اشتراک گذاری

فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا

مسلما همه دستگاه های کپی که امروزه مورد استفاده همه ما قرار می گیرند، از اجزای پیچیده و حساسی ساخته شده اند. هیتر و یا همان فیوزینگ یکی از این اجزاست که در دستگاه کپی نقش مهم و تاثیر گذاری را ایفا می کند. وجود خرابی و یا آسیب دیدگی در این قطعه مانع عملکرد صحیح دستگاه کپی می شود. اگر از فتوکپی کیوسرا در محل زندگی  یا محل کار خود استفاده می کنید، بهتر است هر چند مدت یک بار اقدام به بررسی و تمیز کردن فیوزینگ دستگاه کنید. فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا ممکن است به دلایل مختلف دچار آسیب دیدگی و عدم کارکرد شود. تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا از جمله خدماتی است که در مرکز سخت افزار ایران به دقت انجام می شود.

فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا

عملکرد فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا

ابتدا باید بدانید فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا چه وظیفه ای بر عهده دارد. این قطعه از دستگاه کپی با نام عامیانه تر هیتر هم شناخته می شود. در واقع هیتر یا فیوزینگ با ایجاد گرمایی در حدود 200 درجه سانتی گراد، شرایط را برای گرم کردن و ذوب ذرات تونر فراهم می کند. در این مرحله پرس های موجود در دو بخش بالا و پایین مسیر خروج کاغذ، تونر های ذوب شده را به کمک درام بر روی کاغذ می چسبانند. دمای 200 درجه بی شک باید منجر به سوختن کاغذ شود. اما چرا کاغذها کاملا سالم از دستگاه کپی خارج می شوند؟ دلیل آن سرعت بالای عبور کاغذ از قسمت چاپ است.

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا

حال اگر فیوزینگ دچار هرگونه عیبی شود، به درستی عمل نخواهد کرد. عملکرد نادرست فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا منجر به نارسایی حرارتی و ذوب غیر یکنواخت ذرات تونر می شودو نتیجه کار در برگه چاپ شده غیر قابل چشم پوشی خواهد بود. گاهی برگه های خارج شده از دستگاه کپی دارای خطوط و لکه های اضافی هستند. در بسیاری از موارد، اگر به موقع اقدام کنید، نیازی به تعمیر فیوزینگ نخواهد بود و با تمیز کردن فیوزینگ، عملکرد دستگاه کپی بهبود می یابد. تمیز کردن فیوزینگ به راحتی و توسط کاربر امکان پذیر است. اما اگر امکان تمیز کردن آن را نداشتید، حتما کار را به همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

توجه داشته باشید درصورت عدم کارکرد صحیح از سوی دستگاه کپی، دستگاه هشدار می دهد و یا با نشان دادن علائمی از قبیل ایجاد خطوط و رنگ اضافی در چاپ اعلام می کند که زمان تعمیر و یا تعویض فیوزینگ رسیده است. تعمیر فیوزینگ با توجه به حساسیت هایی که دارد، نیازمند به تجهیزات ویژه و افراد ماهر و باتجربه است. از این رو برای تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی کیوسرا بهتر است از واحدهای نمایندگی کیوسرا کمک بگیرید.

نمایندگی دستگاه کپی کیوسرا

انواع خدمات تعمیرات دستگاه کپی کیوسرا در مرکز سخت افزار ایران و تحت نظر متخصصان ماهر و با تجربه انجام می شود. مرکز سخت افزار ایران با راه اندازی شعب مختلف در شهر تهران و کرج، در راستای رضایت و رفاه هرچه بیشتر مشتریان عزیز گام برداشته است. این مرکز با بهره مندی از تجهیزات نوین در زمینه تعمیرات قطعات پیچیده محصولات کیوسرا اقدام به احیای دستگاه های آسیب دیده می نماید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩