آن وجود ندارد. البته اگر شدت آسیب دیدگی این قطعه زیاد نباشد تعمیرکار می تواند با اصاح اجزا فرایند تعمیر برد پاور دستگاه کپی توشیبا را انجام دهد. اما اگر این قطعه بسوزد، عملا امکان ترمیم آن وجود نخواهد داشت. اگر تیم تعمیرات دستگاه کپی توشیبا تشخیص دهند که این قطعه قابل ترمیم نیست و نیاز به تعویض دارد، آن را با یک برد پاور جدید و اصل جایگزین می کنند.

همکاران ما به خوبی می دانند که وجود یک قطعه غیر اصل و بی کیفیت در دستگاه کپی چه تبعاتی خواهد داشت. به همین دلیل هم خود را متعهد می دانند که از نمونه های شرکتی برای تعویض برد پاور دستگاه کپی توشیبا استفاده کنند. دستگاه با رعایت نکات ایمنی و حرفه ای و به شکل کاملا صحیح باز شده و برد پاور معیوب از آن خارج می شود. پس از تعویض این قطعه نیز دستگاه تست شده و در صورت کارکرد بی نقص به شما عزیزان تحویل داده خواهد شد.

نمایندگی دستگاه کپی توشیبا پشتیبان مشتری

نمایندگی دستگاه کپی توشیبا، با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین فعال در حوزه تعمیرات، خدمات قابل توجهی را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد. انواع دستگاه های کپی toshiba در نمایندگی توشیبا پذیرش شده و پس از طی عملیات عیب یابی، به صورت تخصصی تعمیر می شوند. این مرکز عهده دار وظیفه ترمیم کلیه این دستگاه ها در تخصصی ترین سطح بوده و خود را متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به کاربران می داند.

در همین راستا نیز وظیفه ترمیم کپی بر عهده جمعی از مجرب ترین تکنسین های این حوزه گذاشته شده که قادر به تعمیر محصول مورد بحث، بدون نقص و ایراد می باشند. در راستای تحقق شعار مشتری مداری، همکاران ما در نمایندگی دستگاه کپی توشیبا اقدام به ارائه مشاوره های تخصصی تعمیرات به کاربران نموده اند. در صورت نیاز می توانید با این نمایندگی تماس گرفته و خدمات و سرویس های مورد نظر خود را از نمایندگی تعمیرات فتوکپی مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩