اشتراک گذاری

چه زمانی باید تاچ پنل دستگاه کپی را تعمیر کنیم؟

تاچ پنل دستگاه کپی در واقع یک نمایشگر لمسی است که در مدل های جدید تر این ماشین ها برای تسهیل کارکرد کاربران وجود دارد. این بخش دستورات را به صورت لمسی دریافت کرده و در دستگاه اجرا می کند. به دلایل مختلفی ممکن است این پنل لمسی خراب شده و نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد.

دستگاه های کپی در واقع  نوعی ماشین در نظر گرفته می شوند. این دستگاه های پر استفاده و کاربردی از بخش ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است که مانند یک ماشین عملکردشان در ارتباط با هم بوده و در نتیجه اختلال در کارکرد یک بخش، عملکرد کل دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه به هر دلیلی ممکن است دستگاه کپی ما درست کار نکند که در این صورت باید دید دلیل کار نکردن دستگاه کپی چیست؟ در بین قطعات متفاوت یک ماشین کپی، تاچ پنل دستگاه کپی یکی از قطعات حساس این ماشین در نظر گرفته می شود که ممکن است دچار اشکال و خرابی شود.

تاچ پنل ماشین کپی به دلایل مختلفی ممکن است دچار ایراد شده و در نتیجه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. برای تعمیر این قطعه به تعمیرات تخصصی دستگاه کپی توسط افراد حرفه ای و مجرب در این زمینه نیاز است. می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص تعمیرات تخصصی دستگاه های کپی به مقاله تعمیر دستگاه کپی مراجعه کنید. اما در این جا می خواهیم دلایل خرابی تاچ پنل دستگاه کپی و زمان تعمیر آن را مورد بررسی قرار دهیم. ابتدا بهتر است کارکرد این قطعه را به صورت دقیق تر مورد بحث قرار دهیم.

چه زمانی باید تاچ پنل دستگاه کپی را تعمیر کنیم؟

پنل لمسی دستگاه کپی چیست؟

تاچ پنل دستگاه فتوکپی در واقع همان طور که از نامش نیز مشخص است، یک نمایشگر لمسی است که در دستگاه کپی تعبیه شده و با لمس انگشت کار می کند. این مشخصه را می توان در نمونه های جدید تر دستگاه های کپی مشاهده کرد. ویژگی ها و نوع کارکرد این قطعه در دستگاه های کپی درست مانند فناوری تاچ در گوشی های هوشمند است. در نتیجه با کمک این نمایشگر هوشمند و لمسی، کار با دستگاه های کپی برای کاربران آن به مراتب راحت تر شده است.

تاچ پنل دستگاه فتوکپی چه نقشی در این دستگاه دارد؟

همان طور که گفته شد، تاچ پنل دستگاه فتوکپی یک نمایشگر لمسی است که در مدل های جدید تر برای تسهیل کار با دستگاه تعبیه شده است. فناوری تاچ در این پنل، نسبت به گرما و حرارت دست انسان و همچنین جریان الکتریکی حساس است. در نتیجه کاربران دستگاه های کپی می توانند با لمس این صفحه، تمامی دستورات خود را اجرا کرده و با ماشین کپی کار کنند. دستوراتی از قبیل نوع چاپ، تعداد صفحات کپی، سایز کاغذ ها، چاپ پشت و رو و مواردی از این قبیل، همگی در تاچ پنل دستگاه کپی قابل اجرا است.

در واقع می توان گفت، از طریق پنل لمسی دستگاه کپی کاربر می تواند هر آن چه که از ماشین کپی می خواهد را ثبت کرده و به این ترتیب آن ها را اجرا کند. به نوعی مدیریت عملکرد دستگاه توسط کاربر، از طریق همین پنل لمسی آن صورت می گیرد. به این ترتیب بروز اشکال در عملکرد تاچ پنل ماشین کپی کار با آن را به مراتب دشوار می کند. گاهی هم ممکن است میزان اختلال ایجاد شده در تاچ پنل دستگاه کپی به حدی باشد که کلا کار با دستگاه را غیرممکن کند.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : صدای دستگاه کپی؛ دلایل و راهکارها

چرا تاچ پنل در دستگاه کپی خراب می شود؟

خرابی در این قطعه درست مانند خرابی فناوری تاچ در گوشی های لمسی و تبلت ها است. در واقع مشکلات مشابهی که ممکن است در گوشی های هوشمند و لمسی عملکرد تاچ آن را تحت تاثیر قرار دهد، می تواند در دستگاه های کپی نیز مشاهده شود. برای نمونه درست مانند گوشی های هوشمند لمسی، ورود آب و رطوبت به این پنل می تواند عملکرد آن را تحت تاثیر قرار داده و موجب خرابی آن شود.

علاوه بر این هر گونه آسیبی که به دستگاه کپی وارد شود می تواند روی کارکرد تاچ پنل ماشین فتوکپی تاثیر بگذارد. برای مثال وارد شده ضربه به این قسمت، ممکن است روی عملکرد آن تاثیر منفی داشته باشد. اما مهم ترین چیزی که می تواند دلیل خرابی پنل لمسی دستگاه کپی در نظر گرفته شود، نوسانان هایی است که در جریان برق ایجاد می شود. همین نوسانات دائمی می تواند موجب از کار افتادن تاچ پنل دستگاه کپی شود. در نتیجه این قطعه نیاز به تعمیر و گاهی نیز تعویض دارد.

چه زمانی باید برای تعمیر تاچ پنل ماشین کپی اقدام کنیم؟

نکته ای که باید در نظر گرفت این است که الزاما زمانی که کلا تاچ پنل از کار افتاد نباید به فکر تعمیر و تعویض این بخش افتاد. در مراحل اولیه ممکن است دستگاه به خوبی دستورات را اجرا نکند. در واقع اجرای دستورات به کندی و با تاخیر انجام شود. در نتیجه این تاخیر در دریافت دستورات و اختلال ایجاد شده در تشخیص لمس انگشتان از نشانه های اولیه ای است که باید به آن توجه کرد. در صورت عدم توجه و ادامه داشتن مشکل، ممکن است تاچ پنل دستگاه کپی به کل از کار بیافتد.

تعمیرات تاچ پنل دستگاه کپی کار هر کسی نیست!

درست مانند تاچ گوشی های هوشمند، این بخش در دستگاه های کپی نیز حساسیت زیادی دارد. در نتیجه نمی توان تعمیرات این قطعه را به هر کسی سپرد. شدیدا توصیه می شود اگر پنل لمسی دستگاه کپی شما دچار ایراد و اختلال شده است، برای تعمیر آن به مراکز تخصصی تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی مراجعه کنید. کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای ما در مرکز تعمیرات تخصصی دستگاه کپی آماده ارائه خدمات در این زمینه هستند. آن ها می توانند با ظرافت و دقت بسیار بالایی کار تعمیر این قطعه را انجام دهند تا به این ترتیب عملکرد دستگاه مانند روز اول شود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩